Na konci ledna Warner Bros Studio Tour London oznámilo brzké otevření nové expozice a následně nás několik dní nechalo přemýšlet nad hádankami, které nám o tom měly prozradit více. Pro šikovné luštily tedy nebylo překvapením, když Warner Bros v krátkém videu představil chystanou Gringottovu banku, jejíž brány se otevřou již 6. dubna!

wbstudiotour.co.uk

Gringottova banka je v kouzelnickém světě velice důležitá a není proto divu, že se její brány a trezory trvale otevřou i v londýnských studiích.
Tak jako Harry, když poprvé vstoupil do skřetího království, i my jistě zatajíme dech, až spatříme velký sál podepřený mramorovými sloupy a velkolepě zdobené křišťálové lustry. Pastvou pro oči budou i samotné přepážky, na kterých se budou blyštit galeony, srpce, svrčky i jiné všemožné kouzelnické poklady. A že jich nebude málo! Pod vedením Pierra Bohanna se vyrobilo přes 210 000 různých mincí jen pro poslední dva filmy!

© JKR/Pottermore Ltd.™ Warner Bros.

Jak jistě víte, Gringottova banka je známá i díky jejím majitelům a pracovníkům – skřetům. A tak při procházení mezi mramorovými sloupy návštěvníci spatří kostýmy a masky patřící Bogrodovi, Griphookovi a mnoha dalším skřetím bankéřům. Výroba jedné masky trvala týdny; každičký vlásek byl vkládán jednotlivě a živý nádech skřetům dodala i ručně nakreslená pokožka.

Warner Bros. Studio Tour London Facebook

Namaskovat herce Warwicka Davise v Griphooka zabralo maskérům 4 hodiny. Proměna ve skřeta zahrnovala například nošení černých kontaktních čoček a zubní protézy s extrémně ostrými zuby, které herci dodaly ještě šmrncovnějšího skřetí vzezření.

tribpub.com

Jakmile si návštěvníci projdou hlavní halu, budou se moci ponořit do hlubin trezoru Lestrangeů. V něm jsou uložené poklady náležející nejen Bellatrix, jako třeba Nebelvírův meč a pohár Helgy z Mrzimoru – jeden z viteálů lorda Voldemorta. Pohár tam však nebude jen jeden, během natáčení filmu se jich totiž vyrobilo 7 014 kousků. Helžiny poháry ovšem netvoří ani čtvrtinu celkového počtu vyrobených pokladů, v trezoru  bude umístěno 38 000 kusů všemožných cenností. Pokud vás tento nádherný poklad láká a plánujete zopakovat činy zlatého tria a trezor vyloupit, musím upřesnit, že celý poklad v trezoru není zlatý, ale jen z pozlátka.  Návštěvníci tak budou mít možnost odnést si na památku alespoň fotografii, na níž budou v trezoru Lestrangeů obklopeni pohádkovým bohatstvím.

wizardsandwhatnot.com

Oficiální otevření nové expozice proběhne v sobotu 6. dubna. Gringottova banka se svou rozlohou 1533 m² bude dosud největším rozšířením, navrženým a postaveným mnoha členy původního týmu, kteří pracovali na mimořádně úspěšné filmové sérii. Patří mezi ně držitel cen Oscar® a BAFTA, produkční designér Stuart Craig, konstrukční manažer Paul Hayes a vedoucí oddělení rekvizit Pierre Bohanna.

Zdroj WB Studio

Maya

Studentka Mrzimoru, která je kdykoli připravená hájit čest své koleje jak při Potter Aktivity, tak i při samotném Souboji kolejí! Když jsem mimo Bradavice, volný čas využívám ke studiu a výcviku mudlovských psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..