Že už se dneska nečtou knihy? Ale kdeže, kdepak jste to slyšeli? Vždyť už se koná další knižní festival pro čtenářské blázny, kteří budou mít opět brzy svátek. Ale pozor, nebude to v pátek, nýbrž v sobotu 5. října!

Zdroj: Humbook.cz

Jenže mohl by to být správný festival papírových miláčků, kdyby nám na něm chyběl slavný Harry Potter? Samozřejmě, že ne, vždyť oslava bez něj by stála za starý Dobbyho hadr! A proto se na HumbookFest chystá také Potterfan, aby všem jeho návštěvníkům připomněl, že Harry k nám přišel právě z knižního světa.

Harry Potter je v podstatě „knihozemšťan“. Zdroj: Frekvence1.cz

HumbookFest, který se koná v pražském Kongresovém centru, cílí svým zaměřením především na mladé čtenáře, ale vítá samozřejmě i starší ročníky. Hlavním lákadlem celé akce jsou vzácní hosté, spisovatelé domácí i zahraniční. Možná, že i vám budou povědomá jména Mary E. Pearson, Jay Kristoff, Theo Addair nebo Raego. Pokud ano a jste jejich fanoušky, nachystejte košťata a přileťte za nimi na HumbookFest, kde je uvidíte naživo, a třeba vyškemráte i nějaký ten podpis na autogramiádách, popřípadě po besedách.

Kongresové centrum v Praze. Zdroj: Prague.eu

Program festivalu je ale protkaný ještě mnoha dalšími barevnými nitěmi; jinými slovy je natolik pestrý, že akce budou probíhat dokonce ve čtyřech sálech současně. Pořádat se budou zajímavé přednášky o knižních světech, tvoření i psaní, dále workshopy, divadlo, festivalová bojovka a úkolová hra o krásné ceny. Nebude chybět ani fotokoutek, deskoherní zóna, jídelní ochutnávky a také prodejní stánky – jak jinak než s knihami nebo s merchem.

Lenka Střelenka s Dobbym se také chystají na HumbookFest… Zdroj: Humbookfest 2019 FB

Ptáte se, kdepak nám vězí ten Potterfan? Jestli vám z předchozího odstavce neušla slova „workshopy“, „divadlo“ a „prodejní stánky“, pak vám to mohlo vyznít celkem podezřele. Mezi těmito řádky hledej Potterfan!

Jestliže se za námi na HumbookFest vydáte, určitě nás naleznete ve workshopovém sále mezi 12:25 a 14:10. Budeme tam kouzlit bez hůlek a rádi vás to naučíme taky! Společně si vykouzlíme ikonické Lenčiny strašibrýle, bez kterých už si ji ani nedovedeme představit, a originální retro odznáčky s potterovskými motivy.

Workshopy s Potterfanem na HumbookFestu 2018. Zdroj: Humbook.cz

Do Kongresového centra se také chystáme přestěhovat i naši pojízdnou „Příčnou ulici“, kde vám nabídneme exkluzivní merch ze světa Harryho Pottera i Fantastických zvířat. Jestliže tedy ještě nemáte vlastní hůlku, přemýšleli jste o nějakém plyšovém kouzelném zvířátku, chybí vám taška na nákupy či školní pomůcky, naši domácí skřítci za pokladnou vás rádi obslouží. A pozor! Pokud vám něco z naší nabídky na stránce Pottershop.cz padlo do oka a už teď víte, že to prostě potřebujete, vyšlete sovu s objednávkou a my vám objednané zboží rádi dovezeme až na HumbookFest. Tím pádem ušetříte pěkných pár galeonů za poštovné a balné a navíc budete mít jistotu, že vám onen magický artefakt na festu nikdo nevyfoukne před nosem! (Pokud ovšem nejste Lord Voldemort.)

Oddělení cukrátek a odznáčků z Pottershop nabídky. Foto: Acalanthi.

Řeč byla nicméně ještě o divadlu, a to rozhodně nezanedbáme. Potterfan tým si pro vás totiž přichystal vlastní divadelní kousek na motivy jedné ze slavných Bajek barda Beedleho. A kterápak to bude? Ta nejoblíbenější – Tři bratři! Zájemci o shlédnutí nechť se dostaví v 16:10 do jižního sálu, kde se budou moci usadit k půlhodinové podívané v podání již zkušeného hereckého ansámblu (zkušenosti z Potter-Pelíšků a Slunce, seno, mandragory se už nedají zapřít). Společenské hábity na tuto akci nejsou povinné.

Veselé focení z HumbookFestu 2018. Zdroj: Humbook.cz

Tak co? Dostali jsme vás? Ať už jsme vás nadchli my, nebo úplně jiný program na HumbookFestu, rádi vás přivítáme, vezmeme mezi sebe a ukážeme vám, jak velcí fanoušci světa Harryho Pottera dokážeme všichni společně být!

Celý program a další doprovodné akce naleznete na stránkách Humbook.cz.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do Mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..