Že už se dneska nečtou knihy? Ale kdeže, kdepak jste to slyšeli? Vždyť už se koná další knižní festival pro čtenářské blázny, kteří budou mít opět brzy svátek. Ale pozor, nebude to v pátek, nýbrž v sobotu 5. října!

Zdroj: Humbook.cz

Jenže mohl by to být správný festival papírových miláčků, kdyby nám na něm chyběl slavný Harry Potter? Samozřejmě, že ne, vždyť oslava bez něj by stála za starý Dobbyho hadr! A proto se na HumbookFest chystá také Potterfan, aby všem jeho návštěvníkům připomněl, že Harry k nám přišel právě z knižního světa.

Harry Potter je v podstatě „knihozemšťan“. Zdroj: Frekvence1.cz

HumbookFest, který se koná v pražském Kongresovém centru, cílí svým zaměřením především na mladé čtenáře, ale vítá samozřejmě i starší ročníky. Hlavním lákadlem celé akce jsou vzácní hosté, spisovatelé domácí i zahraniční. Možná, že i vám budou povědomá jména Mary E. Pearson, Jay Kristoff, Theo Addair nebo Raego. Pokud ano a jste jejich fanoušky, nachystejte košťata a přileťte za nimi na HumbookFest, kde je uvidíte naživo, a třeba vyškemráte i nějaký ten podpis na autogramiádách, popřípadě po besedách.

Kongresové centrum v Praze. Zdroj: Prague.eu

Program festivalu je ale protkaný ještě mnoha dalšími barevnými nitěmi; jinými slovy je natolik pestrý, že akce budou probíhat dokonce ve čtyřech sálech současně. Pořádat se budou zajímavé přednášky o knižních světech, tvoření i psaní, dále workshopy, divadlo, festivalová bojovka a úkolová hra o krásné ceny. Nebude chybět ani fotokoutek, deskoherní zóna, jídelní ochutnávky a také prodejní stánky – jak jinak než s knihami nebo s merchem.

Lenka Střelenka s Dobbym se také chystají na HumbookFest… Zdroj: Humbookfest 2019 FB

Ptáte se, kdepak nám vězí ten Potterfan? Jestli vám z předchozího odstavce neušla slova „workshopy“, „divadlo“ a „prodejní stánky“, pak vám to mohlo vyznít celkem podezřele. Mezi těmito řádky hledej Potterfan!

Jestliže se za námi na HumbookFest vydáte, určitě nás naleznete ve workshopovém sále mezi 12:25 a 14:10. Budeme tam kouzlit bez hůlek a rádi vás to naučíme taky! Společně si vykouzlíme ikonické Lenčiny strašibrýle, bez kterých už si ji ani nedovedeme představit, a originální retro odznáčky s potterovskými motivy.

Workshopy s Potterfanem na HumbookFestu 2018. Zdroj: Humbook.cz

Do Kongresového centra se také chystáme přestěhovat i naši pojízdnou „Příčnou ulici“, kde vám nabídneme exkluzivní merch ze světa Harryho Pottera i Fantastických zvířat. Jestliže tedy ještě nemáte vlastní hůlku, přemýšleli jste o nějakém plyšovém kouzelném zvířátku, chybí vám taška na nákupy či školní pomůcky, naši domácí skřítci za pokladnou vás rádi obslouží. A pozor! Pokud vám něco z naší nabídky na stránce Pottershop.cz padlo do oka a už teď víte, že to prostě potřebujete, vyšlete sovu s objednávkou a my vám objednané zboží rádi dovezeme až na HumbookFest. Tím pádem ušetříte pěkných pár galeonů za poštovné a balné a navíc budete mít jistotu, že vám onen magický artefakt na festu nikdo nevyfoukne před nosem! (Pokud ovšem nejste Lord Voldemort.)

Oddělení cukrátek a odznáčků z Pottershop nabídky. Foto: Acalanthi.

Řeč byla nicméně ještě o divadlu, a to rozhodně nezanedbáme. Potterfan tým si pro vás totiž přichystal vlastní divadelní kousek na motivy jedné ze slavných Bajek barda Beedleho. A kterápak to bude? Ta nejoblíbenější – Tři bratři! Zájemci o shlédnutí nechť se dostaví v 16:10 do jižního sálu, kde se budou moci usadit k půlhodinové podívané v podání již zkušeného hereckého ansámblu (zkušenosti z Potter-Pelíšků a Slunce, seno, mandragory se už nedají zapřít). Společenské hábity na tuto akci nejsou povinné.

Veselé focení z HumbookFestu 2018. Zdroj: Humbook.cz

Tak co? Dostali jsme vás? Ať už jsme vás nadchli my, nebo úplně jiný program na HumbookFestu, rádi vás přivítáme, vezmeme mezi sebe a ukážeme vám, jak velcí fanoušci světa Harryho Pottera dokážeme všichni společně být!

Celý program a další doprovodné akce naleznete na stránkách Humbook.cz.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..