V první knize o Harry Potterovi jsme se seznámili s postavami, které měly v našich srdcích navždy zůstat. Ale bylo zde i několik postav (tvorů), jež se nám jaksi ztratily z dohledu. Co se asi stalo…

Chloupkovi

Na tohoto roztomilého tříhlavého psa, který hrál v první knize významnou úlohu (a terorizoval každého, kdo se jen podíval na padací dveře vedoucí ke Kameni mudrců), nelze zapomenout. Chloupek byl, jak jinak, příspěvkem od Hagrida, který jej koupil od „nějakého chlápka z Řecka“ v hospodě. Někdo by vážně měl Hagrida zavést do normálního obchodu…

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Poté co Chloupek dokončil svůj úkol chránit ony padací dveře (ačkoliv nepříliš dobře, uvážíme-li, že jeho velkou slabinou bylo usínání při prvních tónech nějaké hudby) jsme se již nedozvěděli, co se s ním dělo dál. Harry si na něj vzpomene ve svém druhém ročníku, ale Chloupka jsme již nikdy nespatřili. Mohl mu Hagrid zařídit nějaké hnízdečko v Zapovězeném lese, spolu se svými dalšími pochybnými koupěmi?

…Doris Crockfordové

Roztomilá Doris byla jednou ze zákaznic Děravého kotle, která nemohla uvěřit svému štěstí, že se setkala s mladým Harrym, když ten vešel do známého kouzelnického lokálu. Několikrát Harrymu řekla, jaká je to pro ni čest jej potkat, a několikrát si s ním stihla potřást rukou, než Harry odešel na Příčnou ulici.

Harrypotter.fandom.com

V lokále byla s Dedalusem Kopálem a profesorem Quirellem, avšak zatímco Quirrell hrál v první knize klíčovou roli a z Kopála se vyklubal člen Fénixova řádu, Doris si již s Harrym rukou nikdy víc nepotřásla. Možná stále chodí do Děravého kotle, vzpomíná na své setkání s kouzelnickou celebritou a my jsme ji během návštěv v Děravém kotli prostě jen minuli.

dalším dětem z Harryho prvního ročníku

Poprvé jsme většinu Harryho spolužáků spatřili během slavnostního zařazování. Takto jsme mohli vidět, jak se Mandy Brocklehurstová a Lisa Turpinová dostaly do Havraspáru, ale již jsme se s nimi znovu nesetkali, protože Harry se s Havraspáry moc nebavil.

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Některé další žáky z Harryho ročníku jsme viděli, nebo o nich slyšeli (kupříkladu Terry Boot, který se stal členem Brumbálovy armády), ale po těchto dvou havraspárských dívkách jakoby se slehla zem. Stejně tak po Sally-Anne Perksové a Morag MacDougalové. Ať už nakonec skončily kdekoliv, věříme, že jejich léta v Bradavicích byla krásná a jejich studium úspěšné.

…trollovi ze sklepení

Chloupek nebyl jedinou potvůrkou, která byla na hradě ukryta. Nesmíme zapomínat na obřího 12 stop vysokého (pozn. překl.: cca 3,6 metrů) horského trolla, který ve škole řádil o Halloweenu. Díky Harrymu a Ronovi se tento chlapík omráčil svým vlastním kyjem, než stačil napáchat vážné škody. Později jsme se dozvěděli, že to byl Quirrell, kdo jej pustil do hradu na základě Voldemortova příkazu.

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Co ale troll dělal po tomto incidentu, je nám neznámé. S Harrym, Ronem a Hermionou se již nesetkal, a to i přesto, že technicky vzato to byl právě ten troll, který byl příčinou přátelství slavného tria. Popravdě to, že nezařídil žádné setkání, je od Harryho poněkud nevkusné…

…čarodějce s vozíkem sladkostí

Tato čarodějka, která po bradavickém expresu rozváží sladkosti na svém vozíku, je totiž další osobou, jež napomohla vzniku přátelství mezi Harrym a Ronem, když si od ní Harry pro sebe a Rona koupil kopu kouzelnických cukrovinek. Víme, že ve vlaku jezdila s vozíkem i v dalších letech a také se objevila na Brumbálově pohřbu. To nás vlastně ani nepřekvapuje, všichni dobře víme, jak si Brumbál potrpěl na sladké.

Harrypotter.fandom.com

…Norbertovi

Protože troll a trojhlavý pes jsou na strašení málo, přihodil Hagrid do této směsi potvůrek ještě draka Norberta. Jelikož Hagrid žije v dřevěném srubu a malí dráčci mají tendenci vyrůst v obří draky, bylo toto přátelství odsouzeno k záhubě už předem. Přesto bylo třeba Hagrida přesvědčit, aby se Norberta vzdal a poslal onu oheň plivající nestvůru Ronovu bratru Charliemu. Odměnou bylo Harrymu a Hermioně (a Nevillovi, který byl ve špatnou chvíli na špatném místě) přistižení mimo společenskou místnost po večerce a ztráta neuvěřitelných 150 kolejních bodů. Docela nás dopaluje, že se Hagrid nepřiznal a nevzal vinu poctivě na sebe.

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Naštěstí ale víme, že Norbert žil v Rumunsku spokojeným životem, jak jsme se dozvěděli, když se Charlie a Hagrid setkali několik let po tomto incidentu. Setkání to vlastně bylo vtipné, neboť Charlie musel Hagridovi vysvětlit, že jeho Norbert je ve skutečnosti dračice Norberta.

…Yvonne

Ale no tak, jak si nemůžete vzpomenout na Yvonne, přítelkyni tety Petunie, o které se uvažovalo jako o náhradě za paní Figgovou, když bylo potřeba ohlídat Harryho? Z hlídání nakonec sešlo, protože byla na dovolené na Mallorce. Ale všichni jsme Yvonne milovali! 😀

Zdroj:
https://www.pottermore.com/features/whatever-happened-to-these-characters-from-philosophers-stone

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..