Fanoušci kouzelného světa Harryho Pottera, sdružte se! Už tuto sobotu, 4. září vás totiž čeká největší festival kouzelníků v České republice! Beseda s dabérem Potterovských filmů, živé sovy, soutěže o ceny, Čaro trhy, workshopy i tematické přednášky. A to je jen zlomek z toho, co můžete na nejkouzelnější akci roku zažít.

Na černém pozadí jsou dárky ke vstupence: sešit, placka, vstupenla na lanyardu, program. Vše s logem Potterfestu. Nad tím vším nápis "Accio vstupenka!"
Dárky ke vstupence. Zdroj: Potterfest FB

Milujete knihy, filmy, rádi se strojíte do hábitu a obtěžujete všechny kolemjdoucí Potterovskými hláškami, i když o to vůbec nestojí? Tak přijďte někam, kde to konečně někdo ocení a bude sdílet vaši nadpřirozenou posedlost také! Potterfest je totiž místo, kde se sházejí Potterheadi nejen ze všech koutů ČR, ale přijíždějí také ze Slovenska. Na festivalu si fanoušci vyměňují své názory, zapojují se do programu, fotí se s cosplayery, nakupují a hlavně se seznamují. Už mnohokrát bylo prokázáno, že Potterovci jsou jedna z nejpřátelštějších a nejdružnějších komunit. Pokud byste tedy nenašli vhodného parťáka, který by se vydal na festival s vámi, buďte si jistí, že na něm přesto nebudete sami!

Poslední Potterfest se konal v roce 2019 v Národním domě na Vinohradech. Další ročník byl sice naplánován, a dokonce i připraven, kvůli přísným hygienickým opatřením se ovšem odehrálo pouze jedno velké „puff“ a akce se neuskutečnila. Od posledního Potterfestu se však hodně změnilo a letošní festival přichází s řadou novinek. Tou hlavní je rozšíření programu, který už nebude omezený pouze na jeden jediný sál. Bude probíhat hned několik akcí na několika místech zároveň, aby bylo zajištěno, že si každý najde to, co ho zajímá.

Na fotografii je zarostlý muž s mikinou a sovou pálenou na jeho levém rameni. Oba se dívají směrem doprava. Pod fotografií je logo Potterfestu.
Jedním z hostů bude i chovatel sov v doprovodu s živými sovami. Zdroj: Potterfest FB

Zatímco tedy bude ve „Velké síni“ probíhat to hlavní – besedy se vzácnými hosty, kvízy o ceny, cosplayová soutěž a divadlo, v dalších komnatách bude prostor pro workshopy, přednášky, pohybové aktivity, další besedy i Potterovská videotéka. Nově bude k dispozici i chill-out zóna pro všechny, které už neponesou ani nožky a ani mozky.

A kdo vůbec přijal pozvání na zářijový slet kouzelníků a čarodějek? Adrian Macho, známý pro své působivé ilustrace slovenských vydání HP knih, Jakub Kocourek, chovatel a cvičitel sov, a nakonec oblíbený dabér Radek Škvor, který propůjčil svůj hlas Dracu Malfoyovi v prvních dvou filmech. Máte na ně nějakou otázku? Je něco, co od nich chcete slyšet? Tak se nestyďte zeptat! Na besedách budete mít jedinečnou příležitost, kterou by byla věčná škoda nevyužít!

Vlevo je fotografie Draca Malfoye v černém. Ruku s hůlkou má u ramene a dívá se na diváka. Vpravo je usměvavý dabér s vousy a v modré košili. Pod fotkami je logo Poterfestu.
Jeden ze vzácných hostů, dabér Radek Škvor. Zdroj: Potterfest FB

Kromě diskusí se můžete těšit také na Soubojnický klub, kde se naučíte zacházet s hůlkou, Pozdrav z Krásnohůlek, na němž si vyzkoušíte tanec se stuhou, dále tradiční Cena Bleskobrku (literární soutěž) a Nejkrásnější úsměv (cosplayová soutěž). Obě zmíněné soutěže navíc vycházejí vstříc i rodičům a jejich malým „Dobbyům“, protože poprvé otevírají také dětské kategorie. V každé ze soutěží můžete vyhrát hodnotně magické ceny!

Radost bezpochyby uděláme také kutílkům, kteří budou mít možnost vyrobit si kluběnkové náušnice, kolejní přáníčka, retro odznáčky a sestavit huláka. Potterfest nezklame ani shopoholiky, jimž garantujeme, že neodejdou s prázdnými taškami (ale možná s prázdnými peněženkami). Exhibicionisté se opět vyřádí u instagrafu, který by měl fungovat nonstop (pokud jej mudlové nezavaří). Nebude chybět ani LEGO výstava, Potterovské hry na konzole a virtuální realita. Z přednášek vám můžeme namátkou nabídnout Ženy ve světě HP, Potterovská studia nebo Hůlkologii.

Na fotografii je zsrostlý muž s nagelovanými vlasy a v čeném tričku. Vlevo vedle něj je velká figurína Dobbyho. On se dívá vzhůru a muž na diváka. Pod fotografií je logo Potterfestu.
Dalším hostem je Adrian Macho. Zdroj: Potterfest FB

Celý večer pak uzavře Čarovečer s Filharmonií Hradec Králové, která vás známými melodiemi přivede znovu do Bradavic, a divadlo, které si Potterfan přichystal speciálně pro vás! Nikde jinde a nikdy víc už ho totiž neuvidíte! Obvykl jsou podklady divadelních scén převzaty z klasických českých filmů a dále upraveny tak, aby sedly všem Potterovským postavám na míru. Pokud tedy chcete polechtat své bránice a odcházet z Potterfestu jako připití Hihňavou vodou, rozhodně si nenechte ujít plážovou komedii s názvem Kouzelníci zájezdu!

Od nás z redakce je to zatím všechno, ale vězte, že na Potterfestu toho zažijete a uvidíte daleko víc. Pokud tedy chcete být v centru dění a zažít něco magického, pak nastartujte svá košťata, testrály, létající auta a další dopravní prostředky a přijďte! Budete srdečně přivítáni nejen všemi Mrzimory.

Na fotografii je cosplayerka Rity Holoubkové v zelených šatech a zeleným brkem. Je rozmazaná, záběr je zaměřen na její notýsek, který drží v ruce. Pod fotografií je logo Potterfestu.
V rámci Potterfestu se můžete zúčastnit Ceny Bleskobrku. Zdroj: Potterfest FB

Vstupenky jsou stále ještě v prodeji. Kategorie Galeon byla sice již vyprodána, ale nedávno byl prodej rozšířen i o kategorii „scvrček“, se kterou pár korun ušetříte třeba na nákup kouzelnického vybavení na Čaro trhu. Zakoupit vstupenku bude možné i na místě, mějte však na paměti, že bude o 100 Kč dražší!

V případě otázek se nezapomeňte nejprve informovat na webových stránkách potterfest.cz, kde naleznete nejčastější dotazy k akci, hygienickým opatřením a dalším podrobnostem.

Pokud se ještě stále nemůžete rozhodnout, zda se na akci vydáte, můžete shlédnout video z posledního ročníku:

A chcete-li vědět více o programu na nadcházející Potterfest, nepřehlédněte ani rozhovor YouTuberky Easy s Thomasem, ředitelem festivalu:

Jestliže jsi fanoušek Harryho Pottera a jeho světa, rozhodně si nenech ujít nejkouzelnější akci roku! Sejdeme se v sobotu 4. září v Národním domě na Vinohradech.

Černobílý komiksový obrázek, na kterém je vlevo profesorka McGonagallová s rouškou přes ústa v nebelvírských barvách. Vedle ní je Severus Snape se smrtijedskou maskou přes obličej, potí se a gestikuluje rukama v obraně. Nad profesorkou je nápis: "Nemůžeš prostě nosit smrtijedskou mas-" a nad Snapeem je nápis: "To je jediná, kterou mám!"
Na festivalu platí hygienická opatření ČR. Zdroj Potterfest FB

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..