S událostmi inspirovanými světem Harryho Pottera a Fantastických zvířat se roztrhl pytel. Jakpak by ne, zapálení fanoušci Potter univerza žijí po celém světě a jejich nadšení pro věc je tak silné, že jsou ochotni pro svůj zájem obětovat téměř cokoliv. Včetně značné sumy peněz. A to se vyplatí!

Opravdoví nadšenci kouzelnického světa mohli nyní opět zajásat. Na internetu se totiž objevilo oznámení o nové velkolepé události s názvem Bella Vista World of Magic Expo, která láká na výstavu snů. Vystavovatelé slibují expozici filmových rekvizit a autentických kostýmů na ploše 5 000 m2, semináře a přednášky. Exkluzivním bonusem jsou údajně i živé koncerty a speciální hosté. Sází se i na interaktivní zábavu a zhmotnění různých magických bytostí.

Wizard World Harry Potter LARP – International Expo & Fair Trade Facebook

Jde o jedinečnou putovní výstavu, která by měla zakotvit celkem v 18 evropských městech a v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. A co je nejlepší? Výstava se má konat také v Praze 28. srpna – 3. září tohoto roku na Výstavišti v Holešovicích.

Už jste se nadechli? Paráda, co? Tak teď už nás čeká ta nejhorší zpráva. Informace o této putovní výstavě jsou s velikou pravděpodobností jedním parádním podvrhem. Jak je to možné? To nám vysvětlil Thomas, jednatel společnosti Potterfan:

„Několik fanoušků nás kontaktovalo s dotazem, jestli o plánované výstavě víme. Jelikož chceme fanoušky informovat o všech akcích s Potterem spojených, začali jsme se o ni zajímat. Při pohledu na webovky nás okamžitě zarazilo několik věcí: fotografie stažené z internetu (z jiných podobných akcí), kontaktní e-maily s doménou google, žádný copyright apod. Akce by se měla konat v pražských Holešovicích. V kalendáři akcí však tato výstava zaznamenána není. Kontaktoval jsem proto přímo výstaviště Holešovice a vše ověřil. Žádná taková událost v jejich plánu není a nic o ní nevědí.“

Uvedená slova rozhodně nabádají k ostražitosti, a to i přesto, že webové stránky mohou na první pohled vypadat celkem věrohodně. Jsou vybaveny líbivými fotografiemi a také podrobnými pravidly návštěvy. Dozvíte se tak například, že prostory jsou bezbariérové (avšak kočárky zakázané), fotografování je možné bez blesku a že rozhodně není dovoleno vnášet do areálu vlastní nápoje a potraviny. Celkem zavedená klasika.

Wizard World Harry Potter LARP – International Expo & Fair Trade Facebook

Na druhou stranu lze i kromě Thomasova vyjádření postřehnout další nesrovnalosti. Například není uveden žádný konkrétní program živých koncertů ani jména speciálních hostů, která by mohla přilákat ještě více zájemců. Chybí také loga zásadních partnerů, jako například Wizarding World. Nabídka interaktivní zábavy v podobě tahání mandragor z květináčů, „házení zlatonkou“ zní navíc celkem povědomě. Chlubí se jí totiž také výstava Harry Potter: The Exhibition, která se do 10. března 2019 koná v Postupimi (reportáž z této výstavy vydáme v nejbližší době).

I kdyby pořadatelé Bella Vista World of Magic Expo nyní dodatečně zažádali o zapůjčení prostorů na holešovickém výstavišti, s velkou pravděpodobností by neuspěli. Takovou žádost je totiž nutno vyřídit s ještě větším časovým předstihem.

„Tuto událost jsme vyhodnotili jako velmi nedůvěryhodnou a fanouškům nedoporučujeme, aby vstupenky kupovali,“ uvedl Thomas závěrem.

A nám nezbývá nic jiného, než setřít slzu z oka. Ne snad proto, že bychom se donutili k zákazu nákupu, nýbrž kvůli nekalým praktikám, kterých se někteří lidé dopouštějí na důvěřivých fanoušcích potterovského světa. Buďte tedy opatrní a při jakýchkoliv pochybnostech o různých událostech HP a FZ světa se neváhejte obrátit na Potterfan.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..