LEGO je dlouholetá a známá firma na trhu s hračkami. Pro velkou potěchu Potterheadů se firma rozhodla produkovat také velkolepé sady z kouzelnického světa. A tak jsou mnozí z fanoušků ochotni zaplatit i horentní sumy za nádherné sety Bradavice, Příčná ulice aj. Ne všichni ovšem disponují Kamenem mudrců, aby si mohli okamžitě nadělat hory zlatých galeonů. Obvyklá kupní cena setů, pokud nejsou ve slevě, je okolo deseti tisíc. Proto když se objeví slevy, je to vždy okamžik nevýslovného pokušení.

Print ukazuje na fotografii rodinu, stavící Disney LEGO hrad - uprostřed je žena s blonďatými vlasy, vlevo od ní hnědovlasý chlapec a vpravo od ní blonďatá dívka. Úplne vpravo od dívky černý nápis: "Welcome to the Disney Castle, 70 % OFF". Nad nimi je loog LEGO a úplně nahoře oranžový pruh s odpočtem času, do kdy je čas využít slevy.
Úvodní stránka podovodného e-shopu. Zdroj: vip.toysgos.shop

Dnes se ovšem na Facebooku objevila reklama na pochybnou webovou stránku nabízející nejen Potterovské LEGO za úžasné až neuvěřitelné slevy. Ty se pohybují okolo 80 %. Pokud budeme konkrétní, Bradavice koupíte za €70 (cca 1750 Kč). Stránka e-shopu (vip.toysgos.shop) užívá některá loga společnosti LEGO. Nejvíce viditelné je logo LEGO House – Home of the Brick.

Print ukazuje fotografii tří lidí v modrých tričkách a černými kalhoty. Všichni mávají divákovi. Zleva je to hnědovlasá žena, vpravo od ní starší muž s brýlemi a úplně vpravo muslimská žena s šátkem na hlavě. V levém horním rohu je logo LEGO House.
Úvodní stránka dánského LEGO House. Zdroj: legohouse.com

Úplně stejné logo ovšem využívá i LEGO House, což je označení pro velkou budovu v Dánsku, která vypadá jako dům postavený z obřích LEGO kostek. Tento dům nabízí řadu aktivit: návštěvníci si zde mohou hrát, postavit si z volně přístupných kostek nějaký výtvor atd. Určitě se však nejedná o název obchodu.

Naproti tomu podvodná webovka nemá ve svých informacích uvedené sídlo a ani vysloveně neuvádí, že se jedná o LEGO obchod. Další podezřelou věcí je fakt, že zdejší odkazy přesměrují návštěvníky na sekce k dámskému oblečení, pánským a dámským doplňkům.

Print ukazuje na modrém podkladu šest LEGO setů - tři nahoře - zleva Star Wars vesmírnou loď, Bradavice, auto. Zleva dole: Další Star Wars loď, Star Wars Hvězdu smrti a bagr. Nad tím vším je nápis: "-80 %, Unbelievable Discounts! Limited - Time Sales" a v levém horním rohu je logo LEGa.
Reklama z Facebooku. Zdroj: Happy Toys FB

To vše vede k přesvědčení, že uvedená webová stránka je podvodná. Toto podezření potvrdil i jednatel společnosti Potterfan, Tomáš Vondráček.

V současné chvíli je na webovce nastaven časový odpočet slev končící údajně dnes o půlnoci. Tento známý marketingový trik má za cíl nadchnout zájemce, kteří začnou jednat pokud možno okamžitě, aby jim sleva neutekla. Vy ovšem nenaleťte na tento podvod, riskujete své peníze (i nervy). Nakupujte v ověřených obchodech.

AKTUALIZACE Č.2: E-SHOP ZMĚNIL ADRESU WEBOVÉ STRÁNKY!!! (http://www.legendtoy.shop). Po internetu se poflakuje Zmijozelův dědic. Dejte si na něj pozor!

Zdroje: https://vip.toysgos.shop/index.php?main_page=index
https://legohouse.com/en-gb/
https://www.lego.com/en-us/aboutus/news/2020/november/how-to-spot-a-fake-lego-webstore/?fbclid=IwAR20k9LHmUQ3mTZ_CDug7fpoFzeZIXQ2H8-fp1EQ6HVaz5e28zz2ShPwxUU

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.