Nudíte se během dlouhých karanténních opatření? Snadná pomoc. Oficiální webová stránka kouzelnického světa Wizarding World totiž nabrala nouzový kurz a vítá na svém prahu každého, kdo zaklepe na její dvoukřídlou dubovou bránu.

Bradavice z ptačí perspektivy. Zdroj: wizardingworld.com

Možná jste zaregistrovali, že britská knihovna se rozhodla zpřístupnit svou výstavu Harry Potter: A History of Magic online (psali jsme o tom zde). Tato iniciativa je reakcí na celosvětově zaváděná opatření proti dalšímu šíření koronaviru a při nichž se doporučuje nevystrkovat nos na ulici a zůstat během krize raději doma. Ruku v ruce se vstřícným gestem britské knihovny jde i další projekt z popudu J. K. Rowlingové.

Wizarding World (dříve Pottermore) vytvořil „krizový“ štáb kouzelnické podpory, kterému dal jméno Harry Potter at Home. To znamená, že se zaměřuje na cíl zabavit doma před počítačovou obrazovkou děti všech věkových kategorií jak z kouzelnických, tak z mudlovských rodin.

Počítá se totiž i se čtenáři, kteří se s Harry Potterem teprve seznamují. K této příležitosti byla zadarmo zpřístupněna audiokniha Harry Potter a Kámen mudrců namluvená britským hercem, komikem a moderátorem Stephenem Fryem. Audiokniha je čtena celkem v šesti různých jazycích, ovšem čeština ani slovenština mezi nimi nejsou. Na druhou stranu jde o dobrou příležitost pocvičit se v cizím jazyce zábavnou formou. Můžete to zkusit v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, italštině nebo japonštině. Ale pozor, tato možnost platí pouze do konce dubna!

Stejný deadline platí i pro půjčku e-knihy Kamene mudrců od aplikace OverDrive, ve které už však můžete nalézt i českou verzi (slovenskou nikoliv). Jinak je k dispozici celkem ve 20 jazycích. Abyste se k půjčce e-knih dostali, může vám pomoci IDC (Instant Digital Card) pro Overdrive.

Zdroj: goodreader.com

Kromě různých průvodců světem Harryho Pottera pro začátečníky nabízí Wizarding World také kvízy, osmisměrky, výuku kreslení a další aktivity i pro mazáky. Kupříkladu video návody s tipy, jak uplést šálu ve stylu Molly Weasleyové, jak se naučit kreslit hrabáky či okamie nebo jak kaligrafickou formou vytvořit nápis „slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti“. Což je velmi užitečná věta do života. A pokud někteří Havraspárští nevědí, co by škrknami dělali, mohou se nechat poučit o tom, jak si zavázat tkaničky u bot. Stylově samozřejmě…

Jak nakreslit okamii. Zdroj: wizardingworld.com

Wizarding World bude svou nabídku aktivit nadále rozšiřovat. O tom slibuje pravidelně informovat skrze elektronické sovy, které zasílá do e-mailových schránek svých kouzelnických učňů. Pokud ovšem patříte k těm, kteří Wizarding World ještě neobjevili a rádi byste pronikli do kouzlem nasáklých webových koutů, stačí se zaregistrovat; nechat se posléze zařadit do některé ze čtyř bradavických kolejí, objevit svou kouzelnickou hůlku nebo svého magického patrona. A pak už se bavit po zbytek vašich karanténních dnů.

Už více jak dvacet let jsou Bradavice útočištěm pro všechny – čtenáře, fanoušky, mladé i staré. V těchto zvláštních časech vás chceme přivítat zpět v prostorách školy, kde naleznete přátelský úkryt pro sebe, vaši rodinu a pro všechny, na kterých vám záleží.

Wizarding World

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..