Kromě zrušeného Potterfestu přišla další smutná zpráva – české famfrpálové mistrovství se ruší.

České mistrovství se mělo konat 17. a 18. října v Žatci. Měl to být první ročník, kdy by se jednalo o dvoudenní akci. Sjet se tam měli Occamy Olomouc, Brno Banshees, Phoenixes Plzeň, Budweis Bigfoots, Žatecké Zlatonky a Prague Pegasus rovnou dvakrát jako tým A a tým B. Jednalo by se tak i o první ročník se sedmi hrajícími týmy.

Chytač v bílém dresu Žateckých zlatonek drží chycenou Zlatonku vysoko ve vzduchu a druhý chytač z Phoenixes Plzeň ho sleduje. Snitch runner se válí na zemi. Odrážečka Žateckých Zlatonek se snaží sebrat potlouk.
Žatecké Zlatonky byly loni na mistrovství poprvé, letos by byli domácí tým.
Zdroj: Tomáš Krabač

Mistrovství se zrušilo kvůli zhoršující se situaci s COVID-19. Od pondělí platí omezení, že profesionální sport se může hrát, ale bez diváků a s omezením do 130 osob. Toto omezení by famfrpál byl schopný splnit i se sedmi týmy.

Přesto se Česká asociace famfrpálu (ČAF) rozhodla pro zrušení turnaje: “Nepochybujeme o tom, že bychom MČR zvládli uspořádat i za současných podmínek a v souladu s nařízením. Avšak bezpečnost našich hráčů, rozhodčích a dobrovolníků, stejně tak jako kvalita turnaje, jsou pro nás prioritou.” Zároveň se vyjádřili, že pokud to bude možné, chtěli by uspořádat turnaj v jarním termínu.

Jarní termín by ale byl už nekvalifikační pro European Quidditch Cup. Poté, co bylo EQC 2020 odsunuto na rok 2021, vyvstala otázka, kdo se na něj kvalifikuje. Rozhodnutí bylo na National Governing Bodies (NGBs), což je v případě České republiky ČAF. Ti museli rozhodnout, jestli obnoví kvalifikaci týmům z předchozího roku, anebo postupující tým určí až nový turnaj. ČAF se původně rozhodnul pro druhou možnost, ale po nynějším zrušení mistrovství obnovil dřívější kvalifikaci.

U Česka tohle navíc komplikuje fakt, že odsunutím EQC jsme přišli o místo pro druhý tým. Česko má jisté jedno místo, druhé získalo díky odstoupení některého týmu. V minulosti tak měly jet první dva týmy z mistrovství 2019. V současnosti mají místo jisté jenom úřadující mistři Prague Pegasus. Brno Banshees mohou jen doufat, že zase někdo odstoupí.

Hráč od Budweis Bigfoots držící Camrál, hráč od Brno Banshees se ho snaží tacklovat. Ostratní tři Brno Banshees střelci a jeden Budweis Bigfoots střelec je sledují. Budweis Bigfoots odrážeč se chystá někoho vybít. V pozdaí jje mlha, obruče, jeden Brno Banshees hráč a jeden rozhodčí.
Brno Banshees už byli dvakrát stříbrní, přesto se na EQC ještě nikdy nedostali.
Zdroj: Tomáš Krabač
office 2019 home business

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..