Očekávaného filmu Fantastická zvířata 3 se příští rok nedočkáme.

Warner Bros. studio, producent filmů ze světa Harryho Pottera, původně počítalo s odhalením zatím posledního dílu Fantastických zvířat 12. listopadu následujícího roku. Tato informace už ale nadále neplatí. Z důvodů, za nimiž stojí nejen celosvětová opatření proti koronaviru, kvůli nimž se pozdrželo i natáčení, ale i další nedávná událost, se předpokládá, že film bude odhalen až v létě roku 2022. Přesné datum ale nebylo oznámeno.

Zleva je opírající se mladý Albus Brumbál, spolu sedící Credence s Nagini, vedle nich pár Lety Lestrangeové s Theseem Scamanderem, nad nimi Tina Goldsteinová a vedle ní Mlok Scamander s rozsvícenou hůlkou v pravé svěšené ruce a s levou rukou opřenou v bok. Vedle něj sedí Jacob Kowalski a pod ním Quennie. Vedle nich stojí opřený Gellert Grindelwald.
Herci z filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Zdroj: wizardingworld.com

Další nepříjemnou a velmi čerstvou záležitostí je skutečnost, že herec Johnny Depp, který v sérii Fantastických zvířat ztvárňoval postavu charismatického Gellerta Grindelwalda, si už ve filmu nemávne ani hůlkou.

Depp to ve svém veřejném dopisu vysvětlil takto: „Byl jsem Warner Bros. požádán, abych rezignoval na svou roli Gellerta Grindelwalda v sérii Fantastická zvířata a já jsem této prosbě s respektem vyhověl.“ Warner Bros. vyzval Deppa k rezignaci poté, co Johnny Depp prohrál žalobu proti bulvárním novinám The Sun za jejich článek z roku 2018, v němž byl herec označen za „násilníka, který bil svou manželku“. Amber Heard, dnes už exmanželka známého herce, Deppa osočila z domácího násilí těsně předtím, než se oba rozvedli. Své obvinění ale nakonec stáhla.

Udivený obličej Gellerta Grindelwalda.
Johnny Depp jako Gellert Grindelwald. Zdroj: film Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

Už před rozhodnutím soudu byla Rowlingová i producenti filmu Fantastická zvířata veřejností kritizováni za to, že obsazení tak důležité role „násilníkem“ je přinejmenším kontroverzní a měli by se proti němu vymezit. Na tuto kritiku ovšem nebylo přistoupeno a s Deppem se i nadále počítalo pro roli Grindelwalda. Toto rozhodnutí se však po soudu s hercem změnilo.

Johnny Depp opustí sérii o fantastických zvířatech. Johnnymu jsme za jeho práci poděkovali. Fantastická zvířata 3 se v současné době natáčejí a role Gellerta Grindelwalda bude přeobsazena jiným hercem. Film se objeví v kinech v létě 2022,“ řekl mluvčí Warner Bros. Jména potencionálních herců, kteří by mohli Deppa v jeho bývalé roli zastoupit, zatím nebyla zveřejněna. Už teď je ale jasné, že Deppův nástupce to nebude mít snadné, protože herec nasadil se svým výkonem vysokou laťku. Diváci mu tedy jen tak něco neodpustí.

Zachmuřený obličej oholeného Johnyho Deppa. Na levém uchu má tři dlouhé stříbrné náušnice.
Johnny Depp. Zdroj: eonline.com

Na třetím dílu Fantastických zvířat se pracuje i přesto, že jeho druhý díl příliš úspěšný nebyl.

První díl slavil komerční úspěch, který utržil přes 800 milionů dolarů z prodaných lístků po celém světě. Série ovšem zaznamenává klesající výnosy a naposledy utržila za lístky do kina 654 milionů dolarů, přičemž se prodalo vůbec nejméně lístků ze série kouzelnického světa.

Níže přikládáme celé znění dopisu Johnnyho Deppa, který herec zveřejnil na svém instagramu, a dále překlad:

Originální dopis z instagramu (johnnydepp).

Ve světle nedávných událostí bych rád učinil následující krátké prohlášení.
Zaprvé bych rád poděkoval každému, kdo mě poctil svou podporou a loajalitou.
S pokorou a pohnutím jsem přijal vaše nesčetné, láskyplné a starostlivé vzkazy, zvláště v posledních několika dnech.
Zadruhé bych vás rád informoval, že jsem byl Warner Bros. požádán, abych rezignoval na svoji roli Grindelwalda v sérii o Fantastických zvířatech, a že jsem jejich žádosti s respektem vyhověl.
A na konec bych rád řekl toto:
Bizarní rozsudek soudu ve Velké Británii nezmění můj boj za pravdu a chci potvrdit, že mám v plánu podat odvolání.
Moje odhodlání zůstává silné a mám v úmyslu prokázat, že obvinění vůči mně jsou falešná. Můj život ani kariéra nebudou definovány tímto okamžikem.

Děkuji za přečtení.
S upřímností

Johnny Depp.

Překlad byl převzat z facebookových stránek Potterfan.

Zdroj: https://variety.com/2020/film/news/fantastic-beasts-3-release-date-delayed-1234824604/
https://screenrant.com/fantastic-beasts-3-grindelwald-recast-johnny-depp-exit/
https://www.instagram.com/johnnydepp/?hl=cs

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

2 Replies to “Fantastická zvířata 3 a co bude dál?”

  1. Upřímně. Po tom co jsem se tohle dozvěděla, jsem se rozhodla, že na třetí díl Fantastických zvířat půjdu jen ze dvou důvodů. Protože výkony herců jsou přímo úžasné a taky chci vidět jak hrozné to bude s novým Gringelwaldem.

    1. Odchod Johnnyho fakt zamrzí, on tu svou roli pojal opravdu fajnově – taky Depp! O něm se ví, jak osobitě se svých rolí ujímá! Velkou roli hraje to, že si na něj lidé zvykli, takže to pro někoho může být fakt těžká rána. Ale ještě bych dala novému herci šanci. Když odbočím do jiného světa – pamatuji si, jak byli kritizováni vybraní herci do seriálu Zaklínač a ani mně se jich řada nezdála. Nevěřili jsme jim, že zahrají svoje postavy přesvědčivě. Ale po odvysílání se ukázalo, že jsme jim dost křivdili a nakonec se negativní kritika vesměs proměnila v pozitivní.
      Takže za sebe musím říct – nucený odchod Johnnyho je škoda, ale bohužel se stalo. Netroufám si hodnotit rozhodnutí produkce, jestli se zachovala špatně, nebo ne, protože si myslím, že média nám neposkytují tolik zásadních informací, kolik bychom k hodnocení potřebovali. Ještě uvidíme, jestli něco zmůže petice. Ale pokud ne, tak budu osobně zvědavá, jak se s rolí nový herec popasuje a jak ji zvládne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..