Studio Warner Bros. znovu rozjíždí produkci některých svých filmových trháků, poté co bylo veškeré filmování kvůli koronavirové pandemii odloženo.

Dvě z hlavních postav Katherine Waterston jako Tina Goldsteinová a Eddie Redmayne v roli Mloka Scamandera.
Dvě z hlavních postav Katherine Waterston jako Tina Goldsteinová a Eddie Redmayne v roli Mloka Scamandera. Zdroj: Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

V září ve Velké Británii začne natáčení Fantastických zvířat 3. Tento příběh, který patří do stejného univerza jako Harry Potter, bude pokračovat sledováním magizoologa Mloka Scamandera v první třetině 20. století.  V prvních dvou filmech Scamander, ztvárněný Eddiem Redmaynem, zkřížil svou cestu s mnoha novými tvářemi i jmény – a také některými známými, včetně mladšího Albuse Brumbála (Jude Law) a Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Všeobecně se zdá, že filmová série povede k epické kouzelnické válce, o niž se zmiňuje původní zápletka Harryho Pottera.

Tato válka proti sobě postaví Brumbála a Grindelwalda – věrné přátele, z nichž se stali úhlavní nepřátelé. J. K. Rowlingová už dříve uvedla, že celá série Fantastických zvířat, která bude zahrnovat pět filmů, se odehrává mezi lety 1926 a 1945. Tento časový rámec nejspíše položí závěrečný boj mezi Brumbálem a Grindelwaldem do dob 2. světové války a vytvoří mocnou paralelu mezi událostmi reálného a kouzelnického světa. Zatímco se první dva filmy odehrávaly ve dvacátých letech, dění třetího filmu nás zavede do let třicátých.

Ezra Miller aka Credence Barebone.
Ezra Miller aka Credence Barebone. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata 3 se měla začít točit v březnu 2020, ale kvůli koronavirové pandemii Warner Bros. pozastavili produkci všech projektů. Podle časopisu Variety Warner Bros. znovu rozjíždějí produkci hrstky svých filmových trháků, včetně Matrixu 4 a Batmana. V září by mělo začít i natáčení Fantastických zvířat 3. Warner Bros. dali zelenou restartu produkce už v červnu, ale rozhodli se raději neriskovat a ještě chvíli počkat. Filmovat se také mělo původně v Riu de Janeiru v Brazílii, ale místo toho to má být údajně přesunuto do Velké Británie.

Dějová linie Fantastických zvířat 3 je pořád poměrně neznámá. Druhý film, Grindelwaldovy zločiny, nám zanechal pár dost velkých strhujících momentů, které by se měly ve zbytku série vyřešit. Úplně na konci bylo odhaleno, že postava Ezry Millera, dříve známá jako Credence Holokost, je vlastně Aurelius Brumbál – dlouho ztracený člen Brumbálovic rodiny. Po tomto odhalení zůstalo mnoho fanoušků v šoku a začaly se objevovat různé šílené teorie o tom, kdo tato postava ve skutečnosti je. Ačkoli jsou fanoušci dychtiví odhalit o jeho identitě více, druhý film si také vysloužil kritiku za to, že se odklonil od Mlokova příběhu. Ale svítá tu i naděje: Dan Fogler, který v sérii hraje nečara Jacoba Kowalskiho, už dříve prohlásil, že se třetí film ponese spíše v duchu prvního dílu a navíc bude zahrnovat i nějaké epické bitevní scény.

Johny Depp alias proslulý černokněžník Gellert Grindelwald.
Johny Depp alias proslulý černokněžník Gellert Grindelwald. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Ačkoli je mnoho fanoušků příběhům, jež vytvořila J. K. Rowlingová, věrných, autorka se nedávno dostala pod palbu kritiky kvůli svým transfobním komentářům na Twitteru. Někteří z největších herců kouzelnického univerza, včetně Ruperte Grinta, Emmy Watsonové, Daniela Radcliffa i samotného Redmayna, dali nad komentáři J. K. Rowlingové veřejně najevo své znechucení. Filmová série také už dříve způsobila polemiku ohledně obsazení Johnnyho Deppa poté, co byl herec obviněn svou bývalou manželkou Amber Heardovou z násilnického chování.

Navzdory všem kritikům však filmová série stále pokračuje podle původních plánů, za přispění filmařských stálic z dob Harryho Pottera: Davida Yatese, Davida Heymana, Steva Klovese i samotné J. K. Rowlingové. Jestli vše půjde dobře, film uvidíme v kinech v listopadu 2021.

Zdroj: https://screenrant.com/fantastic-beasts-3-production-filming-september-update/

windows 8.1 pro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..