Nedávno nás zastihla zpráva o chystané mobilní hře Harry Potter: Hogwart´s Mystery, která svým hráčům umožní studium v proslulých Bradavicích alespoň přes mudlovské dotykové krabičky. Podobným novinkám ovšem zdaleka není konec, protože návštěva Bradavic je jedna věc, ale ocitnout se v kufříku Mloka Scamandera je věc druhá. Ani o tuto možnost nebudeme ochuzeni, protože přicházejí Fantastická zvířata a kde je najít jako virtuální realita!

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Také vás občas přepadá denní snění a představy o zhmotněných fantastických zvířatech z Mlokovy učebnice? Jaké to asi je pečovat o malou rodinku mečorohů? Jak se postarat o měsíčníka? Nebo čím nakrmit polovida? A jak by se asi tvářili rodiče, kdyby vás přistihli s třaskavcem v obýváku? Přiznejme si, že nacpat všechna svá oblíbená fantastická zvířata do pokojíčku není zrovna to nejlepší řešení. Jedna možnost by tu přeci jen byla. Jediné, co je k tomu třeba udělat, je nasadit si VR brýle, sluchátka, ve kterých zazní hlas průvodce Mloka Scamandera, a najít si dostatek prostoru k energickému máchání hůlkou (babička by vás za svou rozbitou vázu asi nepochválila). Pak už se jen nechat obklopit magickým světem, který Mlok s láskyplnou péčí vytvořil pro svá fantastická zvířata ve svém kufříku. Jaké je setkání tváří v tvář s okamií, mečorohem, kůrolezem, hrabákem nebo ohromným bouřlivákem? Možná to bude děsivější, než tušíme, ale o to lákavější.

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Samozřejmě si při cestě do Mlokova kufru nesmíme zapomenout přibalit také hůlku (resp. ovladač), protože nám bude umožněno i kouzlit. Jistě si budeme chtít vyzkoušet oblíbené kouzlo, s nímž odhalíme hrabákovy nekalé úmysly a vyklopíme z něj nejen „přiznání“, ale veškeré nakradené cennosti. Nakrmit mečoroha bude navíc další zážitek, který jednou rádi přilijeme do myslánky a ukážeme našim dětem.

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Už teď se mohou fanynky těšit na Eddieho okouzlující hlas, který je součástí „balení”, a samozřejmě na fantastická zvířata, o kterých už nemusíme pouze číst, ale spatříme je na vlastní oči. Skvělou zprávou je, že Fantastic Beasts VR experience je od 23. ledna tohoto roku k mání na Vive, Daydream, Oculus a Gear. Takže na co ještě čekáte? Hup do kufru!

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!