Gellert Grindelwald je považován za jednoho z nejnebezpečnějších a nejmocnějších černokněžníků v celém kouzelnickém světě. Plánoval vládu nad světem, ale nakonec byl poražen. Pohodlně se usaďte, představujeme vám Gellerta Grindelwalda.

Kresba postavy Gellerta Grindelwalda.
Gellert Grindelwald. Zdroj: Deviantart.com, autor: Daniel Domerk

Narodil se okolo roku 1883 v Maďarsku. Tento velmi inteligentní a nadaný kouzelník začal studovat kouzla na bulharském Institutu čar a kouzel v Kruvalu, jenž je známý svou laxní tolerancí vůči černé magii. A právě ta Grindelwalda učarovala. Začal se věnovat zvráceným a temným experimentům, které vygradovaly k téměř fatálním útokům na ostatní studenty. Není tedy překvapením, že ho za tyto aktivity ze školy vyloučili.

Po těchto událostech odešel Grindelwald do Godrigova dolu v Anglii, kde byl pohřben Ignotus Peverell. O něm se uvádí, že byl prvním vlastníkem neviditelného pláště samotné Smrti. Také tam žila jeho prateta, uznávaná čarodějnická historička, Bathilda Bagshotová, která mu poskytla přístřeší, spolu s pokladem v podobě knih a dokumentů.

Portrét mladého Gellerta Grindelwalda.
Portrét mladého Gellerta Grindelwalda. Zdroj: harrypotter.fandom.cz

Grindelwald se zde v létě 1899 setkal a spřátelil s Albusem Brumbálem. Oba teenageři měli hodně společného: byli to intelektuálové a talentovaní mladí kouzelníci, kteří byli také idealističtí a ambiciózní. Po těchto „dvouměsíčních šílenstvích“, jak je Brumbál později nazval, si dva dospívající vzájemně propletli své myšlenky, síly i osudy. Zatímco bydleli v domě Bathildy Bagshotové, uzavřeli krevní pakt, a tedy slib, že proti sobě nikdy nebudou bojovat.

Medailonek s krevním paktem mezi Brumbálem a Grindelwaldem.
Krevní pakt mezi Brumbálem a Grindelwaldem. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Když bylo Gellertovi 17, partnerství s Albusem se rozpadlo. Zavinil to spor s Brumbálovým bratrem Aberforthem, který vyústil v souboj tří kouzelníků. To mělo za následek smrt Ariany, sestry obou bratrů Brumbálových. Grindelwald poté opustil Británii.

Fotografie dvou mladých čarodějů, Grindelwalda a Brumbála, kteří stojí vedle sebe.
Mladý Albus Brumbál a Gellert Grindelwald. Zdroj: harrypotter.fandom.com

Jak bylo psáno výše, díky informacím od Bathlidy Bagshotové, Grindelwald zjistil, že hůlku podle zvěstí vlastnil renomovaný výrobce hůlek Mykew Gregorovitch, který se pokoušel duplikovat její vlastnosti. Proto se Gellert vloupal do Gregorovičovy dílny, čekal na výrobce hůlek, jehož omráčil a ukradl hůlku, čímž se stal jejím novým pánem. Grindelwaldův výzkum možná odhalil tuto nekonvenční cestu k vlastnictví hůlky, protože společným výkladem bylo, že vlastnictví přešlo pouze vraždou.

Gellert Grindelwald v mauzoleu. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Poté Gellert dlouhou dobu organizoval útoky ve střední Evropě, čímž na sebe přitáhl nežádoucí pozornost celého kouzelnického světa. V té době si získal mnoho stoupenců a začal být pronásledován, proto se musel ukrývat. Americký kouzelnický kongres považoval jeho činy za akt války a předpokládal, že chce kouzelnický svět odhalit nečarům/mudlům.

Grindelwald v rámci utajení zabil bystrozora Percivala Gravese, za kterého se následně vydával, aby přišel na stopu místnímu obskuriálovi – démonické entitě s obrovskou mocí parazitující na lidech. Naštěstí se mu to nepovedlo a skončil ve vězení.

Grindelwald vězněný kouzlem.
Gellert Grindelwald držen ve vězení. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny.

Jeho zajetí však netrvalo dlouho, Grindelwald unikl z vězení stejně snadno, jako byl polapen a uchýlil se do Francie. Zde získal spoustu stoupenců, které mimo jiné přitáhl svým naléhavým varováním před mudly, nebezpečnějšími, než vlastně vypadají. Vždyť jejich vinou započala druhá světová válka, kterou Gellert Grindelwald předpověděl a která skutečně nastala. V tuto dobu vyhlásil černokněžník navíc otevřenou válku světu, což vedlo k případnému svržení ministra kouzel Hectora Fawleye.

Grindelwald pokračoval ve válce mnoho let. Brumbál, v té době jediný kouzelník, který byl schopen svého dávného přítele porazit, váhal. Hlavním důvodem se stal jejich nezrušitelný krevní pakt, což následně prodloužilo globální kouzelnickou válku. Ale Brumbál, asi třiašedesátiletý vedoucí předmětu přeměňování v bradavické škole čar a kouzel, byl konečně schopen zničit lahvičku, která mu bránila ve střetu s Grindelwaldem.

Zrcadlo z Erisedu ukazuje Brumbálovi jeho největší tužbu - Grindelwalda.
Zrcadlo z Erisedu ukazuje Brumbálovi jeho největší tužbu. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Utkali se v tříhodinovém souboji nejmocnějších kouzelníků té doby. Očití svědci prohlásili, že se jednalo o největší souboj všech dob. Brumbál jej porazil, čímž získal bezovou hůlku. Grindelwald byl po zbytek života paradoxně uvězněn ve vlastním vězení na Nurmengardu, kde strávil třiapadesát let.

Ilustrace představy vězení Nurmengard kdesi v horách za svitu měsíce.
Představa Nurmengardu kdesi v Německu. Zdroj: Deviantart.com, autor: Jack-LP

V roce 1998 jej zde nalezl Voldemort – jediný černokněžník, který byl považován za horšího, než sám Grindelwald. Vězněný a zestárlý černokněžník mu však odmítl sdělit informace, týkající se bezové hůlky, a tím pádem Brumbála. Voldemort pak ukončil Gellertův život. A tak si Smrt přišla pro lovce relikvií Smrti ve věku 115 let.

Grindelwald mluví s Voldemortem před smrtí.
Grindelwald mluví s Voldemortem před smrtí. Zdroj: harrypotter.fandom.com

„No, tak mě zabij!“ dorážel na něj stařec. „Nezvítězíš, nemůžeš zvítězit! Ta hůlka nikdy, nikdy nebude tvoje -“
A Voldemort popustil uzdu své zuřivosti.

Harry Potter a Relikvie smrti

ALIANCE

Znak Aliance.
Znak Aliance. Zdroj: harrypotter.fandom.com

Aliance byla skupina čarodějů a čarodějek, která se ztotožňovala s Grindelwaldem a jeho názory. Začala vznikat okolo roku 1900 a jejím cílem bylo zosnovat revoluci, díky níž by skupina ovládla svět, zrušila Mezinárodní zákon o skrývání kouzelníků před mudly, a nakonec donutila mudly k otroctví pod heslem „Pro větší dobro“. Kolem roku 1929 se ke Grindelwaldovi přidali Quennie Goldsteinová a Gunnar Grimmson. Všichni se pak zúčastnili shromáždění v mauzoleu Lestrange, kde Grindelwald přednesl své vize a předpověděl druhou světovou válku. Po porážce Grindelwalda Brumbálem v roce 1945 lze předpokládat, že jeho stoupenci byli loveni, zatýkáni, zabiti kvůli odporu, anebo se prostě ukryli.

Známí členové Aliance byli: Vinda Rosier, Abernathy, Krall, Carrow, Krafft, Nagel, MacDuff, Credence Barebone, Queenie Goldsteinová. Jako jejího spojence označujeme Gunnara Grimmsona.

Plakát "Připojte se k Alianci!" Plakát "Připojte se k Alianci!"
Plakát „Připojte se k Alianci!“ Zdroj: Etsy.com
autocad lt

Chaz

Jsem hrdý člen nebelvírské koleje. Dobrodružství je mé druhé jméno. Rád se vrhám do dobrodružství po hlavě. Kolik jsem jen dostal od ředitelky McGonagallové školních trestů například za vstup do Zapovězeného lesa anebo do oddělení s omezeným přístupem...