Nejvýdělečnější mobilní hra v Číně, Harry Potter: Magic Awakened (překl. autora: Probuzená magie) bude zpřístupněna v dalších zemích napříč světem. Dne 8. února oznámila společnost Warner Bros. Games a Netease zprávu, podle níž sběratelská karetní soubojová hra na mobilní telefony bude celosvětově zpřístupněna právě v letošním roce.

Screenshot ze soubojové části hry, na kterém vidíme souboj tří studentů s trollem kdesi v umývárně. Troll je "zaměřen/označen" a jedna z postav na něj právě sesílá kouzlo Incendio. Ve spodní části je UI zobrazující karty s kouzly a postavami.
Ukázka boje ve hře. Karty, na kterých je hra založena jsou ve spodní části. Zdroj: hra Harry Potter: Magic Awakened

Hra je zajímavá svým specifickým uměleckým stylem a do děje vtahujícími RPG prvky, které hráčům umožňují ovládnout magii na jejich kouzelné pouti. V Číně se hra dočkala ohromné popularity (pozn. šéfr. hra byla v Asii spuštěna v září roku 2021) a nyní může přijít i k nám. Hráči z různých koutů světa, z Ameriky, Evropy, či Oceánie, jsou zváni k předregistraci na oficiálních stránkách hry, www.MagicAwakened.com nebo na Google Play, za což obdrží exkluzivní odměnu, jakmile bude hra uvolněna. Pokud bude hráčů, kteří se předregistrují hodně, budou odměněni cenami navíc jako např. herní měnou, kosmetickými předměty a kartou hrabáka (odměny jsou odstupňované a bude záviset na počtu předregistrovaných hráčů, které stupně budou odemčeny).

Zatímco tedy čekáme, než bude hra dostupná i v našich končinách, můžeme se podívat na nějaká videa ze zákulisí, deníky vývojářů, v nichž uvidíme, jak vytvářeli prostředí této hry, nebo případně na trailer.

Harry Potter: Magic Awakened – Behind the Scenes
Zdroj: Harry Potter: Magic Awakened YouTube
Oficiální trailer
Zdroj: IGN YouTube

Ve hře se zhostíte role čarodějky, nebo kouzelníka, kteří se začínají vzdělávat… kde jinde než v bradavické škole čar a kouzel. Hráčům bude umožněno si svoji postavu upravit podle svého a užívat mnohé aspekty života v kouzelnickém světě, jako je třeba školní kolej, nákupy na Příčné ulici, učení se novým kouzlům, kteréžto bude možné sesílat ve formě karet, a účast v soubojnickém klubu. Hra má samozřejmě i svůj příběh, do nějž můžete pronikat během vašich studií – lze tedy očekávat, že narazíte na některé známé tváře – a také jisté doposud neznámé, ale přesto zajímavé.

Harry Potter: Magic Awakened je jedním z mnoha titulů, které vyšly pod záštitou cedulky Portkey Games, specializující se na vytváření nových mobilních, počítačových a konzolových her ze světa čar a kouzel J.K. Rowlingové.

Překlad článku: https://www.wizardingworld.com/news/harry-potter-magic-awakened-to-rollout-worldwide

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..