Rok 2020 rozhodně nepřeje zdraví, jinak se ale zdá, že je příznivý pro hry ze světa Harryho Pottera. Před pár dny bylo (konečně) oficiálně oznámeno vydání několikrát omílané Harry Potter RPG hry (článek se již chystá) a nyní (23. září) byla do světa vyslána potterovská varianta „Candy Crush“, Harry Potter: Puzzles & Spells.

Hra vytvořená studiem Zynga a oficiálně licencovaná Warner Bros. Games se otevřela hráčům celosvětově. Níže si můžete pustit ukázku ze hry:

Zdroj: ZyngaNetwork YouTube

Jak můžete vidět, Harry Potter: Puzzles & Spells nabízí hráčům nový náhled do světa čar a kouzel, plný známých tváří, námi milovaných fantastických zvířat, kouzelných objektů a mnoha dalších kouzelných tajemství, která si již musíte odhalit sami.

Stejně jako v dalších hrách pod záštitou značky Portkey Games si i zde budete moci vytvořit vlastní kouzelnou postavu a čelit sérii magických dobrodružství. Dokonce bude možné spolupracovat s jinými hráči, sdílet tipy, chatovat s ostatními fanoušky, nebo se pokoušet získat ceny v exkluzivních „klubových událostech“.

Ukázka ze hry Harry Potter: Puzzles and Spells
Ukázka ze hry. Zdroj: wizardingworld.com

Každý level s sebou přináší své osobité zvláštnosti, které fanoušci Harryho Pottera velice dobře znají. Pro řešení určitých skládaček budete mít k dispozici různá kouzla (kupříkladu pokud bude vaše obrazovka přehlcena peřím, doporučujeme užít Wingardium Leviosa), a stejně tak bude možné získat různými způsoby herní zkušenosti, nová kouzla a schopnosti, které vám pomohou zdolat další a další skládačky. Jak budete pokračovat, naučíte se překonávat čím dál tím složitější výzvy.

Všude ve hře se vyskytují kouzelné objekty: skákající čokoládové žabky, okřídlené klíče i kouzelné šachové figurky – to vše je jen zlomek toho, na co lze ve hře narazit. Některé z předmětů vám mohou váš postup ztížit, tak postupujte obezřetně a zjistěte, která kouzla vám pomohou vpřed!

Ukázka ze hry Harry Potter: Puzzles and Spells - kouzlo Alohomora.
Sesílání kouzla ve hře. Zdroj: wizardingworld.com

Nezůstanete ovšem úplně na holičkách. Buďte připraveni na to, že při vašich dobrodružstvích natrefíte na vaše oblíbené postavy, uvidíte známá místa z kouzelnického světa a možná zaslechnete i úryvky a hudbu z filmů.

Když série Harryho Pottera dorazila do kin, byl to jeden z těch vzácných momentů, kdy každý četl stejnou knihu, mluvil o stejném filmu a společně sdílel onen kouzelný zážitek,“ prohlásil viceprezident firmy Zynga Yaron Leyvand. „Harry Potter: Puzzles and Spells ctí toto propojení s naší mobilní hrou, kterou jsme naplnili památnými momenty a zážitky z kouzelnického světa, jež učarovaly celému skutečnému světu. Zpětná vazba, kterou jsme obdrželi z beta verze, byla skvělá a těšíme se, až si budou moci zahrát hráči po celém světě.“

Nuže, tady to máte. A pokud si hru stáhnete ihned, bude na vás čekat překvapení. V průběhu týdne, jenž následuje hned po vydání, obdrží každý hráč, který hru stáhne na svůj Android, či iOS, uvítací balíček. Ten bude obsahovat prémiovou herní měnu, životy navíc a speciální famfrpálové brýle, umožňující upravit vašeho avatara skutečně unikátním způsobem.

Animovaní Ron a Harry na nástupišti 9 a 3/4 v levé polovině obrázku. Vpravo je tabulka s úkolem (skládání barevných kamenů).
Ukázka ze hry. Zdroj: wizardingworld.com

Harry Potter: Puzzles & Spells je hratelné na iOS a na Androidech po celém světě, jakožto i na Kindleu v Amazonu, a také na Facebooku. Pro více podrobností navštivte webové stránky hry www.harrypotterpuzzlesandspells.com. Pro další informace a možnost spojit se s dalšími hráči sledujte herní FacebookInstagram a Twitter.

Překlad z: https://www.wizardingworld.com/news/harry-potter-puzzles-and-spells-game-launches-today?fbclid=IwAR0K5RicjR2JUiwEBP-vCsvYWmEoh11bDJsDfTILcYbbFwlgJY-6d3II18k

visio 2019

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.