Před půl rokem jsme vás informovali o zvěstech, které naznačovaly, že HBO plánuje natočit TV seriál z prostředí Harryho Pottera. Jak se nakonec ukázalo, na těchto informacích bylo cosi pravdivého, ale nepřesného. HBO skutečně něco připravilo. Ovšem nejedná se o seriál. A proto nyní doporučujeme: Ti z vás, kteří máte 25+ let, zapátrejte v paměti, ostatní prohledejte internet a zaměřte se na to, kdy spatřil světlo světa film Harry Potter a Kámen mudrců.

Nebudeme vás dlouho napínat a prozradíme, že to bylo 4. listopadu 2001 v Odeon Leicester Square v kině v londýnského West Endu. Právě k tomuto dvacetiletému výročí připravila HBO televizní soutěž. Vysílána má být právě na HBO Max během 5 dní koncem tohoto roku (logicky někdy kolem listopadu, ale to je pouze domněnka), a to společně s retrospektivním speciálním dílem o Harrym Potterovi. Kromě HBO Max bude pořad možno sledovat též na Cartoon Network a TBS.

Poster k TV soutěži za účelem náboru soutěžících. V levé polovině obrázku je předek lokomotivy Bradavického expresu. V pravé polovině (poznáte Nebelvír od Zmijozelu, apod.) informační text.
Náborový plakát pro soutěžící: Znáte své Nebelvíry od svých Zmijozelů? Přesahují vaše znalosti světa čar a kouzel vědomosti nejmoudřejších čarodějek a kouzelníků? Zdroj: harrypotterquizshow.castingcrane.com.

A jak to má celé proběhnout? Vybraní Potterheadi, kteří napřed projdou castingem, budou odpovídat na otázky ve stylu společenské hry Harry Potter Trivia Pursuit. Má se ukázat též několik slavných osobností ze světa filmové tvorby (žádná jména zatím nebyla zveřejněna, ale tipovali bychom nějaké herce). Přihlásit se může každý, kouzelnými znalostmi nadaný, Potterhead starší 14 let s povolením žít a pracovat ve Spojených státech na stránkách castingcrane. Takže pokud tento článek nečtete zrovna z Ameriky, tak se bohužel nemůžete zúčastnit. Ale nevěšte hlavu! Pro ostatní fanoušky je připravena online soutěž, aby se též mohli zapojit.

Tom Ascheim, prezident Warner Bros. oddělení pro mladistvé (Global Kids, Young Adults) oznámil k události toto: „Abychom poctili naše věrné fanoušky, kteří s velkým zapálením udržovali kouzlo Wizarding World naživu po desetiletí, budou tyto televizní události oslavou jejich fanouškovského zápalu. Všichni fanoušci se mohou připravit na tuto jedinečnou slavnost, zapojit svou vnitřní Hermionu a nabiflovat si znalosti ze světa Harryho Pottera. Pro fanoušky, kteří toužili zkusit zkoušky NKÚ na vlastní kůži, je to nejblíže, jak to jen jde.

Možná to tedy není to, v co jsme doufali, ale kdo ví? Třeba se přeci jen dočkáme. Koneckonců, kdo si počká, ten se dočká.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/news/a-harry-potter-tv-show-nobody-wants-is-coming-to-hbo-max
https://www.wizardingworld.com/news/20th-anniversary-harry-potter-quiz-show-coming-soon
https://www.ign.com/articles/harry-potter-quiz-show-hbo-max-tv-series

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.