Od 20. března startují Pride Days! Připojte se a ukažte svou lásku ke koleji, do níž náležíte!

Už mnoho let slaví skalní fanoušci Harryho Pottera kolejní dny hrdosti (House Pride Days). Fenomén poprvé odstartoval roku 2014 na Pottermore (dnes Wizarding World), který vyzval zastánce svých kolejí, aby se oblékli do kolejních barev, sdíleli obrázky a fotografie se zvířecími symboly a oblíbenými citáty z knih.

Obrázek rozdělen do pěti polí, Úplně vlevo je na lila podkladu bílý nápis "Pottermore. Are you ready for #HousePrideWeek?". Napravo je hlava lev a nad ním nápis "September 16". Vedle hlava orla a nad ním "September 17". Vpravo hlava jezevce a nad ním "September 18". Úplně vpravo pak polovina vzedmutého hada a nad ním "September 19".
House Pride na Pottermore roku 2014 se konal ještě v září. Zdroj: pottermoreowl.wordpress.com

Každý den ze čtyř měl oslavovat jednu z bradavických kolejí. Jejich stoupenci tak vyjadřovali nejen svou náklonnost k univerzu Harryho Pottera jako celku, ale navíc se svorně hlásili i ke skupinám lidí, jež spojuje určitá filozofie jednotlivých kolejních frakcí.

A co s tím má co dělat hrdost? Vědomí sounáležitosti a pocit, že někam patříme, je pro lidi jedna z nejdůležitějších potřeb. Bradavice nám pomáhají získat pocit, že víme, kým jsme, a že máme své místo pod sluncem. To vše nám navíc usnadňuje kontakt s dalšími lidmi a navazování nových přátelství, neboť je tu něco, co nás spojuje.

Na bílém podkladu jsou čtyři vydání knih Tajemné komnaty. Všechny mají černý přebal se zlatým nápisem "Harry Potter and the Chamber of Secrets. 20th Anniversary Edition. J.K. Rowling. Bloombury." Uprostřed je mezi nápisy obrázek v kolejních barvách se dvěma propletenými hady a další složitou dekorací. Nahoře jsou dvě knihy a pod nimi jsou také dvě. Nahoře je vlevo mrzimorská verze se žlutými ořízky stran a žlutými hary. Vpravo zmijozelská verze. Pod mrzimorskou knihou je havraspárská a vedle ní nebelvírská.
Wizarding World konal také kolejní dny v závislosti na tom, kdy vycházely knihy s kolejními přebaly. Zdroj: popsugar.com

Každá kolej je jiná; plná symbolů a rozdílných charakteristik, oslovující lidi různých povah. A právě to je něco, co nás okouzluje – důraz na odlišný charakter všech bytostí, a tedy přijímání skutečnosti, že lidé jsou jiní, neboť paleta jejich osobností je pestrá. A přece to není v žádném případě překážkou k tomu, abychom si navzájem rozuměli.

Ač se čtyři bradavické koleje neshodují v preferenci vlastností studentů, které přijímají do svých řad, neznamená to, že bychom se měli distancovat od našich vrstevníků z ostatních kolejí. Právě naopak!

Vyjadřujme tedy hrdost, že náležíme do koleje, která nám otevřela svou náruč a přijala nás. Ukažme všem ostatním, co dokáže nejen naše kolej, ale i lidé v ní. Ukažme jim kouzlo, kterým se naše frakce honosí, ukažme jim to, co nemá žádná jiná kolej, s dobrým úmyslem otevřít obzory a seznámit ostatní s tím, co ve své koleji neobjeví. To vše ale s vědomím, že chceme posílit přátelské mezi-kolejní vazby. Protože jen společně jsme nejsilnější!

Srdečně Vás proto zveme na čtyřdenní oslavy House Pride Days, které začnou na našem Facebooku! Od soboty do úterý Vám budeme skromnými příspěvky připomínat, jakou kolej ve který den zrovna oslavujeme. Nakonec v odpoledních hodinách přistane na našich stránkách i nějaký ten příspěvek navíc.

Pod sebou jsou čtyři pruhy. Úplně nahoře je žlutý pruh, pravo je část mrzimorského znaku. Bílý nápis "Hufflepuff Pride Day. March 20." Pod tím je zelený pruh s částí zmijozelského znaku vpravu. Vlevo bílý nápis "Slytherin Pride Day. March 21." Pod tím červený pruh s částí nebelvírského znaku a nápisem "Gryffindor Pride Day. March 22." Úplně dole modrý pruh s částí havraspárského znaku a nápisem "Ravenclaw Pride Day. March 23."
House Pride Days v březnu. Zdroj: pinterest.com

Připojte se, jak je libo! Vyfoťte se nám v kostýmech, sdílejte s námi Vaše fotografie nebo obrázky, které se vztahují ke koleji, kterou jste si zamilovali! Napečte, mlsejte, vyrábějte! Pojďte se s námi bavit! A nezapomeňte vše řádně otagovat (#potterzonecz ad. viz níže)!

Program:
20. 3. Hufflepuff Pride Day (#hufflepuffprideday, #hufflepuffpride, #mrzimorprideday, #mrzimor)
21. 3. Slytherin Pride Day (#slytherinprideday, #slytherinpride, #zmijozelprideday, #zmijozel)
22. 3. Gryffindor Pride Day (#gryffindorprideday, #gryffindorpride, #nebelvirprideday, #nebelvir)
23. 3. Ravenclaw Pride Day (#ravenclawprideday, #ravenclawpride, #havrasparprideday, #havraspar)

Pozn. Poprvé Pottermore oslavoval kolejní dny hrdosti od 16. do 19. září. V následujícím roce byly další kolejní oslavy naplánovány na leden a únor – tedy dokonce na týdny. Příští akce pak neměly pevně stanovený termín a vázaly se například na postupné vydávání knih s příběhy Harryho Pottera v kolejních vazbách. Pottermore tedy neustanovil závazné dny kolejních oslav, tuto iniciativu převzali fanoušci, kteří se od jisté doby rozhodli ji dodržovat v březnu.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..