Světoznámá zpěvačka čarodějného univerza Celestýna Warbecková, známá též jako „Zpívající čarodějka“, je jednou z nejzářivějších hvězd kouzelnického nebe celebrit. Její silný hlas vládne hudební scéně už od první poloviny 20. století a nadále burcuje koncertní haly až dodnes. Pojďme si společně zabroukat jednu z jejích nejslavnějších písní Kotlík plný horké silné lásky.

Celestýna se narodila 18. srpna roku 1911 a pochází z Walesu. V jejích žilách koluje smíšená krev, kterou podědila po otci kouzelníkovi a mudlovské matce. Povolání jejích rodičů nemohlo být více protikladné; pan Warbeck pracoval jako nižší funkcionář na Ministerstvu kouzel na Oddělení pro vztahy s mudly, zatímco jeho budoucí žena se živila jako herečka, nutno dodat, že neúspěšně. Oba se nicméně seznámili v divadle po doslova dramatické scéně, kdy na herečku zaútočil smrtiplášť, vydávající se za jevištní oponu. Další podrobnosti o této nevšední události nám chybí. Dá se ale předpokládat, že pan Warbeck hrdinně zasáhl a věci pak nabraly milostný spád.
Celestina tedy patrně zdědila jisté umělecké vlohy po své matce. A protože bylo její pěvecké nadání zjevné už od raného dětství, bylo nasnadě poslat Celestýnu do talentové školy, podobné konzervatoři. Zklamaná matka ovšem zjistila, že žádná taková v kouzelnickém světě neexistuje a s jistou dávkou nevole nechala svou dceru zapsat do Bradavic. Školu ovšem začala bombardovat dopisy s výzvami k založení pěveckého sboru a divadelního a tanečního kroužku, kde by mohla mladá čarodějka vyniknout.

V Bradavicích Celestýna studovala se znakem lva na školním hábitu a s pružnou hůlkou z modřínu a s perem fénixe, 10 a ½ palce dlouhou. Nic dalšího o jejích školních létech nevíme.
Je však na beton jasné, že po studiích se Celestýna vydala na úspěšnou dráhu pěvecké kariéry. Dodnes vystupuje se svým podpůrným sborem talentovaných dívek, kterým říká Banshee. Zpěvaččiny nejslavnějšími hity jsou „Okouzlil jsi mé srdce“, „Kotlík plný horké silné lásky“ a „Ukradl jsi můj kotlík, ale mé srdce nezískáš,“ song vydaný na sklonku 20. století, který se stal celosvětovým hitem. Není divu, že ke koupi lístků na koncert slavné umělkyně je potřeba rozbít naditého keramického třaskavce s penězi, neboť cena vstupenek bývá přemrštěná (to je také důvod, proč Molly Weasleyová nikdy neviděla svou oblíbenkyni naživo). A to dokonce v takové výši, že se doslova „rozjel“ černý trh se vstupenkami.

Slavná diva má povětšinou postarší publikum, zato ovšem absolutně věrné a zapálené. To dokazuje například jedna příhoda, která se stala nad Liverpoolem. Ve vzduchu se srazili na košťatech tři oddaní fanoušci, když se snažili dostat na poslední noc končícího turné „Rozmarná Afrodita“.

Další poměrně úsměvný zážitek se zpěvačce přihodil roku 2003, kdy se na její koncert omylem dostali mudlové, přesněji dva pejskaři. Jejich čtyřnozí miláčci se totiž zakousli do tenisky, povalující se kdesi v londýnském parku Clapham Common, bez nejmenšího tušení, že se jedná o přenášedlo (To mimochodem mezitím zoufale sháněli už nervózní kouzelníci a čarodějky ve snaze dostat se na koncert. V trávě tak lovili všechny možné předměty, včetně obalů od krekrů nebo vykouřených cigaret). V nevědomosti si pak Celestýna pozvala jednoho z pejskařů na pódium, aby si s ním zazpívala duet písně „Kotlík plný horké silné lásky.“ „Nešťastný“ mudla, který měl být tímto gestem nanejvýš poctěn, byl však nejspíše natolik zmaten, že byl brzy odhalen. Narychlo přivolaný ministerský úředník pak seslal na mudlu paměťové kouzlo. Avšak i přesto, že se kouzlo zjevně zdařilo, nedokázalo zabránit jedné věci. Muž po svém traumatickém zážitku složil píseň, která se až podezřele podobala té, jež si s ním Celestýna toužila zazpívat. Touto skutečností byla nicméně traumatizována i sama zpěvačka.

Naposled se ještě zmiňme o zážitku z roku 2014, kdy se v Patagonské poušti konal Světový famfrpálový pohár (již 427.), kterého se zúčastnila i sama umělkyně. O její přítomnosti na turnaji se ovšem doslechla i Rita Holoubková, která si tuto informaci samozřejmě nenechala pro sebe a napsala o tom článek. Jak se dalo očekávat, vyvolala tím divokou reakci nadšených fanoušků, kteří se neurvalým způsobem snažili stůj co stůj dostat k Celestýně pro autogram. Někteří se dokonce snažili hojně přemisťovat přímo za zpěvačkou do VIP lóží. Další trauma tak na sebe nenechalo dlouho čekat…
Zpívající čarodějka měla své angažmá také ve Wizarding Wireless Network, v kouzelnické rozhlasové stanici, konkrétně v pořadu Kouzelná hodinka, pořádající Glendou Chittock. Celestýna navíc využila svého talentu i v boji za správnou věc. Angažovala se v charitativní akci, která měla za cíl shromáždit finanční prostředky pro Nemocnici svatého Munga pro kouzelnické choroby a úrazy. O to se pokusila s nahrávkou hymny famfrpálového mužstva Puddlemerští Spojenci s názvem „Odpalte zpátky ty potlouky, hoši, a hoďte ten camrál sem“. Celestýna se ale zapojila i do kontroverznějších akcí, například do sporu Ministerstva kouzel, když se snažilo omezit oslavu Halloweenu v kouzelnické komunitě.

Slavné osobnosti zkrátka nemají vždy na růžích ustláno. O tom Paní zpěvačka rozhodně něco ví. Vždyť její osobní život už byl mnohokrát probírán mezi řádky sloupků v Denním věštci. A že bylo rozhodně o čem psát! Poprvé Celestýna uzavřela manželství s jedním ze svých tanečníků. To ovšem vydrželo pouze rok. Hned poté se provdala za svého manažera, s nímž měla jednoho syna. Svého druhého manžela bohužel opustila po deseti letech kvůli skladateli Irvingu Warbleovi.
Celestýna Warbecková má kromě zpěvu i několik dalších koníčků. Jsou jimi například cestování v okázalém stylu, jak se sluší a patří na celebritu jejího formátu. Dále je to chov hafoňů, step, pečení zákusků a relax v jednom z jejích osmi honosných sídel.

Myšlenky J.K. Rowlingové
A co o své vymyšlené postavě říká sama její stvořitelka? Rowlingová přiznává, že Celestýna patří k jejím nejoblíbenějším postavám v kouzelnickém světě. Ačkoli v jejích knihách zpěvačka přímo nevystupuje, objevovala se v nich už od samého začátku. Poprvé zaznělo její jméno v Tajemné komnatě, v kapitole Doupě, když se Molly Weasleyová rozněžnila nad jejím songem, zaznívajícím z radia.
Rowlingová se o Celestýně zmiňovala také ve speciálních vydáních Denního věštce, psaného krátkou dobu pro fanouškovský web nakladatelství Bloomsbury, které vydává její knihy v Británii.

Představu o vizáži umělkyně z Walesu měla autorka poměrně jasnou. Představovala si ji totiž jako slavnou britskou zpěvačku druhé poloviny 20. století, Shirley Bassey. Ta mimochodem nazpívala i několik úvodních znělek k filmu James Bond. Warbecková jí měla být podobná jak vzhledově, tak i vystupováním a pěveckým stylem.
Inspirací k udělení jména „Celestýna“ byla Rowlingové její přítelkyně a zároveň kolegyně v londýnské centrále Amnesty International. A jak sama spisovatelka zmínila, její jméno si přímo říkalo o to, aby se jím honosila nějaká slavná osobnost v jejím světě kouzel.