Slavná autorka ságy o čarodějnickém učni J. K. Rowlingová prodělala jednu z nejobávanějších nemocí současnosti, a zařadila se tak k ostatním celebritám, které musely čelit nemoci COVID-19.

Rowlingová v pondělí na svém twitterovém účtu uvedla, že ačkoli oficiálně nebyla na virus testována, prodělala symptomy spojené s nemocí COVID-19. S koronavirem se potýkala v uplynulých dvou týdnech. A dostavily se také dýchací obtíže.

Bojovat proti koronaviru statečně a společně! Zdroj: 7news.com.au

Spisovatelka se však pochlubila také tím, že nad nemocí zvítězila a že se „plně zotavila“. Při této příležitosti také sdílela tip, jak zmírnit respirační symptomy, od lékaře z nemocnice Queens Hospital ve Spojeném království. Ten na YouTube radí, aby se nemocný pětkrát zhluboka nadechl a po šestém nádechu „pořádně zakašlal a zakrýval si přitom ústa.“ Tuto techniku je třeba provést celkem dvakrát. Tím by se měl otevřít krk a také plíce. Nakonec by si měl pacient lehnout obličejem na polštář a dýchat zhluboka po dobu 10 minut.

Jsem plně zotavená a dýchací techniky mi moc pomohly,“ píše Rowlingová. V dalším tweetu pak nabádá své fanoušky, aby sdíleli její zkušenosti i způsob, s jakým bojovala proti koronaviru. Nestály ji vůbec nic, stačila pouze rada od předních odborníků.

Autorka světa Harryho Pottera pokračuje s rozvíjením své fantazie ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Natáčení třetího dílu bylo však náhle pozastaveno právě kvůli obavám z šíření koronavirové nákazy (psali jsme o tom zde). Samozřejmě nejde o jedinou produkci, která musela být dočasně zmrazena.

Z důvodu nemoci zavřeno. Zdroj: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

Velká Británie má další prominentní osoby, které byly pozitivně testovány na koronavirus, včetně britského premiéra Borise Johnsona a prince Charlese.

Některé sociální sítě vytvářejí speciální skupiny a platformy pro infikované celebrity, na kterých mohou informovat své fanoušky o průběhu jejich nemoci, detailech ohledně symptomů a boji s nemocí. Této možnosti využívají například Tom Hanks a jeho manželka Rita či Idris Elba (známý jako Heimdall z Thora). Mnozí z nich naléhají na všechny, aby zůstali doma, a pomohli tak zabránit šíření nemoci COVID-19.

To by pro Potterheady neměl být zas až takový problém, neboť se dokáží zabavit v každé situaci.

Zdroj: Potterfan Facebook

Zdroj: https://variety.com/2020/film/news/jk-rowling-coronavirus-fully-recovered-1234571917/?fbclid=IwAR2rp6eEkxLkcmRak4q1LR1cmJLDL-JrkfxyAufgyMDnKuGzsjdE66gRiwA

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do Mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..