Slavná autorka ságy o čarodějnickém učni J. K. Rowlingová prodělala jednu z nejobávanějších nemocí současnosti, a zařadila se tak k ostatním celebritám, které musely čelit nemoci COVID-19.

Rowlingová v pondělí na svém twitterovém účtu uvedla, že ačkoli oficiálně nebyla na virus testována, prodělala symptomy spojené s nemocí COVID-19. S koronavirem se potýkala v uplynulých dvou týdnech. A dostavily se také dýchací obtíže.

Bojovat proti koronaviru statečně a společně! Zdroj: 7news.com.au

Spisovatelka se však pochlubila také tím, že nad nemocí zvítězila a že se „plně zotavila“. Při této příležitosti také sdílela tip, jak zmírnit respirační symptomy, od lékaře z nemocnice Queens Hospital ve Spojeném království. Ten na YouTube radí, aby se nemocný pětkrát zhluboka nadechl a po šestém nádechu „pořádně zakašlal a zakrýval si přitom ústa.“ Tuto techniku je třeba provést celkem dvakrát. Tím by se měl otevřít krk a také plíce. Nakonec by si měl pacient lehnout obličejem na polštář a dýchat zhluboka po dobu 10 minut.

Jsem plně zotavená a dýchací techniky mi moc pomohly,“ píše Rowlingová. V dalším tweetu pak nabádá své fanoušky, aby sdíleli její zkušenosti i způsob, s jakým bojovala proti koronaviru. Nestály ji vůbec nic, stačila pouze rada od předních odborníků.

Autorka světa Harryho Pottera pokračuje s rozvíjením své fantazie ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Natáčení třetího dílu bylo však náhle pozastaveno právě kvůli obavám z šíření koronavirové nákazy (psali jsme o tom zde). Samozřejmě nejde o jedinou produkci, která musela být dočasně zmrazena.

Z důvodu nemoci zavřeno. Zdroj: Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

Velká Británie má další prominentní osoby, které byly pozitivně testovány na koronavirus, včetně britského premiéra Borise Johnsona a prince Charlese.

Některé sociální sítě vytvářejí speciální skupiny a platformy pro infikované celebrity, na kterých mohou informovat své fanoušky o průběhu jejich nemoci, detailech ohledně symptomů a boji s nemocí. Této možnosti využívají například Tom Hanks a jeho manželka Rita či Idris Elba (známý jako Heimdall z Thora). Mnozí z nich naléhají na všechny, aby zůstali doma, a pomohli tak zabránit šíření nemoci COVID-19.

To by pro Potterheady neměl být zas až takový problém, neboť se dokáží zabavit v každé situaci.

Zdroj: Potterfan Facebook

Zdroj: https://variety.com/2020/film/news/jk-rowling-coronavirus-fully-recovered-1234571917/?fbclid=IwAR2rp6eEkxLkcmRak4q1LR1cmJLDL-JrkfxyAufgyMDnKuGzsjdE66gRiwA

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..