Rok od vydání dětské knihy Ikabog přichází autorka Harryho Pottera s další novinkou pro nejmladší čtenáře. Zatímco Ikabog byl spíše pohádka pro rozptýlení dětí, Vánoční prasátko je příběh o lásce dítěte ke svému plyšovému prasátku. Hlavní roli v příběhu sehraje nové vánoční prasátko, které pomůže ztracenou starou hračku Pašíka chlapci Kubovi najít.

Ukázka z knihy Vánoční prasátko - v levé polovině je text, v pravé polovině černobílá ilustrace s velkým psem, který běží za vyděšeným prasátkem a chlapcem - oba jsou menší než pes. Vše vidíme z čelního pohledu,
Ukázka z knihy Vánoční prasátko. Zdroj: albatros.cz

Nová kniha J. K. Rowlingové vychází v úterý 12. října 2021 souběžně v téměř třiceti zemích ve více než 20 jazycích. V České republice si Vánoční prasátko bere pod svá křídla nakladatelství Albatros, které k nám před více než 20 lety přineslo i příběhy Harryho Pottera. O překlad se tentokrát, stejně jako v případě předchozí dětské knížky od J. K. Rowlingové, postaral osobně šéfredaktor nakladatelství Albatros Petr Eliáš. Kniha bude bohatě ilustrovaná, a zatímco Ikabog byl spojený se soutěží, kdy se o ilustrace v daných zemích postarali sami malí čtenáři, tak tentokrát budou ilustrace jednotné a pocházející z pera Jima Fielda. O knize Ikabog a s ní spojené soutěži jsme vás již informovali v samostatném článku.

Obálka knihy Vánoční prasátko ve vánočních barvách. Prasátko svou levou rukou ukazuje kamsi nahoru před sebe a pravou rukou vede chlapce v pruhovaném pyžamu. Vše z čelního pohledu.
Obálka knihy Vánoční prasátko. Zdroj: albatros.cz

Ačkoliv je Vánoční prasátko zaměřené především na dětské čtenáře, dá se očekávat, že se podobně jako Ikabog stane oblíbenou knihou i pro všechny fanoušky Harryho Pottera. Pokud byste chtěli blíže prozkoumat ukázky z knihy včetně ilustrací, najdete je na webu nakladatelství Albatros.

My tak nyní můžeme odpočítávat zhruba měsíc do vydání téhle novinky. Pátý díl Harryho Pottera s ilustracemi od Jima Kaye byl totiž o rok odložen až na podzim 2022, takže do té doby se musíme obrnit trpělivostí. Kdo z vás se však rozhodl sbírat anglická vydání Harryho Pottera v luxusní edici od studia MinaLima, tak ti se naopak dočkají Tajemné komnaty již letos na podzim. Kniha bude dostupná i na českých knihkupeckých e-shopech s knihami v angličtině, kde je již nyní možné vytvářet předobjednávky.