Po mnoha různých a nedávných zprávách o natáčení nových Fantastických zvířat jsme se konečně dočkali! Na třetím díle očekávaného filmu se začalo pracovat už první zářijový týden. A se začátkem natáčení se hned vynořily nové a zajímavé spekulace. Ty pomohl rozvinout i jeden z herců, Dan Fogler.

Dan Fogler v roli Jacoba Kowalského. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Na konci srpna jsme vás informovali o úmyslu studia Warner Bros. obnovit odložené natáčení třetího pokračování filmové série Fantastická zvířata a kde je najít (článek zde). Podle původního plánu se mělo začít natáčet už v březnu. To by ovšem nesměl přijít mocný zásah shůry, který zasadil ránu jménem koronavirus do mudlovského světa. Tvůrci tak měli po žížalkách (pardon, po zvířátkách) a s natáčením se tehdy ani nezačalo (čl. zde).

Koronavirová hrozba sice nadále přetrvává, avšak svět musí fungovat dál. Po dlouhém napjatém očekávání tak bylo nakonec rozhodnuto započít filmování na podzim. A skutečně! Dnes už můžeme říci, že nezůstalo jen u nejapných slibů a na filmu se začalo pracovat už první zářijový týden. Důkazem jsou mimo jiné fotografie z filmových ateliérů v Leavesden Studios. Ty ukazují Fantastická zvířata zasazená do Berlína, což naznačuje, že část filmu se bude odehrávat – vedle slibovaného brazilského Ria de Janeiro – právě v této německé metropoli.

Zprávy se zmiňují i o tom, že na místě dění už účinkovali všichni herci, kteří ztvárňují klíčové postavy ve filmu, včetně Judea Lawa (Albus Brumbál) a Dana Foglera (Jacob Kowalski). A jak je Danovým zvykem, „trochu“ se rozpovídal.

Ve vzduchu totiž visí (kromě koronaviru) také zajímavá spekulace o návratu dalších známých postav ze série o Harry Potterovi. Vedle Albuse Brumbála a profesorky McGonagallové (ano, bolí to) tak film pravděpodobně nechá omládnout další povědomé postavy. Nejvíce se mluví o nadaném a šarmantním čaroději Tomu Raddleovi a poloobru Rubeu Hagridovi. Ti navštěvovali Bradavice jako studenti ve 40. letech minulého století. A to by bylo, aby si k této zprávě nadšený Dan, kterému bude ve filmu dán nemalý prostor, okamžitě nepřisadil a nesdílel se se svými odvážnými teoriemi!

Koláž ze dvou fotografií - vlevo odevzdaně s tvářící Hagrid, vpravo zaražený obličej Jacoba Kowalského. Uprostřed obrázku je logo "Fantastic Beasts".
Že by otec a syn? Zdroj koláže: dexerto.com

Danovy myšlenky se stáčely hlavně k Hagridovi, jemuž by prý mohl Jacob dělat adoptivního otce, což by Danovi rozhodně nebylo proti srsti. Zdá se, že naopak (a my bychom se u toho jistě také dobře bavili). Jak by se to podle něj mohlo stát? Nemuselo by být překvapením, že by se Mlok začal stýkat s obry, konkrétně s Fridwulfou – matkou Hagrida – která by Mloka oslovila s tím, aby se jí postaral o dítě. Magiozoolog by byl ovšem natolik zaneprázdněn, že by Hagridovu péči nakonec svěřil Jacobovi. Dan připouští, že nejde o příběh, o němž by kdy Hagrid vyprávěl, jedním dechem však dodal, že v kouzelnickém světě je možné úplně všechno (ehmm, to my víme, viďte, paní profesorko?).

Běžící mladá profesorka přidržující si dlouhou sukni. Na obrázku jsou také další dva bradavičtí studenti v pohybu (jedna z nich má na sobě mrzimorský hábit).
Mladá profesorka McGonagallová. Zdroj: film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Na otázku, jaká jiná známá postava by se mohla ve Fantastických zvířatech ukázat, Dan odpověděl, že vzhledem k tomu, že Mlok bývával studentem v Bradavicích, je dost pravděpodobné, že to bude někdo ze slavného bradavického personálu, anebo nějaký budoucí student proslulé školy čar a kouzel. Skutečnost, že by se mohli ve filmu objevit, nepředstavuje podle Dana žádný velký problém: „S věcičkou, jakou je obraceč času, se může zjevit naprosto kdokoliv… Stane se nějaká nehoda a vybafne na nás Hermiona, nebo nás čeká nějaký jiný Easter egg. V kouzelnickém světě je prostě možné všechno. I to, co nepředpokládáme.“

Fotografie mladého studenta, Tom Rojvola Raddlea sedícího v lavici mezi svými spolužáky a upřeně hledícího do dáli.
Tom Rojvol Raddle je jeden z možných kandidátů do role pro nadcházející film. Zdroj: film Harry Potter a Princ dvojí krve

Další Danovy postřehy se týkaly největších potencionálních hrozeb pro celý kouzelnický svět. Tím jsou podle něj dozajista hrabáci, protože nikdo přesně neví, kam vede „portál“ ve vačnatcově kapse. Rozhodně ovšem nesmíme zapomenout na stvoření s příznačným jménem COVID-19, které by mohlo získat nemalou roli ve filmu. Takový „tampónovitý“ tvoreček s tykadly a kusadly, útočící na své oběti z periferie, se může dostat do nosu či do úst, odebrat biologický materiál a vytvořit si věrohodný klon hostitele. A s ním už by se dalo dělat leccos…

Gif s Mlokem, který má zvednuté ruce v pozici "vzdávám se" a v jedné z nich drží svou hůlku. Říká: "There´s absolutely nothing to worry about."
„Rozhodně se není čeho obávat.“ Zdroj gifu: weheartit.com

Dan Fogler se vůbec vyžívá v koronavirálním humoru. Nezapomněl si udělat legraci ani z nouzových opatření zavedených přímo na pracovišti: „Vzhledem k novému protokolu, mám za to, že Fantastická zvířata 3 budou zasazena do dystopické budoucnosti. Měli bychom na sobě mít outfity z 20. let, ale přitom nosíme ochranné obleky. To mě nepřekvapuje, když vidíte, jakým směrem se tenhle rok ubírá.“ Děj se má přitom odehrávat ve 30. letech, která nás mají připravovat na neodvratně se blížící druhou světovou válku.

Scénář Fantastických zvířat vytvořila J.K. Rowlingová ve spolupráci se Stevem Klosem, který pracoval už na filmech Harryho Pottera. Stávající režisér David Yates má s Harry Potterem také své zkušenosti.

Datum vydání třetího dílu filmu Fantastická zvířata, jehož podtitul napjatě očekáváme, se zatím nemění a zůstává na ustáleném datu 12. listopad 2021. Snad se tedy vše stihne připravit i s nabraným zpožděním.

A jaké postavy z Harryho Pottera byste ve filmu rádi viděli vy?

Zdroje: https://www.mugglenet.com/2020/09/fantastic-beasts-3-finally-begins-filming-will-take-place-partially-in-berlin/
https://www.mugglenet.com/2020/09/dan-fogler-teases-about-harry-potter-characters-in-fantastic-beasts-3/
https://comicbook.com/movies/news/fantastic-beasts-3-harry-potter-characters-connections-hagrid-voldemort-dan-fogler/

avast

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..