Potterfan se letos koncem srpna již podruhé vydal do Lažánek, kde v krásné chatové osadě pravidelně probíhá integrační tábor sdružení PROTEBE. Loni krásnou spolupráci překazil virus, jehož jméno se nesmí vyslovit, o to víc však doufáme, že to byl na téhle cestě ojedinělý výmol a případné další spolupráci už nebude nic stát v cestě.

Tým animátorů z Potterfanu tentokrát reprezentovali profesor Moody, profesorka Prýtová, profesorka McGonagallová, profesorka Trelawneyová, profesorka Umbridgeová, Molly Weasleyová, mrzimorská studentka a aby nechyběl ani kousek temné strany, přišla také Bellatrix ve vězeňském mundúru s jejím typicky šíleným smíchem.

Na fotografii je hodně lidí. Více v pozadí je Potterfan (zleva: McGonagallová, mrzimorská studentka, Moody, Bellatrix v mundúru, Molly Weasleyová, Umbridgeová a gestikulující Prýtová). Za nimi jsou dvě chatičky a před nimi děti, které ale vidíme zezadu.
Ranní nástup. Foto: Kristýna Vyhlídková

Hodně účastníků tábora si nás pamatovalo z předloňska, nebylo tedy potřeba ztrácet čas seznamováním a mohli jsme se rovnou vrhnout do víru zábavy. Připravili jsme si promítání krátkých videoreportů z našich dalších akcí, jmenovitě Festivalu Fantazie a samozřejmě z předchozích ročníků nejkouzelnější akce roku, tedy Potterfestu. Videa doplňovala beseda s Potterfany, kteří byli připraveni ke každé špatnosti a také byli připraveni odpovídat na zvídavé otázky z publika. Když už jsme u toho, nesmělo samozřejmě chybět ani představení Potterfanu a vysvětlení toho, co jsme vlastně zač, co páchají naše hůlky a proč jsme tak úžasně praštění.

Po besedě následoval kouzelný kvíz Molly Weasleyové, který si mohli účastnici vyplnit a zařadit se tak do soutěže o kouzelné ceny (mezi nimi LEGO knížky nebo třeba plyšový hrabák na klíče). Profesorský sbor i dočasně propuštěný azkabanský vězeň pak strávili zbytek večera opravováním kvízů a také budováním mudlovské a kouzelnické spolupráce, čili družbou s vedoucími v táboře.

Na fotografii je nástup dětí, které tvoří nepřesné fronty u svých značek - na každé je namalovaný mimoň v jiné podobě (s korunou, fialový s čírem nebo ve služebnickém úboru). Za dětmi je řada aut, za nimi pak pět chatek a stromy.
Hlavním tématem táboru byli mimoňové. Podle nich se jmenovaly i oddíly. Foto: Kristýna Vyhlídková

Následující den bylo potřeba nejprve posilnit těla při vynikající snídani a pak už nastal čas vyslat novopečené „studenty“ na další část programu, který si Potterfan připravil. Ten zahrnoval kouzelné workshopy i sportovní aktivity.

V rámci péče o kouzelné tvory si mohli účastníci tábora vyzdobit své vlastní dračí vejce a pak o něj za domácí úkol pečovat. Poté následovala hodina bylinkářství, kde jsme se tentokrát naučili přesazovat (a vyrábět) mandragory. Celé pásmo výuky ukončila výroba Zlatonek.

Na fotografii jsou dva dlouhé stoly pod bílou stanovou střechou. Na stolech jsou pomůcky pro vyrábění a kolem nich je mnoho dětí i dospělých.
A zase vyrábíme. Foto: Kristýna Vyhlídková

Studentů bylo na výuce opravdu hodně, a tak se profesorský sbor skoro nezastavil, vypomáhat musela dokonce i mrzimorská prefektka. Také na blízkém hřišti bylo živo, Bellatrix, Molly a profesor Moody si zde připravili famfrpálový trénink odrážečů. Zastoupili tak madame Hoochovou, která se bohužel nemohla účastnit, neb byla na konferenci famfrpálových rozhodčích.

Na fotografii je coyplayerka Molly Weasleyové stojící v brankovišti na hřišti a dívající se do papírů, které drží v obou rukách. Vlevo je skupinka tří chlapců ve sportovním oblečení a vpravo od Molly starší hráč s pólovou holí v ruce a také oděn ve sportovním.
Molly Weasleyová moderuje sport. Foto: Bella

Adeptů na post odrážeče do kolejních famrpálových týmů se navzdory horkému počasí našlo také mnoho, a tak bylo celé odpoledne nabyté kvalitními sportovními výkony. Úkolem hráčů bylo Potlouk své kolejní barvy za pomoci dřevěné pálky dostat skrz pět kolejních branek k bradavickému hradu.

Košťata jsme kvůli utajení před mudly museli tentokrát nechat doma a trénovalo se ze země, ale i tak byl trénink náročný a nebyla tu nouze o napínavé momenty.

Na fotografii je cosplayerka Molly Weasleyové, o jejíž rameno se spokojeně opírá brýlatá dívka ve světle růžovém tričku. Za nimi je branka.
Molly Weasleyová se ujme každého dítěte! Foto: Bella

Kdo by si naši připravenou aktivitu chtěl splést s jakousi obdobou mudlovského kroketu, dostane po hlavě odrážečskou holí a celý den ho bude pronásledovat splašený Potlouk, protože takhle trénují odrážeči!

Pak už výuku završilo volání k obědu, po kterém jsme se všichni ještě jednou sešli, rozdali jsme ceny za sportovní i vědomostní výkony, než nastala smutná chvíle loučení. Doufejme, že jenom na rok, moc rádi se totiž se všemi zase uvidíme.

Za Potterfan sepsala zvláštní dopisovatelka Bella, která v tomto případě zastoupila Ritu Holoubkovou.

Na fotografii je zachycena část Potterfanu v kostýmech. Zleva: čaroděj v černo-červeném kostýmu, mrzimorská studentka nesoucí výherní ceny (štos knížek LEGO Harry Potter), za ní Umbridgeová a Moody, vedle Bellatrix, Trelawneová a Prýtová.
Výherci byli odměněni cenami, třeba knížkami LEGO Harry Potter. Foto: Radek Netušil

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..