Všichni víme, že v kouzelnickém světě Harry čistí ulice od černokněžníků jakožto ostřílený bystrozor, Hermiona pracuje na Ministerstvu kouzel, nebo že je Ginny profesionální hráčkou famrfpálu, ale co kdyby naše oblíbené postavy nebyly kouzelníky, ale obyčejnými lidmi? Kde by pracovali pak?

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Hermiona Grangerová – Charitativní pracovnice

Mnozí by odporovali, že Hermioně, jakožto zarputilé knihomolce, by naprosto dokonale vyhovovala práce knihovnice, ale knihy nebyly vše, pro co tahle čarodějka žila. Nevzpomínejme na její zápal, jaký projevila při ochraně práv domácích skřítků, nebo na její snahu usvědčit Ritu Holoubkovou ze šíření falešných zpráv. To vše dokazuje, že Hermioně ze všeho nejvíc záleží na tom, aby tento svět udělala lepším. A právě proto je práce v charitě tím, co by ji naplňovalo ze všeho nejvíc – a zcela jistě by v tom vynikala. Koneckonců to byla ona, kdo donutil Harryho i Rona, aby utratili své zlato za odznaky SPOŽÚS (Společnost pro podporu občanské a životní úrovně skřítků), takže se dá v podstatě říct, že když chce, dokáže úplně cokoliv.

Dobby and Winky in the Hogwarts kitchens with the other elves.
© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Neville Longbotoom – Zahradní architekt

Profesorka Prýtová věděla, že Neville je nadaný pro Bylinkářství, hned jakmile ho viděla, ale on sám si to uvědomil až o něco později. Tak jako tak, práce s rostlinami je pro tohohle kouzelníka to pravé ořechové a není pochyb o tom, že se svým talentem by dokázal vytvořit ty nejkrásnější zahrady a parky, a svým způsobem by tak čaroval dokonce i ve světě, kde kouzla neexistují.

Neville poses with a plant in the Goblet of Fire.
Harry Potter and the Goblet of Fire

Molly Weasley – Hoteliér

Paní Weasleyová byla vždycky nejšťastnější, když plnila stůl až po okraj svými koláči a pečeným masem a vykouzlila tak úsměv na tváři svých milovaných. Je nad slunce jasnější, že její um navařit tuny polévky pouhým mávnutím hůlky je zcela mimořádný, a je také pravda, že je zvyklá postarat se o plný dům. A nezapomínejme na to nejdůležitější – po výchově Freda a George je všechno ostatní procházka růžovou zahradou.

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Lenka Láskorádová – Umělkyně

Naprosto dokonale si umíme představit Lenku v lacláčích zašpiněných barvou a se štětcem zastrčeným za uchem,  jak maluje jeden obraz za druhým. Nástěnná malba znázorňující přátelství, kterou vytvořila ve svém pokoji, je perfektní ukázkou její kreativity a její ztřeštěnost by byla vítaným bonusem, který by její díla odlišoval od všech ostatních.

A ano, jistě, Lenčin pohled na život není pro všechny, ale určitě by se našel někdo, kdo by byl na stejné vlně jako ona a její abstraktní znázornění škrken by si pověsil nad krb.

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter – MI5 (přísně tajné)

Protože bystrozorové se moc v mudlovském světě neuplatní, Harryho sen stát se jedním z nich by tedy nebyl příliš perspektivní. Naproti tomu je tady plno profesí, které svou mírou nebezpečí dokáží bystrozorům hravě konkurovat – jako například britská tajná služba.

Harry má pro takovou práci úžasné předpoklady. Je neobyčejně vnímavý, jeho bojové schopnosti také nejsou k zahození a především jeho talent být neustále v maléru by se mu jako špionovi zcela jistě hodil. Ale už ani muk, protože chápete – je to všechno přísně tajné!

Sirius Black – Profesionální venčení psů

Možná se to může zdát pro tohoto slavného rebela a hezounka jako nepříliš elegantní práce, ale my si ho dovedeme představit, jak se prochází ulicemi v obležení hned několika psů. Přece jen po všech těch letech v Azkabanu, které Sirius strávil v psí podobě, by určitě věděl, jak nejlepšího přítele člověka potěšit, a když k tomu přičteme také Siriusův štěkavý smích a smysl pro dobrodružství, jistě by byl pro toto povolání výborným člověkem, a dokud by se „jeho psi“ nedostali do potyčky s vlkodlakem, všechno by bylo zcela bez chybičky.

Sirius as the big black dog with Buckbeak in the cave in Hogsmeade.
© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Zdroj: https://www.pottermore.com/features/what-jobs-would-harry-potter-characters-have-in-the-real-world

Kira

Hrdá studentka Mrzimoru, která kdyby nebyla přijata do Bradavic, ráda by chodila do koleje Thundebird v Illvemorny nebo do japonského Mahoutokoro. Miluje obranu proti černé magii, péči o kouzelné tvory a famfrpál (přičemž v mrzimorském týmu zastává post střelce). Po škole se bude buďto věnovat právě tomuto sportu nebo nastoupí na Ministerstvo jako neohrožený bystrozor. Kdo ví.