Letošní Potterfest (pro ty, co potřebují pamatováčka: 7. září 2019) bude možná náhodou ještě kouzelnější, než jsme očekávali. Tedy sám o sobě to jistě bude ten nejkouzelnější den v roce, ale v Praze bude hned následující den ještě jedna událost, která spolu s Potterfestem vytvoří přímo nejkouzelnější víkend v roce. Tou událostí je koncert filmové hudby z Harry Pottera, který se uskuteční 8. září v pražském fóru Karlín. Nakonec dodejme, že Potterfan na akci spolupracuje, takže se můžete vsadit, že to bude stát za to!

Filmmusicprague.com

Zážitek to bude jistě velkolepý. Hrát bude filharmonie Hradec Králové pod taktovkou dirigenta Chuheie Iwasakiho. Těšit se můžeme na hudbu ze všech sedmi dílů (osmi filmů). Uslyšíme tedy čarovné tóny složené pro první tři filmy oscarovým Johnem Williamsem, který hudebně definoval všechny hlavní postavy včetně Harryho věrné Hedviky. Připomeneme si novinky, které přinesl do Ohnivého Poháru skotský Patrick Doyle, jakožto i temnou atmosféru druhé části ságy vytvořenou Nicholasem Hooperem. A na závěr prožijeme dramatické finále filmově rozdělených Relikvií smrti od, taktéž oscarového, Alexandreho Desplata.

Už Brumbál říkal: „Ano, hudba… Větší kouzlo, než na jaké se kdo z nás zmůže!“ – tak si toto kouzlo nenechte ujít!

Vstupenky jsou již v prodeji a hlediště se rychle zaplňuje. Zakoupit si je můžete na webové stránce filmmusicprague. Neváhejte a kupujte dokud jsou k dispozici. Cenově se pohybují okolo 1100 Kč.

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..