Uplynulo jen pár dní od doby, co jsme vás informovali o kachně s visačkou „TV seriál“, která se rozletěla do široširého světa, a už na vás jdeme s dalšími fejkovými novinkami. Tentokrát jde o událost, o které jsme vás informovali na začátku tohoto roku (16. února 2019) zde. Pamatujete si ještě na vyhlášenou akci Bella Vista World of Magic Expo?

Zdroj obrázku: Yousense.info

Vlastně si na ni pamatovat ani nemůžete, protože se dosud neodehrála, a jak vidno, ani nikdy neodehraje. Když se tenkrát objevily první informace o kouzelné výstavě s názvem Bella Vista World of Magic Expo, Potterovci zaslintali jako hladoví Siriusové a v mnohých případech nezůstali jen u toho. Zakoupili si totiž také vstupenky! A není se čemu divit, Bella Vista totiž nabízela událost snů – výstavu filmových rekvizit a autentických kostýmů, nabitý program přednášek a workshopů, dokonce i živé koncerty a stejně tak i živé herce z potterovských filmů.

Výstava měla mít evropské turné a zasvítit v celkem 18 významných městech + také v Dubaji! Ale to už je pro nás přece jen daleká exotika. Českým fanouškům proto zazářila očička, když zjistili, že má Bella Vista zakotvit také v ČR, a to v pražských Holešovicích! Dokonce jsme znali i datum plánované akce: 28. srpna – 3. září. Tak v čem byl problém?

Výstaviště Holešovice. Zdroj obrázku: praguecityline.cz

Už v únoru se zdála být tato událost krajně podezřelá. Na základě fanouškovských podnětů to zjistil Thomas, jednatel společnosti Potterfan. Dovedlo ho k tomu hned několik indicií, spojených s webovkami výstavy, a především informace, které Thomas získal přímo z holešovického výstaviště. Žádná taková akce nebyla na tomto místě naplánována. Nikdo navíc neměl o žádné takové výstavě ani tušení.

Informace o akci jsme proto vyhodnotili jako nedůvěryhodné. Už v únoru jsme tedy na základě Thomasova detektivního počinu varovali čtenáře, aby byli ostražití a vstupenky si raději vůbec nepořizovali.

Na akci jsme si řádně posvítili. Zdroj obrázku: Popcitylife.com

Ani po pěti měsících jsme však tuto událost nepustili ze zřetele a Thomas vše opět řádně prověřil; vždyť podle avizovaného data by se měla konat už brzy! Práci měl ale snadnou, protože Bella Vista World of Magic přestala existovat. Po původních webovkách (www.wizardworld.htc-bellavista.com) i facebookovém účtu, o kterých jsme psali v únorovém článku, se slehla internetová síť (v našem prvním příspěvku proto už ani nefungují obrázky převzaté z FB účtu). Pakliže byste si zadali celý název výstavy do Googlu, ani strýček všeználek vás neodkáže na nic jiného, než na Potterzone.cz. A co je důležité, dokonce i v kalendáři akcí holešovického výstaviště byste Bellu Vistu hledali jen marně.

Jediný viteál, který zbyl na internetu po BVWoME a nikdo ho ještě nezničil. Zdroj obrázku: Spingo.com

Jak se tedy potvrdilo, šlo skutečně pouze o nekalý obchod a snahu vylákat z důvěřivých fanoušků peníze – $ 29 za jednu vstupenku, což je v přepočtu zhruba 661 Kč (€ 25,86).

Fanoušky proto znovu vyzýváme k tomu, aby se nikdy neváhali obrátit na Potterfan kvůli akcím souvisejícím s Harry Potterem i Fantastickými zvířaty, pakliže si nebudou jistí jejich důvěryhodností.

Pevně doufáme, že informaci a varování jste obdrželi včas a mohli jsme vám být touto cestou nápomocni. Jestliže jste přeci jen naletěli, můžete se s námi podělit o vaši zkušenost v komentářích.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..