Uplynulo jen pár dní od doby, co jsme vás informovali o kachně s visačkou „TV seriál“, která se rozletěla do široširého světa, a už na vás jdeme s dalšími fejkovými novinkami. Tentokrát jde o událost, o které jsme vás informovali na začátku tohoto roku (16. února 2019) zde. Pamatujete si ještě na vyhlášenou akci Bella Vista World of Magic Expo?

Zdroj obrázku: Yousense.info

Vlastně si na ni pamatovat ani nemůžete, protože se dosud neodehrála, a jak vidno, ani nikdy neodehraje. Když se tenkrát objevily první informace o kouzelné výstavě s názvem Bella Vista World of Magic Expo, Potterovci zaslintali jako hladoví Siriusové a v mnohých případech nezůstali jen u toho. Zakoupili si totiž také vstupenky! A není se čemu divit, Bella Vista totiž nabízela událost snů – výstavu filmových rekvizit a autentických kostýmů, nabitý program přednášek a workshopů, dokonce i živé koncerty a stejně tak i živé herce z potterovských filmů.

Výstava měla mít evropské turné a zasvítit v celkem 18 významných městech + také v Dubaji! Ale to už je pro nás přece jen daleká exotika. Českým fanouškům proto zazářila očička, když zjistili, že má Bella Vista zakotvit také v ČR, a to v pražských Holešovicích! Dokonce jsme znali i datum plánované akce: 28. srpna – 3. září. Tak v čem byl problém?

Výstaviště Holešovice. Zdroj obrázku: praguecityline.cz

Už v únoru se zdála být tato událost krajně podezřelá. Na základě fanouškovských podnětů to zjistil Thomas, jednatel společnosti Potterfan. Dovedlo ho k tomu hned několik indicií, spojených s webovkami výstavy, a především informace, které Thomas získal přímo z holešovického výstaviště. Žádná taková akce nebyla na tomto místě naplánována. Nikdo navíc neměl o žádné takové výstavě ani tušení.

Informace o akci jsme proto vyhodnotili jako nedůvěryhodné. Už v únoru jsme tedy na základě Thomasova detektivního počinu varovali čtenáře, aby byli ostražití a vstupenky si raději vůbec nepořizovali.

Na akci jsme si řádně posvítili. Zdroj obrázku: Popcitylife.com

Ani po pěti měsících jsme však tuto událost nepustili ze zřetele a Thomas vše opět řádně prověřil; vždyť podle avizovaného data by se měla konat už brzy! Práci měl ale snadnou, protože Bella Vista World of Magic přestala existovat. Po původních webovkách (www.wizardworld.htc-bellavista.com) i facebookovém účtu, o kterých jsme psali v únorovém článku, se slehla internetová síť (v našem prvním příspěvku proto už ani nefungují obrázky převzaté z FB účtu). Pakliže byste si zadali celý název výstavy do Googlu, ani strýček všeználek vás neodkáže na nic jiného, než na Potterzone.cz. A co je důležité, dokonce i v kalendáři akcí holešovického výstaviště byste Bellu Vistu hledali jen marně.

Jediný viteál, který zbyl na internetu po BVWoME a nikdo ho ještě nezničil. Zdroj obrázku: Spingo.com

Jak se tedy potvrdilo, šlo skutečně pouze o nekalý obchod a snahu vylákat z důvěřivých fanoušků peníze – $ 29 za jednu vstupenku, což je v přepočtu zhruba 661 Kč (€ 25,86).

Fanoušky proto znovu vyzýváme k tomu, aby se nikdy neváhali obrátit na Potterfan kvůli akcím souvisejícím s Harry Potterem i Fantastickými zvířaty, pakliže si nebudou jistí jejich důvěryhodností.

Pevně doufáme, že informaci a varování jste obdrželi včas a mohli jsme vám být touto cestou nápomocni. Jestliže jste přeci jen naletěli, můžete se s námi podělit o vaši zkušenost v komentářích.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do Mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..