Láska kvete všude, kde jí poskytneme příležitost alespoň zasít semínko. Je trpělivá, nelže, nezávidí, ale dokáže být i pěkná potvora. Aby mohla láska dobře růst a sílit, je nezbytné, aby měla pro svůj vývoj tu správnou „výživu“. Musí být bohatě zásobována respektem, tolerancí, trpělivostí, ochotou udělat kompromis, ale také vášní, smyslem pro humor a schopností nechat občas svoje ego ustoupit stranou. Pak už stačí přidat jen špetku umění udělat si ze sebe blázna. Taková totiž láska je. Dělá z lidí hlupáky. A přesto, nebo možná právě proto, stojí za to.

Jelikož láska nezná hranic a dokáže vyrašit všude, kde k tomu má ty správné podmínky, zhusta bují i mezi příslušníky různých kolejí, z čehož může vzniknout velká spousta humorných, milých i rizikových situací. Následující texty berte jako malý úvod do mezikolejních vztahů. Dozvíte se odpověď na otázku, jak milují a jsou milování Nebelvíři, Mrzimoři, Havraspáři i Zmijozelové. A pokud náhodou vaše srdce uchvátil mudla, nebojte se, jistě si je můžete přečíst také. Nikdy nevíte, kdy třeba v tom vašem, až dosud nekouzelnickém protějšku, procitne jeho magické jádro a ochromí vás exploze divoké magie. Berte, prosím, na vědomí, vážení čtenáři, že mezilidské vztahy jsou komplexní a složitější než většina věcí na světě, v žádném případě tedy neberte následující řádky jako univerzální pravdu. V lásce, stejně jako všude jinde, platí, že musíme být otevření a mít se ustavičně na pozoru.

Mrzimorské srdce

Na žlutém pozadí je uprostřed nahoře mrzimorský znak. Pod ním nápisy: "Věrnost, trpělivost, férovost, pracovitost, pravdomluvnost, přátelství, to je hrdý Mrzimor. #HifflepuffPrideDay 20. 3. 2022." A logo Potterzone CZ v pravém dolním rohu.
To je hrdý Mrzimor. Autor: Acalanthi

Typickými mrzimorskými vlastnostmi jsou neochvějná loajalita a pracovitost. Mrzimoři mají velmi silně vyvinutý morální kompas, jsou čestní a vždy ochotní přiložit ruku k dílu a pracovat na svých vztazích. Jsou přátelští, milí, otevření a ze všech kolejí jsou nejvíce přijímající. Jejich totemovým zvířetem je jezevec a živlem, který vystihuje mrzimorskou kolej, je země. Ačkoli to možná na první pohled není tak patrné, země má mnoho podob. Je poddajná i tvrdá, pohostinná i pustá. Pláně zalité sluncem a oázy klidu střídají zelené lesy a ty zase hory a drsné pustiny. Stejně tak pod na první pohled měkkým obalem Mrzimora je síla a houževnatost.

Mrzimoři většinou stojí nohama pevně na zemi a netrpí falešnými představami o své důležitosti, jsou družní a poctiví. Jsou tak smířliví, že dobře vycházejí téměř s každým, jsou totiž do velké míry schopní potlačit své ego ve prospěch druhých. To ale neznamená, že bychom měli jejich dobroty zneužívat. Mrzimoři mají svou hrdost a nenechají si špatné zacházení líbit dlouho, i když jsou velmi odpouštějící.

Jsou založení spíše emotivně než racionálně. To neznamená, že neumějí přemýšlet, nebo že jsou mimo realitu, ale spíše to, že je jim přirozenější nechat se ovládat svými pocity než chladným rozumem a plánováním.

Fanart se čtyřmi studentkami, každá z jedné koleje. Všechny jsou v uniformě a mají transparenty. Úplně vlevo je mrzimorská studentka s černými vlasy a brýlemi. Zvedá transparent s nápisem: "I love everyone!" Vedle ní je gavraspárská studentka s hnědými vlasy a před sebou má transparent: "I love puffs." Vedle ní vpravo je blonďatá zmijozelský studentka a nad hlavou drží transparent: "Hufflepuffs are okay by me." Úplně vpravo je krátkovlasá zrzavá studentka s transparentem v její levé ruce: "This lion loves hufflepuffs."
Láska prochází všemi kolejemi. Zdroj: seekpng.com/

Vzhledem k tomu, že Mrzimoři jsou od přírody milé, citlivé, empatické duše, mohou být náchylní k různým formám manipulace. Ne, že by byli hloupí, oni jsou prostě upřímní a čestní, ke všemu přistupují s dobrotou sobě vlastní a neočekávají, že by jim někdo neoplácel stejnou mincí. Nemělo by to tak snad ve vztazích fungovat?

Určitý počet zástupců Mrzimoru navíc není extrovertně laděn, naopak mohou být plaší a uzavřenější, než by se u jejich družné koleje předpokládalo. O to citlivější pak mohou být a o to jemnějšího by se jim mělo dostávat zacházení.

Jak milují Mrzimoři?

Milují tak, jak žijí. Věrně, čestně, mile, s plným vědomím toho, že o lásku se musí pečovat a na každém vztahu je potřeba pracovat. Pokud je váš partner z Mrzimoru, pravděpodobně bude loajální, stabilní, vřelý a bude vám dávat najevo, jak moc pro něj znamenáte. Bude při vás stát za všech okolností.

Možná si nepotrpí na velká a dramatická gesta, ale to neznamená, že vás jimi nedokáže překvapit, Pravděpodobně si bude do nejmenších detailů všímat toho, co máte rádi, a přesně to vám pak naservíruje, kořeněné špetkou vlastní invence. Bude o vás pečovat a bude z toho mít radost. Při tom všem si ale zachová vlastní vědomí sebe sama, rozhodně se nenechá od vás vláčet někam, kde nechce být. A když, tak ne dlouhodobě.

Na fotografickém zátiší s bílým pozadí je velký kaligrafický nápis: Hufflepuff Love. Kolem něj jsou 3 žlutá srdíčka a 3 bílá s černým obrysem. Kolem nápisu jsou předměty - mrzimorská kravata, znak, fixa s černým pouzdrem a žlutým víčkem. Pak je zde kulatá krabička se žlutým obsahem a víčkem s nápisem "Loyal."
Mrzimorská láska. Autor: Abigail Cancel

Pokud vy sami též patříte mezi zástupce Mrzimoru, sami nejlépe víte, zda je to pravda. Pravděpodobně umíte naslouchat jako nikdo jiný a dělá vám radost se obklopovat lidmi a věcmi, které máte rádi a na kterých vám záleží. Pro své milované jste ochotní vzdát se svého pohodlí, svých tužeb, i když nedovolíte, aby se s vámi zametalo.

Jste věrní a o své vztahy pečujete, jako by to byly křehké květiny, zahrnujete je láskou a respektem, jaký jim ve vašich očích náleží. Máte rádi, když je vše zalité sluncem, nevyleká vás však ani občasná bouřka, i když hádky jsou vám pravděpodobně spíše protivné, protože neradi ubližujete a neradi si necháte ubližovat. Rádi sdílíte vše dobré ve svém životě s těmi, které máte rádi.

Perfektním dárkem pro Mrzimora bude cokoli od srdce. Pokud je to navíc dárek, na jehož výrobě jste se sami podíleli, nebo ho rovnou vyrobili celý, je to jen bonus. Chybu neuděláte ani s dobrým pitím a jídlem, nejlépe s takovým, které s vámi bude váš Mrzimor moci sdílet. Každý přece ví, že ve dvou se to lépe táhne.

(Mezi)kolejní vztahy

Mrzimor a Mrzimor

Fanart představuje kreslený smyšlený mrzimorský znak. Štít je čtvrcený. V 1. a 4. černém poli jsou dva do sebe vpuštěné zlaté prstýnky. 2. a 3. zlaté pole jsou posázená černými lístečky. Kolem štítu je bohaté rostliné zdobení, hlavně jsou vidět slunečnice. Po obou stranách štít drží dva jezevci stojící na zadních nochách. Na hlavách mají závoje a květinové věnečky. Nad štítem je v ozdobném pásku napsáno "Hufflepuff" a nad ním čmelák. Pod štítem je v ozdobné pásce "Pride."
Smyšlený mrzimorský znak. Zdroj: hufflepuffperks.tumblr.com

Když se v jednom partnerství (ostatně i v jakémkoli jiném vztahu) potkají dva Mrzimoři, celý jejich svět si bude většinou plout na obláčku klidu a pohody. Budou se vzájemně podporovat, jejich soužití bude pravděpodobně klidné a harmonické. Loajalita, věrnost a laskavost na druhou.

Určité nebezpečí, které může nastat, je v oboustranné ochotě upozadit své potřeby ve prospěch těch partnerových. Nakonec se mohou ještě pohádat o to, kdo komu ustoupí. Pokud nezapomenou myslet na své potřeby a komunikovat o nich, mělo by se jim podařit toto riziko minimalizovat.

Mrzimor a Zmijozel

Na fanartu jsou vlevo kreslený jezevec, který se dívá vpravo na zeleného hada. Na pozadí jsou zelená srdíčka a pod nimi nápis: "You're my bessst friend."
Vztahy mezi Mrzimorem a Zmijozelem neprocházejí jen žaludkem. Zdroj: slytherpuff-commonroom.tumblr.com

Ze všech kolejí má Mrzimor díky své smířlivé a přijímající povaze největší šanci ustát toto na první pohled poněkud nevyrovnané partnerství. Navzdory obecné představě tito dva mohou vytvořit skvělý pár. Přirozená laskavost Mrzimora může poněkud obrousit a vyhladit ostré hrany zmijozelské polovičky tohoto páru. Zmijozel na oplátku může mrzimorského partnera naučit, aby se za sebe uměl více postavit. Bude to od něj vyžadovat velkou míru tolerance a ohleduplnosti, musí si uvědomovat svébytnost osobnosti svého partnera, aby ho nepřeválcoval. Mrzimor také nebude příliš ochoten ohýbat pravidla takovým způsobem, jakým to někdy dělají Zmijozelové.

Dokud si jeden druhého bude vážit pro to, čím jsou, bude jejich partnerství fungovat dlouhá léta.

Mrzimor a Nebelvír

Fanart se dvěma hlavami. Vlevo je hlava chlapce s nebelvírskou šálou, který naznačuje líbání. Má červené tváře, nad ním se vznáší komiksová bublina se srdíčkem. Vpravo se na něj dívá dívka s brýlemi s mrzimorkou šálou. Nad ní se vznáší komiksová bublina se dvěma otazníky.
Vzájemná láska Nebelvíra a Mrzimora. Zdroj: deviantart.com, autor: s-alish

Zástupci těchto dvou kolejí sdílejí některé společné rysy. Oba mají smysl pro čest, takže se dá očekávat, že k sobě budou upřímní a otevření. Mrzimor přináší do tohoto spojení svou milou povahu, Nebelvír zase dobrodružství. Nebelvír může svého Mrzimora vyvádět mimo jeho komfortní zónu, zatímco mrzimorská polovina této dvojice bude pravděpodobně mírnit Nebelvírovu horkou hlavu.

Pravděpodobně budou sdílet společné zájmy. Mrzimor se svou vrozenou laskavostí také dokáže vybalancovat touhu po obdivu, kterou tak často v sobě nosí někteří Nebelvíři. Mrzimor je skromný, takže mu nevadí, že jeho protějšek rád stojí ve světle reflektorů, dokud to nepřesáhne únosnou mez a pokud je Nebelvír schopen a ochoten se občas o část výsluní podělit.

Mrzimor a Havraspár

První polovina obrázku je modrá a na něm kresba orla. Nad ním je nápis "Ravenclaw" a pod ním nápis "Thowe of wit and learning." Pravá polovina je žlutá s kresbou jezevce. Nad ním je nápis "Hufflepuff" a pod ním "True and unafraid of toil."
Dvojka orel a jezevec. Zdroj: cutewallpaper.org

Jemný Mrzimor a intelektuálně založený Havraspár mohou vytvořit nesmírně zajímavou dvojici. Mrzimorští jsou laskaví a vřelí a mohou jinak spíše nezávisle založené havraspárské naučit důležitosti pevných vazeb mezi lidmi.

Mrzimor bude u svého partnera obdivovat kreativitu a hlad po vědění, zatímco spíše racionálně uvažující Havraspár bude zbožňovat u svého protějšku jeho schopnost vidět něco dobrého téměř ve všem.

Mrzimor může malinko trpět určitou odtažitostí svého svobodomyslného protějšku, nemusí to však platit v každém případě. Ne všichni havraspárští jsou odtažití, a to, že většinou nechodí se srdcem na dlani, nemusí být na překážku, pokud dokážou o svých citech komunikovat a proměnit svá slova v činy.

Tenhle pár pravděpodobně ustojí i vztah na dálku, pokud jsou oba přesvědčení o tom, že je to tak správné. Důležitou součástí tohoto vztahu bude pevné přátelství, které je skvělým základním kamenem, na němž se dá stavět.

Autorkou textu je Péťa „Bella“ Pidimová.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..