Láska kvete všude, kde jí poskytneme příležitost alespoň zasít semínko. Je trpělivá, nelže, nezávidí, ale dokáže být i pěkná potvora. Aby mohla láska dobře růst a sílit, je nezbytné, aby měla pro svůj vývoj tu správnou „výživu“. Musí být bohatě zásobována respektem, tolerancí, trpělivostí, ochotou udělat kompromis, ale také vášní, smyslem pro humor a schopností nechat občas svoje ego ustoupit stranou. Pak už stačí přidat jen špetku umění udělat si ze sebe blázna. Taková totiž láska je. Dělá z lidí hlupáky. A přesto, nebo možná právě proto, stojí za to.

Jelikož láska nezná hranic a dokáže vyrašit všude, kde k tomu má ty správné podmínky, zhusta bují i mezi příslušníky různých kolejí, z čehož může vzniknout velká spousta humorných, milých i rizikových situací. Následující texty berte jako malý úvod do mezikolejních vztahů. Dozvíte se odpověď na otázku, jak milují a jsou milování Nebelvíři, Mrzimoři, Havraspáři i Zmijozelové. A pokud náhodou vaše srdce uchvátil mudla, nebojte se, jistě si je můžete přečíst také. Nikdy nevíte, kdy třeba v tom vašem, až dosud nekouzelnickém protějšku, procitne jeho magické jádro a ochromí vás exploze divoké magie. Berte, prosím, na vědomí, vážení čtenáři, že mezilidské vztahy jsou komplexní a složitější než většina věcí na světě, v žádném případě tedy neberte následující řádky jako univerzální pravdu. V lásce, stejně jako všude jinde, platí, že musíme být otevření a mít se ustavičně na pozoru.

Nebelvírské srdce

Na rudém pozadí je nahoře uprostřed nebelvírský znak. Pod ním je nápis na 5 řádcích: "Odvaha, troufalost, chrabrost, dobrodružství, odhodlání to je hrdý Nebelvír. #gryffindorprideday 22. 3." Vpravo dole je logo Potterzone.
To je hrdý Nebelvír. Autor: Acalanthi

Typickými vlastnostmi zástupců nebelvírské koleje jsou odvaha, smysl pro čest a touha po dobrodružství. Jsou většinou přímí, impulzivní a horkokrevní a mají sklony se do věcí vrhat po hlavě a bez rozmyslu; plánování nebo promýšlení důsledků svého zbrklého jednání jim moc neříká. Totemovým zvířetem koleje s rudo-zlatou zástavou je hrdý král zvířat, lev. Živlem reprezentujícím tuto kolej je oheň.

Oheň je pravděpodobně tím nejhůře ovladatelným a nejničivějším elementem. Když se vymkne kontrole, nenechá po svém běsnění nic jiného než vyprahlou neživou pustinu. Na druhou stranu je zdrojem životadárného tepla a světla. Je třeba s ním zacházet s respektem a s vědomím jeho síly a ničivého potenciálu. Pak je riziko, že se popálíte, výrazně nižší, i když zůstává. A to je přece vzrušující!

Nebelvírští zbožňují akci a zábavu, dobrodružství a vzrušení. Jsou většinou sebejistí a mohou mít sklony k sebestřednosti. Milují být středem pozornosti. Neodolají dobré výzvě. Většinou jsou bezstarostní, nebo tak navenek alespoň působí, a je umění je přimět, aby něco brali vážně. Pokud už se tak stane, budou se však své věci věnovat do roztrhání těla.

Koláž z fotek, na kterých je všechno červené anebo jde o nebelvírský symbol. Mezi nimi je Nebelvírův meč se znakem na hábitu a červenou kravatou, nebelvírský lev na červeném pozadí, nebelvírská společenská místnost (fanart), nebelvírský svetr, lektvary v červené barvě ad.
Nebelvírský mišmas. Zdroj: wallpapercave.com, autor: ferrismcfly16

Jsou upřímní, poctiví a otevření. Nesnášejí manipulaci, vůči které nejsou kvůli své čestné povaze právě imunní. Jednají totiž na rovinu, a nepředpokládají, že bude někdo jednat jinak. Jsou vždy ochotní dávat další šance.

Nebelvír je pravděpodobně tou nejvášnivější a nejtemperamentnější ze všech 4 bradavických kolejí, což se bude výrazně projevovat právě v jeho vztazích. Dříve koná, než myslí, a tak bude soužití s ním vždycky trochu adrenalin.

Jak milují Nebelvíři

Nebelvíři milují stejně živelně a naplno, jako žijí. Do vztahů se často vrhají po hlavě. Nejsou příliš trpěliví, chtějí všechno hned. Jejich dobrodružná povaha může mít sklony k nestálosti, nesnášejí totiž nudu a stereotyp. Milují svobodu a volnost, aby mohli zažívat svá dobrodružství, na druhou stranu mohou být majetničtí, protože potřebují být v očích toho druhého tím jediným, jedinečným a nejlepším.

Nebelvírští lvi jsou otevření, přátelští, věrní a milující. Potřebují obdiv a pozornost druhých, snad právě proto, že pod svým sebevědomým vystupováním často skrývají nejistotu a křehké ego. Je jich všude plno a svou nejistotu často maskují šaškováním.

Na fanartu je kreslený lev s nebelvírskou šálou kolem krku a Nebelvírovým mečem v předních packách. Dívá se na Zlatonku, která létá v levé,m horním rohu. Na obrázku vidíme i dvě karty (srdcové A a kárová 5). Pod lvem je květina a malý nápis "Brave and righteous." Pozadí je ohnivé.
Nebelvírský lev. Zdroj: whatspaper.com

Patříte-li do Nebelvíru, nemáte pravděpodobně zábrany projevovat svou lásku veřejně, nahlas a často skutečně vášnivě. Neměli byste zapomínat, že váš protějšek nemusí být právě fanouškem VPL (veřejných projevů lásky). Zkuste se ujistit, zda je to v pořádku. Ušetříte tím sobě i tomu druhému nepříjemné překvapení, a pravděpodobně vám to získá body za ohleduplnost.

Dokonalým dárkem pro lva z Nebelvíru bude jakýkoli zážitek, nejlépe společný. Nemusí to být ani nic dobrodružného, přece jenom, i když pro spoustu Nebelvírů je adrenalin drogou, občas potřebují zpomalit. Dobrodružství můžete zažít i na gauči při společném sledování filmu nebo čtení, na procházce pod hvězdami, na výpravě za kulturou nebo při objevování nových chutí a vůní. Fantazii se meze nekladou.

(Mezi)kolejní vztahy

Fanart, na kterém jsou kresby studentek všech kolejí, sedí u gotického okna. Uplně vlevo je zmijozelská studentka se zelenými punčochami a dlouhými hnědými vlasy. Vedle ní sedí černoška s mrzimorskou kravatou, krátkými hustými vlasy s kroužkovými náušnicemi. Vedle ní sedí siamská kočka. Nad ní vykukuje z okna brýlatá nebelvírská studentka s brýlemi a dlouhými hnědými vlasy. Na hlavě má pestře růžovou trpaslenku. Uplně vpravo je pak zády k nám blonďatá havraspárská studentka s dlouhými blond vlasy svázanými do copu.
Bradavické studentky. Zdroj: tumbex.com, autor: Drew Winchester

Nebelvír a Nebelvír

Tohle je téměř dokonalá shoda. Je to vztah dvou silných osobností, sdílejí podobný smysl pro humor a neplechu, ale občas se mohou srazit hlavami. Oba jsou odvážní a vášniví a jejich spojení bude pravděpodobně plné lásky. Rozumí jeden druhému skoro tak, jako rozumí sami sobě. Pravděpodobně mají celou řadu společných zájmů a užívají si společnost toho druhého i společnost svých přátel. Mají mezi sebou tolik chemie, že by ji mohli rozdávat. Dokážou udělat dobrodružství i z přípravy snídaně.

Oba jsou pro sebe jako stvoření, ačkoli mezi nimi může vzniknout i určitá rivalita a soutěživost, dokonce na sebe mohou žárlit a prát se o místo v záři reflektorů. Vzájemně se hecují a posouvají dál, hlas rozumu zde není právě tím nejsilnějším prvkem. Jejich hádky i usmiřování budou nabité vášní. Jejich vztah je plný lásky. Je však potřeba, aby se naučili odpočívat, jinak hrozí, že se vzájemně zničí při svém honu za dobrodružstvím a že zkrátka vyhoří. Potřebují mít pevně nastavené hranice.

Na kresleném fanartu je celkem pět postav. Všichni nebelvírští studenti. Vpravo jsou objímající se Lily a James, který ji líbá na tvář. Vlevo jsou slídící (zleva) Remus se světlými vlasy a strništěm, Sirius s delšími černými vlasy v culíku a Petr s krátkými vlasy. Všichni mají nebelvírské kravaty a vypadá to, že jsou všichni na mostě se sloupy. V pozadí je silueta Bradavic.
Nebelvírská banda. Zdroj: deviantart.com, autor: Pinkie-Perfect

Nebelvír a Zmijozel

Jak již zaznělo v článku o lásce a vztazích podle Zmijozelu, tahle dvojice je stejně nesourodá jako oheň a voda. Jejich vztah bobtná rizikem, že se vzájemně zničí – voda uhasí oheň, žhavý plamen promění vodu v páru a ta se rozplyne. Nebelvír a Zmijozel jsou silné osobnosti, navíc mají diametrálně odlišný pohled na svět – zatímco Nebelvír je impulzivní, Zmijozel pečlivě plánuje, Nebelvír je prudký, Zmijozel vyčkává na ideální příležitost, která vyhovuje jeho záměrům. Nebelvír je přímočarý a čestný, Zmijozel rafinovaný a má své vlastní pojetí morálky. Tento výčet vzájemných odlišností by mohl pokračovat donekonečna.

Pokud se ptáte, jak vůbec může fungovat vztah mezi jedinci na první pohled tak vzájemně nekompatibilními, pak vězte, že v lásce a válce je možné všechno. Nebo alespoň doufejte, že to tak je, pro dobro všech nebelvírsko–zmijozelských dvojic.

Nebelvír miluje výzvy, to už jsme si řekli. Takže už jenom to, že mu někdo řekne, že tenhle vztah je odsouzen k neúspěchu, ho bude pobízet, aby to zkusil a dokázal, že to jde. Zmijozel bude mít možná podobné pohnutky – bude chtít ten oheň ovládnout, protože rovněž jeho egu by udělalo dobře, že by dokázal něco, co má být nemožné.

Spíš než o lásku na první pohled se bude pravděpodobně jednat o „štve mě už jenom tím, že dýchá“ na první pohled. Pokud se jim však podaří dostat se za tuto fázi a budou mít dostatečně otevřenou mysl, budou donuceni ocenit své vzájemné kvality. Zmijozelovi může imponovat Nebelvírův temperament a jiskra, jeho bezprostřednost, zvídavost a neposednost. Nebelvír může na svém protějšku obdivovat jeho odhodlání a oddanost svému cíli.

Na fanartu jsou sedící postavy naproti sobě. Chystají se políbit. Vlevo je blonďatý chlapec ve zmijozelské famfrpálové uniformě. Za ním je vodoznak zmojozelského znaku. Naproti němu je hnědovlasá dívka z Nebelvíru (v uniformě bez hábitu). Za ní je vodoznak nebelvírského znaku.
Zmijozel + Nebelvír. Zdroj: deviantart.com, autor: Dralamy

Nebudou to spolu mít vůbec jednoduché, ale na druhou stranu, co by to bylo za zábavu, bez trochu vzrušení. V jejich vztahu rozhodně nebudou chybět výbuchy vášně, budou se vzájemně dohánět až na samu hranici šílenství, oba však mají odvahu a dost tvrdohlavosti to zkoušet, a vytrvalost je v tomto případě cestou k úspěchu. Bude-li se u nich ve vztahu ke každé maličkosti dodávat jako základní ingredience tolerance, respekt a nadhled, můžou to spolu zvládnout. Láska přece i hory přenáší.

Nebelvír a Mrzimor

Tohle je skoro tak snadné jako dýchání. Nebelvíři a Mrzimoři jsou si svou povahou blízcí, jsou družní, přátelští, oba mají podobně silný morální kompas a sdílejí podobné hodnoty. Rádi se obklopují rodinou a přáteli, jsou emocionálně založení a nemají rádi vztahové hry, jednají a komunikují na rovinu. Jejich vztah bude zdravý a bude vzkvétat.

Nebelvír razí názor, že skutečný život začíná tam, kde končí komfortní zóna a svého partnera strhne s sebou. Mrzimor zase naučí Nebelvíra docenit občasný klid a relax. Jejich soužití bude pravděpodobně harmonické. Mrzimor příliš netouží po světle reflektorů, a Nebelvír se tedy svým partnerem nebude cítit ohrožen. Nebelvír zase nepustí do vztahu nudu a stereotyp. Mrzimor bude ochotně přijímat ztřeštěnosti svého lva a rád mu občas ošetří potlučený čumák, zároveň je natolik pevně ukotvený, že ho jeho divoký partner nepřeválcuje. Doplňují jeden druhého a zapadají vedle sebe jako dva dílky skládačky.

Na fanartu jsou zobrazeni vlevo kreslený jezevec na žlutém pozadí se zlatým pohárkem v packách a vpravo vedle něj sedí lev na červeném pozadí s mečem v tlamě.
Jezevec a lev. Zdroj: ih1.redbubble.net

Nebelvír a Havraspár

Tihle dva spolu mohou vytvořit velmi neobvyklý, ale impozantní pár, za kterým se otočí všechny hlavy v místnosti. Odvaha a rozum shromážděné na jednom místě. Jaký dokonalý nástroj pro vyřešení většiny problémů!

Zdá se, že na první pohled nemají mnoho společného, to ale nemusí být nutně pravda. Nebelvír mívá ve zvyku svou energii investovat do čehokoli, co ho zrovna zaujme, Havraspár je od přírody zvídavý a rád objevuje nové věci. Nebelvír se s vášní vrhá prakticky do čehokoli, Havraspár chce poznat co nejvíce věcí, veden svou touhou po vědění.

Oba jsou hrdí a nezávislí. Nebelvírova energie je spíš hlasitá, na rozdíl od té Havraspárovy, která je tišší. Havraspár je laděný spíše racionálně, avšak Nebelvír spíše emocionálně, což ovšem není na překážku, spíše naopak. Tihle dva se doplňují, jako by byli dvěma stranami téže mince.

Na fanartu je sedící pár u Madam Pacinkové. Sedí na fialových židličkách u fialového stolu. Vlevo je nebelvírská studentka s dlouhými hnědými vlasy a drdůlkem na hlavě a vpravo havraspárský student s tmavými delšími vlasy. Oba pijí ze svého brčka z jednoho pohár. Drží se za ruce a dívají se na sebe. Nad nimi jsou růžové čínské lampiony. Sedí u okna a za ním jsou vidět světla z jiné budovy a déšť.
U Madam Pacinkové. Autor: Lucy Lucius instagram

Ultimátní tip pro spokojený vztah s Nebelvírem: Vyžeňte nudu z domu. Znuděný Nebelvír je pohroma.

Autorkou textu je Péťa „Bella“ Pidimová.

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..