Jak už jsme v minulosti zjistili, kouzelníci hodili na veškeré novoroční oslavy bombu hnojůvku. To ovšem nemění nic na tom, že mudlové se této své tradice rebelsky drží a právě dnes, 31. prosince, budou místo hnojůvek bouchat lahve od šampaňského, ohňostroje a další hlasité (i smrduté) předměty.

Samozřejmě berme v potaz, že ne všichni mudlové mají zájem se zúčastnit silvestrovských oslav, a to z mnoha důvodů. Rozpustilí králové večírků však naproti tomu každoročně řeší, jak Nový rok řádně oslavit a hlavně kde. A tu se rozzáří rozpustilí Potterheadi a řeknou: „Já znám přesně to pravé místo!“

Fotografie Velké síně se čtyřmi dlouhými stoly, vánočními stromy. Strop je tmavý jako za noci a padají z něj vločky.
Ačkoliv to tak na první pohled vypadá, vánoční svátky v Bradavicích ve skutečnosti nebývají klidné. Zdroj: film Harry Potter a Tajemná komnata

V srdci pak vzplanou svíce a jejich teplo se rozleje po celém těle, když na mysl vytane všemi světly oděná Velká síň v Bradavicích. Slavnostní výzdoba s velkými vánočními stromy, neškodný ohňostroj vybuchující u stropu, všichni přátelé na jednom místě a hostina hodná šlechticů a šlechtičen. Škola čar a kouzel je prostě to nejlepší a nejkrásnější místo pro všechny příležitosti.

Co by kamenem dohodil, pod hradem existuje nejkouzelnější vesnice snad na celém světě. I tam by se krásně slavilo. Rozzářené podniky a prskavky ve výlohách. Ulice posypané bělostnou a měkkoučkou peřinkou. Sraz bude U Tří košťat na slavnostní přípitek s ohnivou whisky a s úderem půlnočních zvonů se všichni přesunou ven na vzduch, aby z nebe vyčetli poselství na nový rok. A ti, kdo zrovna neholdují alkoholu a raději věští svou budoucnost v teple u krbu, by našli roztomilé útočiště v Čajovně Madam Pacinkové.

Fan art Prasinek. Díváme se do ulice, která je lemovaná domy, ve kterých se svítí. Vše je zasněžené a sněží.
Domy v Prasinkách. Zdroj: wizardingworld.com

Když už se tak couráme po Prasinkách, rozhodně by stálo za to navštívit i Taškářův obchod s žertovnými předměty, kde by se lumpíci mohli porozhlédnout po nějakém tom silvestrovském vybavení. V Prasinkách lze zkrátka uspořádat čistě kouzelnickou zábavu, což by v jiné lokalitě, například v Godrikově dole, rozhodně nebylo možné.

Ne všichni si ovšem potrpí na hlučné oslavy s davem lidí. Pro takové jedince, kteří mají navíc rádi tajemno a hlavně mají pro strach uděláno, je tu jedna ideální možnost. Chroptící chýše je už na sto honů opředená legendami, ze kterých mrazí. A přitom nemusí být vůbec zima. Lehkovážní jedinci s trojkami z chování by však možná neodolali a rozbalili silvestrovské mejdlo i v děsivě kvílející chatrči. Historici by jen doufali, že chatrč nedokvílí ve svých troskách naposledy.

Fan art Chroptící chýše, která je v dálce na zasněženém vršku. Kolem je sníh a sněží. Na něm jsou tři osoby v hábitech, které vidíme ze zadu.
Chroptící chýše. Zdroj: harrypotterfandom.com

A co takhle mnohem honosnější barabiznu? Nebo spíše vilu? Jídlo na stříbrných podnosech, šarmantní společnost, lidé odění v líbivých róbách a stěny obalené luxusem. Taková by byla rezidence Malfoyových, ve které si představíme i vybranou společnost. S důrazem na slovo „vybranou“, protože bez černých hadrů i svědomí by se dovnitř sotva někdo dostal. Inu, elegantní smrtijedská párty je jen se značkou „limitovaná edice“.

Na fotografii je velký dům s věžemi, velikými okny. Před ním je široká cesta a podél ní travnaté plochy ohraničené živými ploty. Na plochách jsou nízké jehličnaté stromky.
Rezidence rodiny Malfoyovy. Zdroj: m.zimbio.com

Když už jsme u soukromých domů, dokážeme si představit Silvestr i v Doupěti. Smějete se? Je to na vás málo nóbl? Pravda, základy domu nejsou vystavěny zlatou maltou (a máme určité pochybnosti i o trvanlivosti cihel), ale pokud máte rádi upřímné veselí a rodinnou atmosféru, pak je na čase mávnout rukou nad rozklíženou několikapatrovou boudou. Hlavní je, že odtud prýští starostlivost, péče a láska. A tu si přeci každý rok mezi sebou přejeme, ne?

Na fan artu je Doupě a kolem jsou vysoké stromy. Před Doupětem je sedm malých lidiček.
Doupě. Zdroj: wizardingworld.com

Pokud ale tíhnete vysloveně k romantickému prostředí, pak máme tip přesně pro vás. Pokud by se dala Lasturová vila pronajímat, rozhodně by vám ji naši realitní makléři nabídli jako jednu z prvních možností. Je pravda, že byste si museli držet klobouky, protože u moře přeci jen hodně fouká. Ale výhled z útesu na noční moře, které sem tam osvětlí rozličné barvy ohňostrojů z okolí, by stál i za nějaký ten ulítlý kapesníček. A pokud patříte k těm, kteří nemají k pyrotechnice zrovna romantický vztah, hvězdy už vykonají svou práci místo ohňostroje. Značka ideál.

Na fotografii je baráček na písku. Má jedny dveře a po obou stranách až na střechu jsou vždy tři okna. Nad dveřmi jsou dvě menší okna nad sebou. Po stranách domu jsou dva vysoké komíny. Střecha je z lastur.
Lasturová vila. Zdroj: geocashing.com

V kouzelnickém světě se nachází celá řada lokalit, kam by milerád vstoupil snad každý Potterhead, přesto bychom si netroufli vás do takových míst pozvat na silvestrovskou párty. Tak například dům na Grimmauldově náměstí č. 12. I když se může na první pohled zdát, že jde o perfektní barák k uspořádání ideální oslavy v utajení před mudly, existuje hned několik důvodů, proč bychom si něco takového raději rozmysleli. Předně jde o původní dům rodiny Blacků. Temná atmosféra načichlá černou magií a nekalými úmysly původních majitelů nevytváří zrovna příznivou atmosféru. Ani Krátura není zrovna dobrým bonusem navíc. Náladu by totiž nikomu nezlepšil a už vůbec ne těm opilým jedincům, kteří mívají sebelítostné stavy. Navíc by se muselo počítat s tichou domácností, protože jinak by to dozajista rozbalila ukřičená paní Blacková. A na její nářky se zrovna moc dobře tancovat nedá.

Na fotografii je interiér obývacího pokoje. Má vínové tapety, krb a nad ním velké zrcadlo. Jsou tam dvě pohovky, vysoká okna se závěsy. V levém dolním rohu je klavír, na němž je černá lampička a před klavírem stolička. Vše stojí na barevném koberci se vzory.
Pokoj v domě na Grimmauldově náměstí 12. Zdroj: freedementour.com

Ani jinak kouzelnou Příčnou ulici nepovažujeme za nejlepší místo k oslavě. Úzké uličky by tak možná lichotili zastáncům pogování. Ne všem je však blízkost cizích lidí žádoucí. Nehledě na to, že kapsáři by měli dozajista svátek ve svátku. Zábava v podobě ohňostroje by pak možná mohla přilákat i nechtěnou pozornost mudlů.

Znáte nějaká další místa v kouzelnickém světě, kde byste chtěli strávit svého Silvestra? Dejte nám o tom určitě vědět! Přejeme Vám kouzelný nový rok!

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..