Třetí díl očekávaného filmu Fantastická zvířata se zatím natáčet nebude. Podle původního plánu měly kamery zabírat první scény už v pondělí 16. března. Kvůli současné situaci, kterou má zhoubný koronavirus zatím plně pod kontrolou, se však natáčení odložilo na neurčito.

Pandemie koronaviru, jež plně pohltila mudlovský svět a vykolejila jeho obvyklý chod, nakonec postihla i svět kouzelníků. Jeho další příběh měl začít pomalu vznikat už začátkem tohoto týdne. To by ovšem nesmělo zasáhnout „fantastické“ mikro-zvířátko jménem COVID-19, které mělo moc přerušit i tak velký projekt, jako je natáčení velkolepého filmu. A protože si nevybírá mezi mudly ani kouzelníky, skáče po všech a není vůbec jisté, jak dlouhou dobu bude chtít mezi lidmi pobývat, nebyl stanoven ani náhradní termín natáčení.

Taky se divíte? Ano, mluvíme pravdu. Zdroj: Film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Zda tato situace ovlivní datum vydání filmu, které bylo stanoveno na listopad (v ČR 11. listopadu) roku 2021, zatím není jisté. Alespoň v této věci však není třeba zachovávat paniku. Tvůrci mají totiž stále dostatek času na to, aby se jim podařilo natočit a vydat snímek ve stanovený termín.

První přesun vydání filmu

Podle prapůvodních plánů měla třetí Fantastická zvířata přijít na svět už 20. listopadu roku 2020. Ovšem v dubnu minulého roku (2019) byl předpokládaný termín změněn. Toby Emmerich, vedoucí skupiny Warner Bros Pictures k tomu poznamenal: „Všichni věříme tomu, že nový termín poskytne filmařům dostatek času a prostoru k tomu, aby nechali rozkvést své umělecké schopnosti, a vytvořili tak nejlepší film, jaký jsou našim fanouškům schopni předložit.“

V té době se však čas ukázal být tím největším nepřítelem, což byl také důvod k odložení vydání filmu. Dan Fogler (aka Jacob Kowalski) přímo řekl, že přípravy na natáčení vyžadovaly daleko více času. Eddie Redmayne (aka Mlok Scamander) se pak na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, který se konal v září 2019, nechal slyšet, že produkce stále čeká na to, až Rowlingová dokončí svůj scénář k filmu.

J.K. Rowlingová, zdroj: digitalspy.com

Autorka jej přitom měla podle svých slov na Twitteru z 10. prosince roku 2018 hotový. Jenže pak přišla nečekaná vlna negativních reakcí nejen od kritiků, ale také od fanoušků a Rowlingová byla nucena scénář přepracovat. Tentokrát už na to nebyla sama a na pomoc jí přispěchal Steve Kloves, scénárista téměř všech potterovských filmů (kromě Fénixova řádu).

Rovněž nezapomínejme na aféru kolem Johnyho Deppa, kdy se sem tam vyrojily spekulace o tom, že by mohl být nahrazen, ačkoli tvůrci filmu byli rozhodně proti.

Fantastická zvířata. Zdroj: digitalspy.com

Jaký bude třetí díl

A co zatím víme o chystaném třetím dílu Fantastických zvířat? Vlastně jen velmi málo informací. Už jsme se však stačili dozvědět něco o místech, na nichž se bude příběh odehrávat. Rozhodně se vydáme do brazilského Ria de Janeiro, jak už jsme avizovali dříve. Mimochodem, postřehli jste někdy, že také Brazílie má svou školu čar a kouzel? Jmenuje se Castelobruxo (do češtiny zatím oficiálně nepřeloženo). A tak vyvstává otázka, zda se nám otevřou brány i do této školy.

Castelobruxo v Brazílii. Zdroj: wizardingworld.com

Ovšem skutečnost, že je část děje zasazena do Brazílie, neznamená, že by se zanevřelo na staré dobré Bradavice. Právě naopak, možná, že právě v nich strávíme půlku filmu. Ten se bude totiž zaměřovat nejen na známou kouzelnickou školu, ale také na mladého profesora Albuse Brumbála. A od toho si slibujeme konečně nějaký ten špek o Brumbálově rodině… (snad budeme moci porovnat se slavnou knihou Život a lži Albuse Brumbála od Rity Holoubkové).

J.K. Rowlingová na svém Twitterovém účtu také prozradila, že spatříme „skutečnou slávu“ americké školy čar a kouzel Stříbranov. Onou „slávou“ měla na mysli profesorku Eulalie Hicksovou, kterou si zahraje Jessica Williams. Ta se objevila už v předchozích dvou snímcích Fantastických zvířat, ale teprve nyní dostane „Lally“ daleko větší prostor k tomu, aby ukázala, co v ní vězí.

Jessica Williams bude profesorkou Eulalií Hicksovou ve Stříbranově.

Pět dílů

Série pěti plánovaných filmů má zahrnout celkem 19 let historie kouzelnického světa. Styčným a konečným bodem bude rok 1945, kdy Brumbál porazil Grindelwalda ve slavném souboji, čímž získal i bezovou hůlku. Ve stejný osudový rok (který má velký význam také pro mudly) dostudoval v Bradavicích jistý Tom Raddle, známý později jako Lord Voldemort. Stojí za zmínku, že oněch 19 let zahrnuje rovněž Tomovo narození a okolnosti vytvoření jeho prvního viteálu.

Tom Rojvol Raddle v Bradavicích. Zdroj: Film Harry Potter a Princ dvojí krve

Otázky byly dány

Na co vás tedy nalákat, abyste se začali těšit na třetí díl? Dan Fogler v tom má jasno: Bude velkolepější než dva předchozí díly dohromady!

J.K. Rowlingová zase shrnula třetí díl pouhými třemi slovy: „Answers were given“, tedy „otázky byly dány.“

Proto doufejme, že koronavirus brzy prohraje svůj lítý boj s lidmi, a věci se opět dají úspěšně do pohybu.

K porážce viru můžeme nakonec přispět i my sami. Ať už pocházíte z čistokrevné kouzelnické rodiny, nebo ne, nepodceňujte mudlovské vynálezy, noste roušku, případně rukavice a seznamte se s dezinfekcí. Přejeme vám pevné zdraví!

Zdroje: https://harrypotter.fandom.com/wiki/Fantastic_Beasts_3
https://www.digitalspy.com/movies/a675773/fantastic-beasts-3-4-5-release-date-cast-plot-news-trailer/
https://www.hypable.com/fantastic-beasts-3-release-date/

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..