Třetí díl očekávaného filmu Fantastická zvířata se zatím natáčet nebude. Podle původního plánu měly kamery zabírat první scény už v pondělí 16. března. Kvůli současné situaci, kterou má zhoubný koronavirus zatím plně pod kontrolou, se však natáčení odložilo na neurčito.

Pandemie koronaviru, jež plně pohltila mudlovský svět a vykolejila jeho obvyklý chod, nakonec postihla i svět kouzelníků. Jeho další příběh měl začít pomalu vznikat už začátkem tohoto týdne. To by ovšem nesmělo zasáhnout „fantastické“ mikro-zvířátko jménem COVID-19, které mělo moc přerušit i tak velký projekt, jako je natáčení velkolepého filmu. A protože si nevybírá mezi mudly ani kouzelníky, skáče po všech a není vůbec jisté, jak dlouhou dobu bude chtít mezi lidmi pobývat, nebyl stanoven ani náhradní termín natáčení.

Taky se divíte? Ano, mluvíme pravdu. Zdroj: Film Fantastická zvířata a kde je najít: Grindelwaldovy zločiny

Zda tato situace ovlivní datum vydání filmu, které bylo stanoveno na listopad (v ČR 11. listopadu) roku 2021, zatím není jisté. Alespoň v této věci však není třeba zachovávat paniku. Tvůrci mají totiž stále dostatek času na to, aby se jim podařilo natočit a vydat snímek ve stanovený termín.

První přesun vydání filmu

Podle prapůvodních plánů měla třetí Fantastická zvířata přijít na svět už 20. listopadu roku 2020. Ovšem v dubnu minulého roku (2019) byl předpokládaný termín změněn. Toby Emmerich, vedoucí skupiny Warner Bros Pictures k tomu poznamenal: „Všichni věříme tomu, že nový termín poskytne filmařům dostatek času a prostoru k tomu, aby nechali rozkvést své umělecké schopnosti, a vytvořili tak nejlepší film, jaký jsou našim fanouškům schopni předložit.“

V té době se však čas ukázal být tím největším nepřítelem, což byl také důvod k odložení vydání filmu. Dan Fogler (aka Jacob Kowalski) přímo řekl, že přípravy na natáčení vyžadovaly daleko více času. Eddie Redmayne (aka Mlok Scamander) se pak na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, který se konal v září 2019, nechal slyšet, že produkce stále čeká na to, až Rowlingová dokončí svůj scénář k filmu.

J.K. Rowlingová, zdroj: digitalspy.com

Autorka jej přitom měla podle svých slov na Twitteru z 10. prosince roku 2018 hotový. Jenže pak přišla nečekaná vlna negativních reakcí nejen od kritiků, ale také od fanoušků a Rowlingová byla nucena scénář přepracovat. Tentokrát už na to nebyla sama a na pomoc jí přispěchal Steve Kloves, scénárista téměř všech potterovských filmů (kromě Fénixova řádu).

Rovněž nezapomínejme na aféru kolem Johnyho Deppa, kdy se sem tam vyrojily spekulace o tom, že by mohl být nahrazen, ačkoli tvůrci filmu byli rozhodně proti.

Fantastická zvířata. Zdroj: digitalspy.com

Jaký bude třetí díl

A co zatím víme o chystaném třetím dílu Fantastických zvířat? Vlastně jen velmi málo informací. Už jsme se však stačili dozvědět něco o místech, na nichž se bude příběh odehrávat. Rozhodně se vydáme do brazilského Ria de Janeiro, jak už jsme avizovali dříve. Mimochodem, postřehli jste někdy, že také Brazílie má svou školu čar a kouzel? Jmenuje se Castelobruxo (do češtiny zatím oficiálně nepřeloženo). A tak vyvstává otázka, zda se nám otevřou brány i do této školy.

Castelobruxo v Brazílii. Zdroj: wizardingworld.com

Ovšem skutečnost, že je část děje zasazena do Brazílie, neznamená, že by se zanevřelo na staré dobré Bradavice. Právě naopak, možná, že právě v nich strávíme půlku filmu. Ten se bude totiž zaměřovat nejen na známou kouzelnickou školu, ale také na mladého profesora Albuse Brumbála. A od toho si slibujeme konečně nějaký ten špek o Brumbálově rodině… (snad budeme moci porovnat se slavnou knihou Život a lži Albuse Brumbála od Rity Holoubkové).

J.K. Rowlingová na svém Twitterovém účtu také prozradila, že spatříme „skutečnou slávu“ americké školy čar a kouzel Stříbranov. Onou „slávou“ měla na mysli profesorku Eulalie Hicksovou, kterou si zahraje Jessica Williams. Ta se objevila už v předchozích dvou snímcích Fantastických zvířat, ale teprve nyní dostane „Lally“ daleko větší prostor k tomu, aby ukázala, co v ní vězí.

Jessica Williams bude profesorkou Eulalií Hicksovou ve Stříbranově.

Pět dílů

Série pěti plánovaných filmů má zahrnout celkem 19 let historie kouzelnického světa. Styčným a konečným bodem bude rok 1945, kdy Brumbál porazil Grindelwalda ve slavném souboji, čímž získal i bezovou hůlku. Ve stejný osudový rok (který má velký význam také pro mudly) dostudoval v Bradavicích jistý Tom Raddle, známý později jako Lord Voldemort. Stojí za zmínku, že oněch 19 let zahrnuje rovněž Tomovo narození a okolnosti vytvoření jeho prvního viteálu.

Tom Rojvol Raddle v Bradavicích. Zdroj: Film Harry Potter a Princ dvojí krve

Otázky byly dány

Na co vás tedy nalákat, abyste se začali těšit na třetí díl? Dan Fogler v tom má jasno: Bude velkolepější než dva předchozí díly dohromady!

J.K. Rowlingová zase shrnula třetí díl pouhými třemi slovy: „Answers were given“, tedy „otázky byly dány.“

Proto doufejme, že koronavirus brzy prohraje svůj lítý boj s lidmi, a věci se opět dají úspěšně do pohybu.

K porážce viru můžeme nakonec přispět i my sami. Ať už pocházíte z čistokrevné kouzelnické rodiny, nebo ne, nepodceňujte mudlovské vynálezy, noste roušku, případně rukavice a seznamte se s dezinfekcí. Přejeme vám pevné zdraví!

Zdroje: https://harrypotter.fandom.com/wiki/Fantastic_Beasts_3
https://www.digitalspy.com/movies/a675773/fantastic-beasts-3-4-5-release-date-cast-plot-news-trailer/
https://www.hypable.com/fantastic-beasts-3-release-date/

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do Mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..