Kde se sejde větší množství nadšenců, musí se mezi nimi zákonitě objevit i nějací sabotéři. Takže když se sejde větší množství mudlů, musí se mezi ně vmísit i nějací kouzelníci. Ano, hádáte správně. Na dveře tluče akce, která je tak velkolepá, že zabere celé holešovické výstaviště – každoroční májový Svět knihy! A kouzelnické podsvětí v čele s Potterfanem už dávno začalo kout své pikle, aby se na něj nenápadně dostalo.

cz.usembassy.gov

No dobře, o nenápadnou akci zrovna nepůjde. Ale kvůli ministerstvu se tak alespoň musíme tvářit. Proto Potterfan rozloží svůj kouzelný přenosný svět ve stánku pod vlajkou Humbook stage, v jehož blízkosti jej také naleznete. Jeho stanoviště se bude nacházet u Gauče ve Stromovce v prostoru bývalé tiskárny Na Vzduchu, kde můžete zaparkovat svá košťata.

Humbook Facebook

Humbook sdružuje milovníky knih pro mládež, neboli young adult literatury. Pořádá knižní festivaly nejen pro mladé čtenáře, ale vede také svůj vlastní blok a nabízí knihy k prodeji. Zkrátka a dobře, Humbook cílí na mládež a jejich čtenářské choutky, není proto divu, že podává přátelskou ruku také potterovským fanouškům.

Výstaviště Holešovice, kde se pořádá Svět knihy. Zdroj: unesco-czech.cz

A jaké akce si pro vás Potterfan přichystal? Rozhodně se můžete těšit na vaše oblíbené postavy z kouzelného světa – na Harryho Pottera, další studenty ze školy čar a kouzel v Bradavicích, některé členy profesorského sboru anebo také na temné příslušníky elitního Voldemortova klubu Smrtijedů. Ti všichni se postarají o to, aby vás svým kouzlem přenesli do míst, o kterých zatím jen čtete.

Workshop u Potterfanů na posledním Světě knihy – vyráběly se hůlky. Zdroj: Humbook Facebook.

Po celý den budou probíhat workshopy a animační programy. Budete si moci vyrobit originální záložku do knihy (jak jinak – jsme na Světě knihy!) v podobě huláka, Hedviky a dalších známých postav. Nebo oběžníky, prostřednictvím kterých se mezi sebou dorozumívali pracovníci ministerstva kouzel, a nakonec si budete moci odnést i vzácná okamií vejce, která mají v kouzelnickém světě obrovskou hodnotu. Jsou totiž z toho nejčistšího stříbra.

Výuka v soubojnickém klubu na Světě knihy 2018. Zdroj: Humboook Facebook.

Připravena je i další zábava, které si navíc užijete pěkně po Potterovsku: vyzkoušíte si, jaké je to hodit si camrálem do obruče a kolik gólů vstřelíte za určitý čas. Soutěžit budete také hlavou ve vědomostním kvízu ze světa Harryho Pottera a také Fantastických zvířat. V případě těchto akcí mějte na paměti, že bude potřeba se přihlásit na místě předem.

Zuřivý famfrpálový zápas na Světě knihy roku 2017. Zdroj: Potterfan Facebook.

Chybět nebude ani zmenšená verze Příčné ulice, kde si budete moci nakoupit nezbytnosti ke kouzlení anebo okouzlení vašeho mudlovskouzelnického života. Pokud vás však Pottershop nenechal chladnými už teď a s jistotou byste si vybrali, rozhodně využijte příležitosti a objednávejte s možností osobního převzetí na Světě knihy. Určitě totiž ušetříte na poštovném a objednávku navíc přijmete z rukou vaší oblíbené postavy! A to se vyplatí! 😉

Potterfanská Příčná ulice. Zdroj: Potterfan Facebook.

Svět knihy otevírá své brány už zítra, ve čtvrtek 9. května. V sobotu 11. května si jej ale můžete užít naplno s Potterfanem od nevidím do nevidím – tedy po celý den. Přileťte tedy na košťatech, na testrálech, v létajícím Fordu anebo třeba jen českodrážním expresem. Rádi vás uvidíme!

Nezapomínejte, že to stále ještě není úplně všechno! Už brzy vám přineseme informace o dalších akcích, na které Potterfan rozhodně nebude chybět. Neplecha ještě není ukončena…

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..