Ti z našich čtenářů, kteří mají Hermioninu paměť, si jistě pamatují, že je tomu již přes rok od chvíle, kdy jsme vás informovali o zvěstech chystané Harry Potter RPG hry (viz náš článek zde). Informací o ní mnoho nebylo a co prosáklo na povrch, se až na výjimky ztratilo. Kam, ptáte se? Do kolonky zablokováno (resp. odebráno na žádost majitele práv) – tedy alespoň v případě původního zdroje a významných informační serverů (pro nás je důležité, že pouze anglicky hovořících).

Ovšem znáte to, co se jednou vypustí na internet, nelze vzít zpět (veškerá sranda na okamžik stranou, berte tuto větu i jako smrtelně vážné varování). Můžete to zkusit odebrat, zablokovat atd., ale jak řekl Dean Thomas o Siriovi Blackovi: „Je to jako pokoušet se chytat kouř holýma rukama.“ (film HP a Vězeň z Azkabanu). Informace nám zůstaly, ale zdroj zmizel. Mlčení nám dávalo pochyby, ale pokud se nad tím zamyslíme, tak i naději…

https://www.techradar.com/news/harry-potter-rpg-everything-we-know
Zdroj: techradar.com

Musíme si totiž uvědomit, že vývoj kvalitní hry skutečně nějakou dobu trvá. A navíc je tu fakt, že když nějaký slavnější youtuber začal o věci zas a znovu spekulovat, netrvalo dlouho a video bylo brzy staženo. To znamená, že někomu jde opravdu hodně o to, aby udržel celou věc pod pokličkou – kdyby šlo o hoax, jaký by to mělo smysl? Až se najednou před pár dny, jako Sirius Black, který se znenadání objevil v Bradavicích, objevila nová zpráva.

Zatímco jsme se v naší české (možná i slovenské) Harry Potter komunitě připravovali na post-koronavirový Festival fantazie (upoutávka zde) a užívali konec školního roku, objevily se zcela čerstvé zprávy týkající se této tajuplné hry. A přestože jsme jich neobdrželi moc, několik novinek tu rozhodně je. Přesto je na místě upozornit, že stále není nic jisté. Spousta zvěstí se může s oficiálním ohlášením změnit.

Zdroj: Digit.in

Datum vydání této stále nepotvrzené hry má být v příštím roce, a to na platformách Xbox a Playstation 5. Jestli vyjde hra i na PC, se neví, ale byla by škoda, pokud by se tak nestalo. Informace, že by se měla hra jmenovat „Magic Awakened“ jsou nicméně mylné, neboť pod tímto názvem vychází jiná, čínská hra ze světa Harryho Pottera určená pro mobilní telefony.

Část problémů s nepotvrzením hry souvisí se zrušením letošního E3 (Electronic Entertainment Expo – světový veletrh videoherního průmyslu) v souvislosti s pandemií COVID-19. E3 běžně slouží k odhalení velkých projektů, které se blíží do finální části vývoje. K oficiálnímu ohlášení hry by ale přesto mělo brzy dojít (jak dlouhé bude ono „brzy“, je ovšem otázkou).

https://www.techradar.com/news/harry-potter-rpg-everything-we-know
Zdroj: techradar.com

Následující informace je nutno brát opravdu s rezervou, neboť jsou nejen neoficiální, ale také z nepříliš důvěryhodného zdroje. Uvádíme je však proto, že nemáme žádné jiné a v několika málo případech jsou ohlašované i jinými zdroji.

Oproti původním dohadům se zdá, že dějová linka v 19. století se konat nebude, nebo maximálně jako vedlejší dějová linie (mohlo by se jednat o vzpomínky, nebo cestování časem, či jiný způsob). Namísto toho se má děj odehrávat těsně po Druhé kouzelnické válce a bojovat budeme proti bývalému Smrtijedovi.

Údajně máme také hrát za dvě postavy. To by odpovídalo konzolovému hraní, avšak nezapomínejme, že i oblíbené LEGO Harry Potter hry byly vydány pro PC. A podobně jako v LEGO hrách má chystané RPG obsáhnout hned několik bradavických ročníků. Vlastně bychom měli začínat jako přestupující student pátého ročníku a vypracovat se až na Ministerstvo kouzel.

https://www.jrc.cz/lego-harry-potter-5-7/p74212?addToCart-availability-id=236688&do=addToCart-availability-showStores#prettyPhoto
LEGO Harry Potter byl vydán na PC i na konzole. Zdroj: jrc.cz

Zajímavě zní i informace, že ve hře by mělo být možné navazovat romantické vztahy, které by mohly vyústit i ve svatbu. Závěry hry, které vycházejí z hráčových rozhodnutí v průběhu hraní, nejsou nic neobvyklého – známe je již od dob původních Falloutů z 90 let. Na druhou stranu romantická stránka mobilní hry Hogwarts Mystery je poněkud zklamáním. Pokud se tedy nějaká romantika v zamýšlené hře odehraje, snad bude stát za to.

Zvěsti hovoří o chystaném oficiálním ohlášení v řádech týdnů, možná i dnů. Jsme napjatí a plni očekávání z toho, které informace se ukáží být pravdivé a co dalšího se ještě dozvíme. A jakmile se to dozvíme, budeme informovat i vás. To slavnostně přísaháme!

Zdroje: https://www.forbes.com/sites/emmapocock/2020/06/29/rumored-harry-potter-rpg-reportedly-releasing-in-2021/#7ad1fbe85f52
https://www.techradar.com/news/harry-potter-rpg-everything-we-know
https://www.vortex.cz/nove-uniky-o-rpg-ze-sveta-harryho-pottera-popiraji-predchozi-naznaky/

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..