Tvůrci hry Harry Potter: Wizards Unite odhalili malý teaser. A kdo je hvězdou? Zlatem nacpaný hrabák.

V krátkém klipu, který si můžete níže přehrát, lze vidět malého hrabáka v jeho sedmém nebi: arkádový herní přístroj plný mincí.

Ve videu vidíme dvě mudlovské ženy, které hrabáka pobaveně sledují. Pak nám na obrazovce krátce naskočí databáze o hrabákovi, včetně kategorie rizikovosti, registračního formuláře a konceptuálního obrázku. Přes všechno je razítko „magie odhalena“. Co to všechno znamená?

Harry  Potter: Wizards Unite bude ve společném vývoji Nianticu a WB Games další hrou vydanou pod štítkem Portkey Games. Od začátku roku se objevily i jiné teasery (jako třeba s Nimbusy 2000). A teď se zdá, že do mudlovského světa pronikají už i hrabáci. Podle oficiálních stránek Wizards Unite je naše pomoc vyžadována přímo Ministerstvem a máme se „ihned hlásit k odvodu“.

Promo obrázek ke hře Wizards Unite z dob bety. V popředí obrazovka mobilního telefonu, na které je fotka zobrazující kouzelnický plakát na zdi. Na plakátu stojí (v AJ) "Kouzelnický svět v nebezpečí odhalení. Potřebujeme Vaši pomoc. Wizards Unite." V pozadí jsou rozostřené další plakáty, které říkají jednak totéž a také "Držte magii mimo dohled mudlů.
https://wizardsunitehub.info/news/niantic-shares-an-update-on-the-wizards-unite-beta-and-a-new-story-trailer/

Webová stránka také vysvětluje, že tyto výskyty magie (jako třeba onen roztomilý hrabák) se zjevují po celém mudlovském světě. Víme také, že čarodějky i čarodějové budou muset být povoláni, aby pomohli zastavit tuto „kalamitu“. Přirozeně pojmem „čarodějky a čarodějové“ jsme myšleni my.

Ve hře bude naším úkolem zamést po těchto magických neplechách stopy – a bude zapotřebí spolupracovat s ostatními, aby bylo možné dílo zdárně dokončit. Už jen logo Wizards Unite, odhalené již vloni, symbolizuje jednotu a přátelství – hůlky Harryho, Rona a Hermiony vyplňující písmeno „A“ v logu. Je možné, že na ně ve hře narazíme?

Tři hůlky tvoří písmeno „A“ v logu Wizards Unite. Pottermore.com

Tak si to shrňme: objevila se nám tu divoká zlatonka, neřízené rychle letící Nimbusy 2000 a teď hrabák. Je nepochybné, že „kalamita“ šíří chaos po celém světě. Těšíme se na to, jaká další stopa magie bude odhalena příště.

Hra Harry Potter: Wizards Unite měla do našeho mudlovského světa dorazit původně už minulý rok. Vyjádření o tom, proč se však její vydání posunulo o rok (tedy do roku 2019), se ovšem nikde neobjevilo.

Další žhavé novinky můžete sledovat na oficiálních stránkách, stejně jako na Facebooku, Twitteru, Instagramu a YouTube a samozřejmě pro vás situaci bedlivě sleduje také česky psaný Potterzone.

Zdroj: https://www.pottermore.com/news/niffler-is-spotted-on-the-loose-in-new-wizards-unite-video

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.