Po dvou letech čekání se konečně vrací Jim Kay se svými nádhernými ilustracemi, které tentokrát vdechnou život již čtvrtému dílu Harry Potter a Ohnivý pohár.

Bloomsbury / Jim Kay

Jim má rozhodně talent a na každičkém obrázku si dává nadmíru záležet. Není proto divu, že kresby s pečlivými detaily mu oproti předešlým třem knihám zabraly o rok více. Nakladatelství Bloomsbury nám poskytlo několik ukázek z chystaného Ohnivého poháru – no není to nádhera?

Doupě, ilustroval Jim Kay pro Harry Potter a Ohnivý Pohár: Illustrated Edition
Bloomsbury

Jak můžete vidět, nově odhalené ilustrace nám ukazují velice detailní kresby Doupěte s Křivonožkou, Weasleyovic dopis s celou filatelistickou sbírkou, který poslali Harrymu do Zobí ulice, pohled do útrob zlověstného bludiště ze závěrečného úkolu Turnaje tří kouzelnických škol a mnoho dalšího. Je na co se těšit!

Harryho čtvrtý ročník v Bradavicích otevřel dveře mnoha novým charakterům, bytostem, výzvám a šokujícím zvratům – mnohé z nich byly nyní přepracovány do Jimova nezaměnitelného stylu.

Bloomsbury / Jim Kay

Samozřejmě, věci nezůstávají veselé a barevné na moc dlouho – se čtvrtým dílem se Harryho příběh stává temnějším, a to zvláště s příchodem Turnaje tří kouzelníků, Harryho nedobrovolným vstupem do této neblaze proslulé soutěže a samotným návratem Lorda Voldemorta.

Bloomsbury / Jim Kay

Ohnivý pohár slibuje více než 115 ilustrací od Jima Kaye (je to přeci jen dlouhá kniha!). Jistě už se každý potterovský fanoušek nemůže dočkat (stejně jako my), až si budeme moci prohlédnout každičký obrázek – ať už se bude jednat o kolosální draky nebo děsivý návrat Pána Zla.

Bloomsbury / Jim Kay

Harry Potter a Ohnivý pohár, ilustrovanou edici vydá nakladatelství Bloomsbury 8. října 2019 a nám ho Albatros v české verzi poskytne nepochybně krátce poté, každopádně ještě tento podzim. Přesně datum zatím ale není známo.

Zdroj: Pottermore

Maya

Studentka Mrzimoru, která je kdykoli připravená hájit čest své koleje jak při Potter Aktivity, tak i při samotném Souboji kolejí! Když jsem mimo Bradavice, volný čas využívám ke studiu a výcviku mudlovských psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..