Taky jste rádi tam, kde se něco šustne? Toužíte se setkávat s lidmi, kteří sdílejí vaše nadšení pro kouzelnický svět? Jste fanoušci filmů Harryho Pottera a jejich hereckých talentů? Jestliže jste (správně) odpověděli 3x ano, pak se pohodlně usaďte a než si přečtete následující článek, napřed se ujistěte, že sedíte naprosto bezpečně…

Koncem června se totiž koná MFC Potter exclusive, který zve všechny své příznivce na svůj výjimečný program, jehož ozdobou jsou právě herecké hvězdy z filmů Harryho Pottera! Jste fandové Luciuse Malfoye? Rádi byste poznali Padmu Patilovou osobně? A co teprve Toma Raddlea v jeho studentských letech? S těmito a dalšími herci se můžete setkat tváří v tvář na speciální akci, kterou pořádá Medieval Fantasy Convention.

Pokud jste se správně naladili, v klidu se zase usaďte, protože teď přijde ten háček. Jestli jste se začali těšili na to, že Potterovské hvězdy vyjdou na českém nebi, musíme vás prozatím zklamat. Přesto za nimi nemusíte až za oceán, nýbrž k našim rakouským sousedům. Potter exclusive se totiž koná na renesančním zámku Rosenburg, který se nachází v severním Rakousku, nedaleko od českých hranic.

Na romantický zámek Rosenburg se za svými fanoušky přijede podívat hned několik herců. Potvrzeno jich je zatím 7, dejme se tedy do počítání: Scarlett Byrne, která ztvárnila Pansy Parkinsonovou, Stanislav Yanski si zahrál slavného Viktora Kruma, Afshan Azad se převtělila do Padmy Patilové, Jason Isaacs v podobě šarmantního Luciuse Malfoye, Christian Coulson alias podmanivý Tom Raddle, Chris Rankin jako nafoukaný Percy Weasley a Sean Biggerstaff ve své roli Olivera Wooda. Neříkejte, že stále ještě odoláváte…

Zdroj: Medieval Fantasy Convention Facebook

Přesný program ještě není k dispozici, zatím ale víme, že se vše bude odehrávat 23. a 24 června 2018. Samozřejmě nebudou chybět různí obchodníci se stylovým zbožím, řemeslníci, muzikanti, merchandise a občerstvení, protože to si zatím vyčarovat neumíme (stále se ocitáme v kouzelnické době kamenné). To vše bude obstaráno. K dokreslení atmosféry pak přispějí zejména fanoušci, kteří jsou na akci srdečně zváni ve svých kostýmech.

Teď ale přistupme k další méně příjemné záležitosti, a tou je cena. Zmíněný program jistě nenechal nikoho na pochybách, že si bude muset rozbít porcelánového třaskavce s jeho úsporami, případně to jít trochu rozjet ke Gringottovým. Vstupné je následující:

Typ vstupenky

Cena v €

Dětské vstupné (5-12 let)

15 + 1.67 poplatek

sobota, 23. červen 2018

33 + 2,48 poplatek

neděle, 24. červen 2018

33+ 2,48 poplatek

Víkendová vstupenka (23.+24.6.)

60 + 3,69 poplatek

Speciální vstupenka

120

VIP vstupné

450

Speciální vstupenkou se myslí večeře s herci v sobotu 23.6. (snad u toho budou i ty svíčky). Menu dosud nebylo zveřejněno, vždyť nejde o to co jíte, ale s kým to jíte! VIP vstupenka vám pak zajišťuje vstup na celý víkend, večeři s herci, 3 autogramy podle vašeho výběru, 2 fotografie s hercem dle vašeho výběru, 1 společná fotografie se všemi zúčastněnými, speciální tričko a hrneček a samozřejmě přednostní vstup a sezení ve předních řadách. To vše za „krásných“ € 450 (v přepočtu zhruba 11 475 Kč).

Platit se bude také za autogramy a fotografování s každým hercem zvlášť. K tomu ještě dodejme, že fotografie budou pořizovány profesionály a organizátoři garantují kvalitní fotky s vašimi idoly. Za váš úsměv na tváři si ale každý nechá tučně zaplatit…

Herec

Postava

Autogram v €

Fotografie v €

Scarlett ByrnePansy Parkinsonová

30

30

Stanislav YanskiViktor Krum

20

30

Jason IsaacsLucius Malfoy

50

50

Sean BiggerstaffOliver Wood

30

30

Christian CoulsonTom Raddle

30

35

Chris RankinPercy Weasley

25

30

Afshad AzadPadma Patilová

25

30

Vše, včetně autogramiády a fotografování, je třeba objednat předem, a to na těchto webových stránkách mfc-vienna.events, kde naleznete i další podrobnosti. Angličtináři ovšem zapláčou, protože veškeré informace jsou uvedeny v němčině. Medieval Fantasy Convention je totiž německá skupina. Za nevšední zážitek ale stojí za to obětovat své nervy u Google translatoru…

Na závěr jedno doporučení. Pokud už máte nějaké ty galeony našetřené, dlouho neváhejte s jejich utracením za tuto akci, protože vstupné se vytrácí stejně rychle jako vhodné partnerky na ples k Turnaji tří kouzelníků.

Tak co, sejdeme se tam?

Zdroj: top.ausflug.at

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!