Je tomu již rok a půl, co jsme vás informovali o „kachně“, podle níž se chystá natáčení TV seriálu ze světa Harryho Pottera. Ti pozorní z vás jistě zaznamenali, že posledních pár dní kolují internetem další podobné zvěsti. Nicméně na rozdíl od léta 2019 se nyní zdá, že by na tom opravdu mohlo něco být.

Fotografie Harryho usměvavého obličeje z Kamene mudrců, kdy ukazuje Ronovi jizvu ve vlaku. Na čele ovšem není jeho jizva, ale v potterovském skriptu nápis "HP TV SERIES".
Zdroj: facebook.com

Vzhledem k předchozím zkušenostem s vypuštěnou a dlouho kolující fámou, jsme byli v pondělí 25.1., kdy se poprvé objevila ona senzační zpráva, poněkud skeptičtí. První informace přišla koneckonců ze serveru Edna, odkud také přilétla ona první „kachna“. Ta citovala webovou stránku comicbook.com. Tyto zdroje nevyvolávaly příliš mnoho důvěry v autenticitu šířených zpráv. Zvěsti se však hromadí dále a začínají se ozývat i důvěryhodnější zdroje.

Upoutávka je rozdělená na dvě části. V horní ploše je poutač na sedmý díl filmu Harry Potter - uprostřed je zašpiněný Harry s napřaženou hůlkou před sebe, vlevo za ním je stejně zašpiněná Hermiona, také s napřaženou hůlkou (která patřila Bellatrix) a vpravo za Harrym je Ron, který se dívá kamsi do dáli. V dolní části je na modrozeleném pozadí bílý text na pěti řádcích: Streaming Harry Potter TV Series in Development. HBO Max announced a new live-action Harry Potter TV series is in early development (via THR).
Upoutávka na seriál Harry Potter. Zdroj: Daniel Jacob Radcliffe Facebook

Server hollywoodreporter.com oznamuje, že HBO Max zahájila preprodukci hraného potterovského seriálu. HBO je stanice, která spolupracuje s WarnerMedia, a dokonce jsou jimi i dotováni. V současné chvíli je vše v začátcích: hledají se scénáristé a nápady, které by přenesly kouzelný svět do televizních obrazovek. Žádné smlouvy však zatím nebyly podepsány, natož aby se začalo s natáčením.

Harry Potter představuje jednu z nejlukrativnějších značek WB, a proto v době, kdy streamovací služby a seriály zažívají boom, je seriálová adaptace Harryho Pottera vcelku logická volba.

Otázkou ovšem zůstává postoj autorky Harryho Pottera. Joanne K. Rowlingová stále drží veškerá rozhodovací práva ke všemu, co se s jejím světem děje. A v minulosti vyjádřila záporný postoj k nápadu utvořit seriál. Na jeden z četných dotazů dokonce vtipně tweetnula, že seriál bude až světlo světa spatří potterovská opera, „Potter na ledě“, a interpretační baletní inscenace Bajek barda Beedlea (balet zinscenoval Potterfan na Festivalu fantazie 2019 – možná, že druhé dvě podmínky splnili jiní fanoušci ve světě, takže teď už má seriál zelenou).

Jak by mohla vypadat znělka seriálu na motivy seriálu Přátelé. Zdroj: YouTube, autor: SunnyVids

Přestože máme nyní mnohem více indicií a náznaků k tomu, abychom uvěřili, že se v HBO a WB skutečně děje něco trochu víc čarodějného, buďme stále ve střehu. Informace totiž nejsou na sto procent důvěryhodné.

Fanoušci se teď momentálně zabývají nejrůznějšími spekulacemi a nápady, jaké motivy a příběhy by mohli případní tvůrci seriálu využít. Jaký příběh byste si přáli vidět vy?

Zdroje: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/harry-potter-live-action-tv-series-in-early-development-at-hbo-max-exclusive
https://www.edna.cz/harry-potter/novinky/muzeme-se-tesit-na-hrany-serial-ze-sveta-harryho-pottera-a-do-budoucna-toho-bude-vic/?fbclid=IwAR25TOExx_Tp2OcGTWj5IqUKwqvcnsUfxgc-iTlSarAHE3Jwl9s1JbJK1ys
https://refresher.cz/94009-Svet-Harryho-Pottera-mozna-opet-ozije-HBO-Max-udajne-pripravuje-serial-navazujici-na-kouzelnickou-sagu?fbclid=IwAR264VE6VRGNoqm-KcSURMSOEioW5geMakn-NuaQcw6e42LTd2TowOSpOVw

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

4 Replies to “Potter TV seriál aneb má HBO nový triumf v rukávu?”

    1. Dobrý den, v současné chvíli se zatím nic nenatáčí. Případný seriál je zatím ve fázi jednání a příprav. Nicméně pokud by se tvůrci dohodli, připravili scénář a Rowlingová vše schválila, pak by se mohl natočit. Co se zatím neví, je námět seriálu. Možná by se jednalo o úplně nové příběhy ze světa HP (možná z dob Pobertů, možná Harryho děti, možná zakladatelé…). Pokud by se však jednalo o příběhy Harryho, pak by se jednalo o seriálový remake s jinými herci, než které známe z filmů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..