BUM BÁC – je to tady! Přichystejte si komiksové bubliny, tentokrát klidně s českými texty, protože světová akce Comic-Con se konečně dostává také do České republiky! Přijďte se ve dnech 7.2.-9.2. 2020 obklopit reálně nereálnými světy vědy a kouzel!

Potterfan tam bude samozřejmě taky! Zdroj: Potterfan FB

Pro nadšené fantasáky, scifaře a další fandy byl začátek nového roku až dosud znamením, že se opět blíží jejich každoročně oblíbená akce Pragoffest. Ta sdružovala fanoušky stovky různých světů – od Středozemě přes Enterprise až po Bradavice. Zvyklí jsme byli na přednášky, workshopy, filmy, hraní deskových i počítačových her, soutěže a cosplay.

Ovšem komornější Pragoffest, tak jak ho známe z Modré školy, uhasil svůj život v plamenech, aby z popela povstal daleko velkolepější počin, který čerpá inspiraci ze západních conů. Tím největším lákadlem Comic-Con Prague jsou speciální hosté, které na ulici rozhodně jen tak nepotkáte – zahraniční herci z oblíbených filmů i seriálů, dabéři a také samotní tvůrci komiksů.

Účastníci „zájezdu“(?). Zdroj: Comic-Con Prague FB

Potterheady pochopitelně nejvíce zajímají protagonisté z filmů o čarodějnickém učni. Máme tak exkluzivní šanci setkat se s Predragem Bjelacem, který si ve čtvrtém dílu zahrál ředitele kouzelnické školy v Kruvalu Igora Karkarova. Na Comic-Con dorazí ještě Anna Schaffer, kterou známe jako Nebelvírku Romildu Vaneovou (a dnes i jako Triss Ranuncul). Zajímat by nás mohla také herečka slovenského původu Daniela Tlumačová, která ztvárnila menší roli ve Fantastických zvířatech a kde je najít (vč. druhého dílu).

S těmito a dalšími známými herci budou na pražském Comic-Conu vedeny besedy, autogramiády a také focení s fanoušky, které jsou ovšem po vzoru jiných světových conů zpoplatněné. Takže si rozhodně připravte galeony navíc.

Anna Shaffer jako Romilda Vaneová. Zdroj: Comic-Con Prague

To ale samozřejmě není úplně všechno. Vedle hvězdných návštěv – nebo spíše v jejich stínu – se budou ve velkém a otevřeném prostoru paralelně konat další akce a programy. Jejich organizace už nás přivádí blíže k Pragoffestu a Festivalu fantazie, protože každá tematická linie si povede svůj vlastní program tak, jak už to známe ze zmíněných festivalů. Jen programové linie budou organizovány podle trochu jiného klíče.

Přijdeme tedy o samostatnou Harry Potter linii? Zcela určitě ne! Část prostoru v O2 Universu, kde se letos Comic-Con pořádá poprvé, se promění v kouzelnický svět Harryho Pottera. Jeho samostatný program plný kouzelných přednášek, opepřený kvízy, soubojnickým klubem a divadelní hrou z Bajek barda Beedleho, půjde ruku v ruce také s Young Adult literaturou, kam knihy o Harry Potterovi vlastně také patří.

Prostory v O2 Universu. Zdroj: idnes.cz

Programem vás od začátku do konce provede skupina Potterfan, známá z mnoha různých akcí, mezi něž patří především Festival fantazie, Potterfest a již zmíněný a zesnulý Pragoffest. Mnozí z vás tedy již tuší, co všechno je čeká a že nebude chybět ani cosplay a známé postavy z Harryho Pottera a Fantastických zvířat. Svůj hábit si tedy nezapomeňte obléct ani vy, pokud se na akci chystáte!

Zdroj: Comic-Con Prague FB

Jaké znalosti a zkušenosti si letos odnesete od Potterfanu? Nabízíme malou ochutnávku z přichystaných pořadů: Předně se seznámíme s Bradavicemi jako takovými (ne, nepůjde o žádné lékařské přednášky!), jejich původem (Kde se vzaly Bradavice), zakladateli (Co víme o zakladatelském čtyřlístku?) a uděláme si i malou průvodcovskou cestu po hradě (Do komnat!).

Podíváme se na zoubek i fantastickým zvířatům v přednáškách Fantastické obludárium, Fantastická zvířata v historii mudlů a Zvířecí symbolika. Zajímat nás ale budou i tvorové lidští – Ženské postavy ve světě HP nebo Herci a postavy v HP.

Ať už Harryho Pottera znáte jako svou vlastní sovu, anebo si s ním teprve podáváte ruku a začínáte si s ním tykat, další přednášky o Harrym a jeho světě jsou určeny pro každého: Harry Potter od A do Z, Heraldika ve světě Harryho Pottera anebo Nomen omen – strana temna a Nomen omen – strana světla, kde společně přijdeme na kloub tomu, proč se příběhové postavy jmenují tak, jak se jmenují.

Potterfan. Zdroj: Potterfan FB

Jak už jsme se prořekli výše, své místo si vedle Pottera letos vysloužila také Young Adult literatura. Na programu je proto seznámení s Českou Young Adult fantastikou, Perlami v Young Adult nebo s Mary Sue v Young Adult. A pro ty z vás, kteří stále ještě trochu tápete v pojmech, je připravena i přednáška Co je Young Adult?

A jestliže se ještě stále neznáte ani se skupinou Potterfan, pak i ta se vám ráda představí v připraveném monologu i nepřipraveném dialogu v rámci besedy Potterfan o Potterfanu.

Hůlky z „Příčné ulice“. Zdroj: Potterfan FB

Přichystaná je samozřejmě také vlastní, pojízdná verze „Příčné ulice“, kde pořídíte sovu, školní pomůcky, hůlky, sběratelské předměty a další naprosto potřebné věci. Mnohé z nich můžete naleznout na stránkách pottershop.cz, kde si je můžete objednat a nechat dovézt na Comic-Con, čímž ušetříte své drahocenné srpce na poplatku za poštovné a balné.

Z třídenního programu to však stále není vše. Takže pokud jste zvědaví, co dalšího si pro vás Potterfan přichystal, neváhejte a přileťte za námi na testrálech, košťatech nebo i ve Fordu Anglia (na reklamaci ohledně parkování bohužel není brán zřetel. Mimochodem, pěškobus je rovněž přijatelný způsob cestování).

Datum akce: 7.2. – 9.2. 2020
Místo akce: O2 Universum Praha

Oficiální stránka Comic-Conu: http://comiccon.cz
Seznam přednášek od Potterfanu (a dalších): https://amber.festivalfantazie.cz/porady.php?change_action=gff#4200

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do Mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..