Je to již týden, co se pražské výstaviště v Holešovicích zaplnilo knihami a jejich čtenáři. A protože každý správný knihomol jistě zná i universum Harryho Pottera, ani Potterfan tam nesměl chybět!

Vědomostní test. Autor fotografie: Humbook

Společně s Humbookem jste mohli potkat ve Stromovce i roztodivnou skupinku skládající se z Bellatrix, Molly Weasleyové, profesora Snapea a madame Hoochové (nutno poznamenat, že po celý den mezi nimi vládla přátelská atmosféra – i zázraky se dějí!). Ti pomáhali všem nově příchozím s výrobou okamiích vajec a ministerských oběžníků.

Vedle nich seděla na samotce profesorka Prýtová, která se svými žáky-čtenáři vyráběla rohové záložky v podobě huláků a Hedvik – jen doufám, že je poté neposílali k vedlejšímu stolu!

Oddělení knižních záložek. Autor fotografie: Acalanthi

A pokud měl snad někdo mlsný jazýček, mohl si u profesorky Umbridgeové, Grindelwalda a smrtijedů nakoupit čokoládové žabky, Bertíkovy fazolky a plno dalších mlsek nebo také užitečnější kouzelnické potřeby jako třeba hůlku, zlatonku či kluběnku. Dobrá nálada vládla celým Světem knihy, a proto ani tato trojice záporáků tentokrát nedělala žádnou neplechu!

Ti, co snědli čokoládových žabek příliš mnoho, je měli šanci vysportovat při házení camrálem společně se samotným Harry Potterem! A jestli dáváte přednost spíše cvičení psychickému, mohli jste profesorku McGonagallovou požádat o lehký nebo těžký test. Oproti školním byl ale o tyto tak velký zájem, že ani bleskobrk by je všechny nevyplnil tak rychle! Je vidět, že na Světě knihy byli samí odvážní a sečtělí čtenáři!

Profesorka McGonagallová. Autor fotografie: Humbook

A protože každou krásnou vzpomínku je důležité zvěčnit, všechny známé postavy se s vámi rády vyfotily! Obzvláště Grindelwald si to mudlovské „selfie“ očividně velice oblíbil.

Bohužel navzdory rozzářeným tvářím čtenářů se obloha sem tam zamračila a konec akce zasypala kroupami s deštěm. Nikdo se však „trochou“ vody nedal zastrašit a i přes řádění živlů Stromovka Svět knihy a „neplechu“ slavnostně ukončila.

Zdroje dalších fotografií: Acalanthi; selfie Grindelwald s ukradeným Mayiným mobilem.

Maya

Studentka Mrzimoru, která je kdykoli připravená hájit čest své koleje jak při Potter Aktivity, tak i při samotném Souboji kolejí! Když jsem mimo Bradavice, volný čas využívám ke studiu a výcviku mudlovských psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..