Špatné zprávy se momentálně šíří mudlovskými informačními kanály: Potterfest, nejkouzelnější akce roku, se letos neuskuteční.

Původní nabídka vstupenek.
Webové stránky Potterfestu s původním termínem a místem konání. Zdroj: Potterfest.cz

Začátkem školního roku, dne 5. září, měla v Národním domě na Vinohradech proběhnout velkolepá jednodenní akce pro fanoušky Harryho Pottera. Situace se však rychle změnila jako mávnutím kouzelné hůlky. Přes veškerou snahu i naději, kterou Potterfan vkládal do příprav Potterfestu, se sen o nejkouzelnější akci roku rozplynul jako mlhy nad bradavickým jezerem. Vynaložené úsilí však v boji proti temné straně, podpořené aktuálně nejsilnějším Smrtijedem mudlovského světa jménem COVID-19, nestačilo. Potterfest tak musí svou obětí podpořit bezpečnostní opatření, která jsou součástí dlouhotrvající nepříznivé situace.

Jednatel firmy Potterfan a ředitel Potterfestu se k tomu vyjádřil takto: „Současná situace mě sice mrzí, ale bohužel jsme neměli na vybranou. Naše snaha udržet a uskutečnit festival byla na té nejvyšší možné úrovni. Vládní omezení je ovšem neúprosné a navíc je pro nás zdraví návštěvníků i našeho týmu nejpřednější.“

Původní nabídka vstupenek.
Původní nabídka vstupenek. Zdroj: Potterfest.cz

A tak každý, kdo si předem objednal vstupenku – svrčkovou, srpcovou, či galeonovou – obdrží sovu s omluvou a ujištěním, že peníze za předem zaplacené vstupenky mu budou do několika dní vráceny zpět na účet, z něhož odešla platba za lístky. Jako poděkování za projevený zájem o kouzelnický festival věnuje Potterfan všem předplatitelům slevový kód na zboží z Pottershopu, který bude přibalen k soví poště.

K této příležitosti Pottershop navíc nabídne nové předměty z festivalové kolekce. Ať už jste se tedy na Potterfest chystali, anebo ne, můžete podpořit smutně zrušenou akci a zároveň i Potterfan koupí těchto produktů.

Nové zboží z kategorie Potterfest.
Nové zboží z kategorie Potterfest. Zdroj: Thomas

Děkujeme všem za váš zájem podílet se svou přítomností na nejkouzelnější akci roku, a i všem ostatním za jakoukoliv podporu!

Nakonec bychom chtěli vyjádřit vděčnost také partnerům Potterfestu za jejich plánovanou účast a za jejich spolupráci. Jmenovitě děkujeme: Albatros Media, Bambule království hraček, Dino, Lego, Mattel, Mellow, Ravasio Caffé, Ravensburger a Sparkys.

Partneři akce.
Partneři akce. Zdroj: Thomas

Ještě jednou se omlouváme a slavnostně přísaháme, že ve špatnosti jménem Potterfest budeme i nadále pokračovat. A tak brousíme hůlky, cvičíme nejen obranná, ale i útočná kouzla ve snaze dobýt obsazené pozice zpět, abychom porazili koronavirus a uspořádali nový Potterfest v roce 2021.

Velkou nadějí je i závěrečný příslib od Thomase: „Věřím, že se dřív, nebo později potkáme ještě na jiné akci. Protože naše srdce stále bijí pro kouzelnický svět J.K. Rowlingové a našim cílem je i nadále sdružovat fanoušky tohoto světa. Koronavirus nás rozhodně nezažene do kouta a nezastaví nás v naší snaze pro vás dělat svět ještě kouzelnější. Ačkoli jsme prohráli boj o Potterfest, neznamená to, že se tak lehce vzdáme a nadále plánujeme do budoucna. Zároveň myslíme i na vás a přejeme vám, abyste vyvázli ve zdraví!“

Skupina Potterfan a příznivci z Festivalu fantazie 2019.
Skupina Potterfan a příznivci z Festivalu fantazie 2019. Zdroj: Potterfan Facebook

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do Mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..