Další dlouho očekávaná hra od Portkey Games byla nedávno oficiálně ohlášena a dorazí k nám v roce 2021. O tajemné hře jsme vás v minulosti informovali dvakrát (v březnu a v červenci), disponovali jsme však jen kusými a nic moc neříkajícími zprávami. Příprava hry totiž probíhala pod přísným utajením. Jakým překvapením pro nás byl odhalený zářijový trailer, který nám ukázal první hru s otevřeným světem (open-world) zasazenou do světa čar a kouzel, Hogwarts Legacy. Připomeňme si, co jsme se o hře dozvěděli v minulosti a porovnejme s tím, co o ní víme nyní.

Nebelvírská studentka tmavé pleti hladí nestvůru s velkými zuby.
Ukázka ze hry. Zdroj: gamerant.com

Dne 16. září odhalili Warner Bros. Games první oficiální ukázku Hogwarts Legacy – nové pohlcující RPG hry, která staví hráče přímo do jejich vlastního kouzelného dobrodružství na škole čar a kouzel v Bradavicích v 19. století. Připravte se tedy poznat Bradavice tak, jak je ještě neznáte!

Oficiální trailer Hogwarts Legacy. Zdroj: PlayStation YouTube

Hra vyvinutá vývojáři Avalanche Software a publikovaná Warner Bros. Games pod štítkem Portkey Games přijde v příštím roce na platformy PlayStation®5, PlayStation®4, PS4 Pro, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One a na PC.

O hře bylo napsáno, že nás zve „prožít nepopsané“. Jak už bylo výše zmíněno, je zasazena do 19. století, přičemž hráči mohou žít studentským životem bradavického studenta – sen a cíl mnohých fanoušků Harryho Pottera! Očekávejte, že v Hogwarts Legacy bude plno magie, která vás pohltí atmosférou studentského života, připraví na studium kouzel, vaření lektvarů, krocení kouzelných tvorů a nalezení nových přátel, s nimiž se společně postavíte smrtícím nepřátelům.

Screenshot ze hry, uvnitř Bradavic - chodba se schodišti vpravo i vlevo.
Ukázka ze hry. Zdroj: wizardingworld.com

Ve hře se pokocháme překrásným okolím bradavického hradu, uvidíme i Zapovězený les a vesničku Prasinky. Můžeme se však těšit ještě na spoustu věcí a lokalit k objevování.

S tím, jak bude hráčova pouť Bradavicemi pokračovat, se pojí rozvíjení jeho schopností a dovedností, jakožto i lekce poznávání sebe sama. A zatímco bude pátrat v hluboké a dávno zapomenuté minulosti kouzelnického světa, hráčova postava objeví neobvyklou schopnost, jíž bude disponovat pouze ona. Hogwarts Legacy se stane pro hráče výzvou v mnoha neobvyklých směrech – včetně scénářů, v nichž jejich postup závisí na každém hráčově vlastním rozhodnutí, která určí, kým vlastně je a ukáže, jaké hodnoty jsou mu vlastní.

Screenshot ze hry, u Ollivandera, budoucí bradavická studentka si vybírá hůlku.
Ukázka ze hry. Zdroj: wizardingworld.com

David Haddad, výkonný ředitel Warner Bros. Games, nazval herní zkušenost, jíž hra nabízí, „něčím, co jinde ve světě kouzel není k nalezení.“

Je to velká čest pracovat na hře z tohoto úžasného univerza a náš tým je rozhodnut dodat věrohodný čarodějný zážitek, který by si mohli užít jak fanoušci Harryho Pottera, tak obecně i fanoušci herního RPG žánru,“ dodal John Blackburn, manažer studií Avalanche. „Hogwarts Legacy je zvláštní díky tomu, že umožňuje hráčům nechat se zcela pohltit příběhem plným plnohodnotných postav a – samozřejmě – magie.“

Screenshot ze hry, hráč bojuje s trollem.
Ukázka ze hry. Zdroj: wizardingworld.com

Tak co, už se také těšíte?

Hogwarts Legacy je zatím posledním dítkem Portkey Games, což je oficiální herní značka Wizarding World, která pohlcuje hráče jejich vlastně utkaným dobrodružstvím díky mobilním a videoherním zážitkům, inspirovanými příběhy J. K. Rowlingové. Předchozí tituly pod záštitou Portkey Games jsou například Harry Potter: Wizards Unite a Harry Potter: Hogwarts Mystery. Hogwarts Legacy se tak připojuje k dalším nově příchozím hrám, kterými jsou právě vyšlá Harry Potter: Puzzles & Spells a čínská Harry Potter: Magic Awakened, která má vyjít ještě letos. Hogwarts Legacy má ohlášeno vydání v příštím roce.

Screenshot ze hry, let na hypogryfovi
Ukázka ze hry. Zdroj: wizardingworld.com

Takto hru nyní prezentuje WizardingWorld. Ještě nedávno jsme však tápali v mlhách a mohli se jen domýšlet o tom, co se chystá. Poprvé jsme o tom napsali, když se objevilo uniklé video a podruhé v době, kdy se vynořilo pár drobných informací. Co se tedy potvrdilo, nebo vyvrátilo?

Artwork hry, postava stojící na útesu vidí naproti v dáli ikonický pohled na Bradavice.
Artwork hry. Zdroj: wizardingworld.com

V první řadě se nakonec potvrdilo, že nešlo pouze o mýtus a že se nakonec objevila vskutku velkolepá hra ze světa Harryho Pottera. Takových je věru pramálo. Naproti tomu jsme se zmýlili ohledně názvu hry. V prvním ze zmiňovaných předchozích dvou článků se spekulovalo o názvu Magic Awakened, o němž již nyní víme, že pojmenovává čínskou Harry Potter hru. Ostatně to jsme již hlásili v našem druhém článku.

Dobře odhadnuto bylo však dějství hry zasazené do 19. století (mladý Brumbál je ale zatím stále neznámou). V druhém článku byla sice tato informace dementována, ale ukázalo se, že chybně (upozornili jsme ovšem na nejistý zdroj informace). Asi největším bonusem je nicméně potvrzení PC verze hry vedle konzolových, neboť její absence by znamenala vážné ochuzení herního světa.

Jeden z prvních odhalených obrázků hry. Zdroj: variety.com

Sledujte všechny nejžhavější novinky o Hogwarts Legacy na nových oficiálních účtech na Facebooku, Instagramu, a Twitteru. Můžete se také zaregistrovat na oficiálních webových stránkách.

Takže s nadějemi na lepší zítřky (huš COVIDe!) vyhlížejme Hogwarts Legacy v roce 2021. Protože podle nás bude stát za to!

Zdroj: https://www.wizardingworld.com/news/introducing-hogwarts-legacy-open-world-role-playing-game-set-in-wizarding-world

office 365

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..