„Někdy temnota přijde z nečekaných míst.“ Toť novým sloganem Prokletého dítěte, které mimo jiné přišlo i se zcela novým designem. Ten byl instalován ve své 3D podobě v New Yorku, Londýně i Melbourne a zahrnuje především ikonickou jizvu Harryho Pottera ve tvaru blesku. Celé logo je počinem legendární ilustrátorky knih o mladém čaroději Mary GrandPré.

Zdroj: Pottermore.com

Kdybychom design rozebírali podrobněji, uvidíme dospělého Harryho, kterému z hůlky srší žlutý proud energie. Tato síla má tvar blesku, ovšem něco je nám lehce skryto a pouze naznačeno. V blesku můžeme vidět obrysy Znamení zla, které používali stoupenci Lorda Voldemorta. Mohlo by to snad znamenat, že Pán zla neustále Harryho ovlivňuje i v jeho dospělosti?

Slogan „Někdy temnota přijde z nečekaných míst“ má na svědomí sama  J. K. Rowlingová a původně sloužil jako popis pro tuto divadelní hru. Teď však všemu propůjčuje další, záhadnější rozměr. Současně však stále zobrazuje hlavní prvky show, a to Harryho a další milované postavy, které známe z původní knižní série.

Zdroj: Pottermore.com

Nový design byl slavnostně představen na Times Square v New Yorku ve čtvrtek 5. září. Přítomni byli herci z americké produkce Prokletého dítěte i celebrity jako například Sarah Jessica Parker. Všichni však byli překvapeni odpočtem, který rozsvítil obrazovky, stejně jako temnotou, která následovala. Na obrazovce se objevili i známí mozkomoři a nakonec i Znamení zla.

Zdroj: Harry Potter and the Cursed Child YouTube

Nový design byl vytvořen z jediného důvodu – aby oslavoval neutuchající nadšení publika, které pravidelně navštěvuje Prokleté dítě, a hra se tak stává populárnější a populárnější. Od roku 2016, kdy byla hra poprvé uvedena v Londýně, se začala hrát také v New Yorku či Melbourne. Prokleté dítě je považováno za osmý příběh Harryho Pottera a Rowlingová jej sepsala společně se scénáristou Jackem Thornem a režisérem Johnem Tiffanym.

Zdroj obrázků: Pottermore.com

„Jsme velmi hrdí, že se J. K. Rowlingová rozhodla vyprávět svůj osmý příběh na jevišti. Právě tak jako se ságou o Harrym Potterovi vytvořila z lidí celoživotní čtenáře, dělá s Prokletým dítětem totéž pro divadlo. Vždyť téměř polovina našich diváků všech věkových kategorií navštívila kvůli této hře divadlo poprvé v životě,“ řekli Sonia Friedman a Colin Callender, producenti Prokletého dítěte. „Je tak vzrušující sledovat, jak diváci cestují „ zpět do Bradavic “, aby znovu navštívili své milované postavy. Neexistuje nic podobnému tomu být v divadle ve společnosti stejně naladěných lidí a vidět a zažít, jak magie přímo před vámi ožívá. Chlapec, který přežil, žije nadále a jeho příběh pokračuje na jevištích po celém světě. Je to přesně, jak Rowlingová sama řekla: ,Někdy temnota přichází z nečekaných míst.´“

Zdroj: Pottermore.com

V souvislosti s úspěchem hry se Prokleté dítě bude nově hrát také v San Franciscu, Torontu a Hamburgu, přičemž to bude poprvé, kdy magie ožije v neanglicky mluveném divadle.

K tomu všemu vyjde i kniha nazvaná „Harry Potter a Prokleté dítě: Cesta“ (Harry Potter and the Cursed Child: The Journey), která zachycuje dlouhou pouť, jíž hra od svého počátku urazila. Fanoušci v ní budou moci nahlédnout do produkce a přečíst si, jak přesně se magie v mudlovském světě rodí. Již teď lze knihu předobjednat na Amazonu a pevná vazba stojí 25 liber. Publikace vyjde 5. listopadu tohoto roku.

Lístky na divadelní hru Harry Potter lze opatřit na této internetové stránce: harrypotteronstage.com.

Pottermore dále nabádá, aby fanoušci zůstali bdělí a sledovali jakékoliv náznaky magie. Podle mého názoru se chystá něco velkého. Sama Rowlingová zveřejnila na svůj účet na Twitteru stejný slogan, který je vyobrazen na plakátu, a věrní fanoušci vědí, že když Jo něco zveřejní na Twitteru, nikdy to není tak, jak to vypadá.

Zdroj: https://www.pottermore.com/news/the-story-behind-the-cursed-child-s-new-design

Kira

Hrdá studentka Mrzimoru, která kdyby nebyla přijata do Bradavic, ráda by chodila do koleje Thundebird v Illvemorny nebo do japonského Mahoutokoro. Miluje obranu proti černé magii, péči o kouzelné tvory a famfrpál (přičemž v mrzimorském týmu zastává post střelce). Po škole se bude buďto věnovat právě tomuto sportu nebo nastoupí na Ministerstvo jako neohrožený bystrozor. Kdo ví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..