Od Lety Lestrangeové po Yusufa Kamu, co víme o záhadných nových postavách nadcházejícího filmu?

EpochaPlus.cz

Do uvedení Fantastických zvířat: Grindelwaldovy zločiny zbývá už jen pár dnů, a proto nás zajímají nové postavy, s nimiž se setkáme. Všichni samozřejmě známe Brumbála jako starého známého, ovšem jak je to s dalšími, neznámými tvářemi? A jakou mají, o několik desítek let později v budoucnu, spojitost s mnohými dobrodružstvími Harryho Pottera? Teď máme příležitost si na ně trochu posvítit.

Leta Lestrangeová

Reddit.com

Patrně jedna z nejvíce očekávaných postav nového filmu je Leta Lestrangeová, ztvárněná herečkou Zoë Kravitzovou. Letina příjmení jsme si všimli již v prvním filmu, a aby ne: rodina Lestrangeových nemá zrovna dobrou pověst, jak ví každý, kdo si jednou, dvakrát přečetl Harryho Pottera.

V prvním filmu byla zmíněna jen jménem a objevila se i na fotografii, kterou Mlok čirou náhodou nosil s sebou, ovšem v tomto filmu má být jednou z ústředních postav – pracující pro britské Ministerstvo kouzel. Také víme, že je zasnoubená s Mlokovým bratrem, Theseem (více o něm níže), což činí celou situaci poněkud ošemetnou – uvážíme-li že Mlok nosí její fotku.

Uk.news.yahoo.com

Zda se Leta zařadí mezi hrdiny nebo padouchy se zatím neví, nicméně jak fanoušci Harryho Pottera moc dobře vědí, její potomci nebyli zrovna veselou kopou. Podle J. K. Rowlingové byla rodina Lestrangeů jednou z „posvátné osmadvacítky“ – seznamu nejčistokrevnějších rodin celého kouzelnického světa. Jak je typické pro všechny čistokrevné rodiny, jejich řady jsou naplněny spoustou zlých čarodějnic a černokněžníků a kdokoliv by se pokusil romanticky sblížit s někým, kdo není obdařen magií, je mudlovského původu, nebo je třeba jen polokrevného původu, neskončí to obvykle s takovýmto členem rodiny dobře.

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

Pro nás patrně nejznámějším členem rodiny Lestrangeů je Bellatrix, s níž jsme se poprvé mohli setkat v knize Harry Potter a fénixův řád. Technicky je Bellatrix členkou rodiny Siria Blacka, tedy další hrdé čistokrevné rodiny, která s oblibou vypaluje z rodokmenu každého, kdo tuto čistotu poskvrní. Bellatrix se k Lestrangeovým přivdala sňatkem s Rodolfusem Lestrangeem, který se, společně se svým bratrem Rabastanem, řadil mezi Smrtijedy. Všichni tři byli uzavřeni v Azkabanu za mučení rodičů Nevilla Longbottoma.

Jak moc je Leta v rodokmenu vzdálená se teprve ukáže (koneckonců Grindelwaldovy zločiny se odehrávají ve dvacátých letech dvacátého století, takže musí být alespoň pár generací před Rodolfusem), nicméně další postava v tomto seznamu nám může něco o jejím rodokmenu napovědět.

Yusuf Kama

Harrypotterwizardsunite-france.com

Williamem Nadylamem ztvárněný Yusuf Kama je francouzský čaroděj afrického původu, který, jak o něm říká oficiální popis postav, o sobě tvrdí, že je posledním mužským členem jeho čistokrevné rodiny.

Ačkoliv jsme tuto postavu v trailerech z filmu příliš neviděli, pár věcí o něm víme – jako třeba, že se snaží najít jinou postavu, kterou již známe: Ezrou Millerem hraného Credence.

Poprvé také lze odhalit, že Yusuf se zavázal neporušitelným slibem Credence najít – tedy magickou přísahou, která jej usmrtí, pokud ji nesplní. Již jsme měli možnost setkat se s takovýmto slibem v Harry Potterovi a princi dvojí krve, kde se Severus Snape zapřísáhl pomoci Dracovi Malfoyovi zavraždit Abuse Brumbála. Jak tedy lze vidět, neporušitelné sliby se obvykle užívají jen pro velice závažné záležitosti, a ne pro jen tak něco jako příslib uvaření čaje.

Wizardsandwhatnot.com

Yusuf má také spojitost s Letou Lestrangeovou: je jejím nevlastním bratrem. Jak je to možné, ptáte se? Podle jeho biografie byla Yusufova matka unesena zlým čarodějem jménem Corvus Lestrange a měla s ním dítě – Letu. Proč ale ta posedlost s Credencem?

Z prvního filmu víme, že Credence je sirotek – může jej tedy Yusuf hledat kvůli nějaké rodinné spřízněnosti?

Nagini a Skender

Yomyomf.com

Ve všech trailerech jsme viděli kouzelnický cirkus, Circus Arcanus a nedávno bylo odhaleno, že postava kterou hraje Claudia Kim a je hlavní atrakcí cirkusu, je ve skutečnosti Nagini – had Lorda Voldemorta s nímž jsme se mohli setkat o několik desítek let později. V době, kdy se Grindelwaldovy zločiny odehrávají je ale Nagini člověk… prozatím. Je to tak trochu smutný příběh – postava Nagini je Maledictus, což znamená, že trpí pokrevním prokletím, které ji jednoho dne trvale promění ve zvíře. Než se tak stane, zdá se, že Nagini je tak trochu jako zvěromág – nicméně na rozdíl od Petra Pettigrewa, který se mohl proměnit zpět v člověka poté co žil 12 let jako krysa, Nagini se nikdy zpět nepromění.

Též zde máme principála cirkusu Skendera, jehož hraje Ólafur Darri Ólafsson, jež zneužívá Nagininy situace a krutě s ní zachází. Můžeme jen doufat, že se mu to nějak vrátí…

Theseus Scamander

Radiotimes.com

Callum Turner hraje Thesea Scamandera, Mlokova bratra, který se zdá být poměrně významnou postavou. V prvé řadě je oslavovaný válečný hrdina a v době filmu je ředitelem Oddělení bystrozorů Ministerstva kouzel. Zde se patrně seznámil se svojí snoubenkou Letou Lestrangeovou, která na Ministerstvu též pracuje. Theseus je na tom tedy poměrně dobře – nepočítáme-li jeho napjatých vztahů s bratrem. Kupříkladu ve třetím traileru projevuje Mlok přímo škodolibou radost když Tina sváže Thesea – což Mlok označí za „nejlepší okamžik jeho života“. Theseova nebezpečná práce se zdá být další překážkou ve vztahu s jeho bratrem, zatímco Mlok raději tráví čas v přítomnosti svých kouzelných tvorů.

Dokáží bratři najít společnou řeč a chová Mlok stále k Letě nějaké city? I když v prvním filmu Queenie přečetla Mlokovu mysl, stále nevíme co se mezi nimi stalo.

Grindelwaldovi následovníci

Thoroughlymodernreviewer.com

Kdykoliv se objeví nějaký šílený černokněžník, lze se spolehnout, že se objeví i stoupenci řečeného černokněžníka. A tak, jako Lord Voldemort měl své Smrtijedy, Johnny Deppův Gellert Grindelwald má své vlastní nohsledy – a jména některých z nich jsou nám známá. Carrowová (herečka Maja Bloomová), Krafft (Simon Meacock), Krall (David Sakurai), Nagel (Claudius Peters) a Vinda Rosierová (Poppy Corby-Tuechová) jsou známá jména některých Grindelwaldových přisluhovačů – plus postava, kterou si můžeme pamatovat z prvního filmu: Abernathy, ztvárněný Kevinem Guthriem. A jéje – Abernathy byl vyšším úředníkem zaměstnaným v KOKUSA – tedy poněkud radikální změna.

Rosierová

Reddit.com

Nejprve se podívejme na Rosierovy obecně. Na začátek taková zajímavost – podle okultní literatury (není nad trochu lehčího čtení) je Rosier jméno padlého anděla, který se stal démonem. Nu, a vypadá to, že v rodině Rosierových je také pár takových „černých ovcí“.

V knihách o Harry Potterovi je jedním z Rosierů, o kterém něco víme, Evan Rosier, Voldemortův následovník v první válce, zabitý téhož roku, kdy byl Voldemort poprvé poražen. Z rodokmenu rodiny Blacků víme také o další významné osobě z této rodiny: Druella Rosierová. Jaký má ona význam? Byla matkou Bellatrix Lestrangeové – a samozřejmě také Narcissy Malfoyové a Andromedy Tonksové (všechny rozené Blackové). Čistokrevné rodiny se opravdu hodně mísí mezi sebou (moc na výběr není, pokud jsou vyloučeni všichni, kdo jsou byť jen trochu spojeni s mudly), takže toto není zrovna velké překvapení.

Jak do všeho zapadá Vinda Rosierová se dozvíme až z filmu. Možná je to ona, kdo bude mít vliv na zlé tendence budoucích Rosierů?

Carrowová

Harrypotter.wikia.com

A nakonec je zde postava Carrowové, již ztvárnila Maja Bloomová. V Harry Potterovi a relikviích smrti jsme se setkali s velice nepříjemnými dvojčaty Carrowovými: Alecto a Amycusem, z nichž se stali zástupci ředitele Bradavic během Voldemortova druhého vzestupu k moci. Oba byli přítomni Brumbálově smrti, který označil setkání s nimi za „milé“ (o jeho upřímnosti úspěšně pochybujeme).

Harrypotter.wikia.com

Vskutku, Carrowovi učinili z života v Bradavicích pro mnoho studentů peklo, ale nakonec během Bitvy o Bradavice padli v Havraspárské věži do zajetí. Nu a my můžeme teď vidět jednoho z jejich předků v Grindelwaldově užším kruhu stoupenců. To samozřejmě nevěstí nic dobrého… Avšak neděláme chybu, když od všech těchto členů rodiny očekáváme špatné věci? Jablko sice nepadá daleko od stromu, ale přesto se najdou výjimky, jako třeba Sírius Black, které potvrzují, že ne všechny čistokrevné rodiny jsou zcela zkažené až do morku kostí.

Nuže, tady to máte. Poměrně velké sousto čarodějné historie se nám tu vylouplo. Jaké teorie jste vy vydedukovali z informací, které zatím o Grindelwaldových zločinech máme?

A nezapomeňte: Premiéra Fantastických zvířat: Grindelwaldovy zločiny je 15. listopadu (v USA 16.11.)

Zdroj: https://www.pottermore.com/features/a-guide-to-the-new-characters-from-fantastic-beasts-the-crimes-of-grindelwald

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.