Kdo je velkým fandou nějakého fandomu, nadšenec do sportu nebo nachází velkou zálibu v dalších, jiných oblastech lidského vědění (historie, zeměpis a cestopis…), možná někdy uvažoval o účasti na pubkvízu. Že nevíte, co to je?

Mudlovská technologie byla pro tuto událost vybavena odstíněním magie. Foto: FildasKirk

Nuže dobrá, vysvětlím: to se takhle sejde parta lidí, která sdílí tento zájem, vytvoří tým a jde na místo, kde se pubkvíz pořádá (obvykle hospůdka, proto pubkvíz – pub=hospoda). Zde soupeří proti jiným týmům ve znalostech (a někdy nejen znalostech) z daného tématu. Vítězný tým vyhrává kromě slávy obvykle nějakou hodnotnější drobnost, hlavní je ovšem účast a zábava (ovšem jsou i pomalu poloprofesionální hráči, kteří pubkvíz berou ve vší vážnosti).

Zdroj: Mad Head Show PRAHA Facebook

V našem případě jsme byli pozváni do pražského Endorfinu, klubu s únikovými hrami, který ale nabízí své prostory i pro jiné akce. V úterý a ve středu 28.-29.5. to byl právě Harry Potter pubkvíz. Atmosféra zde je velice příjemná a pořadatelé si dali opravdu záležet, aby se u nich každý Potterhead cítil jako ve své společence. Výzdoba byla pojata ve stylu Bradavic – nechyběly ministerské vyhlášky a na toaletách (pánských, mimochodem) strašila Ufňukaná Uršula. Nápoje a občerstvení byly pojmenované podle postav a lektvarů, takže jste si mohli objednat třeba takový mnoholičný lektvar nebo nápoj lásky (něco na tom možná i bude, po pár sklenkách se člověk může zamilovat i do obludného obludária *nevyzkoušeno*).

Zdroj: Mad Head Show PRAHA Facebook

V úterý 28.5., kdy jsme se klání účastnili i my, bylo celkem 8 týmů – všechno velcí Potterovští nadšenci a znalci. Svoji čest hájil i Potterfan, který měl na místě taktéž malý prodejní stánek. Za účast v kostýmu ze světa Harryho Pottera bylo něco málo bodíků navíc (0,2 bodu za osobu v kostýmu pro tým). A otázky? Něco byly klasické vědomostní záležitosti. Třeba: „Kterou čtrnáctiletou postavu hrála čtyřicetiletá Shirley Hendersonová?“ (Ufňukaná Uršula). Jiné otázky ovšem vyžadovaly opravdu důvtip a odhad – kdo by to byl řekl, že slovo dobby používali dříve v Anglii jako synonymum pro kouzelného skřítka, který přes noc pomáhá doma? Jistě, zpětně to zní logicky, ale když jde do tuhého a pracují nervy s adrenalinem, co zní logicky, může snadno zůstat nevyslyšeno.

Mají-li hájit svoji čest ve znalostech, mohou spolupracovat i Harry Potter a profesorka Umbridgeová… nebo se alespoň pokoušet na mudlech vydělat nějaký ten Galeon. Foto: FildasKirk

Ne všechny otázky byly ovšem vědomostní. Je také třeba dobře znát svůj tým. Víte jakého mají členové vašeho týmu patrona? Se kterou postavou se ztotožňují, či mají nejvíce v oblibě? Co jejich oblíbené kouzlo? Víte vůbec, do které koleje patří? Za shodu týmu a vybraného zástupce v těchto bodech byly také body navíc. A co praktické dovednosti – zvládli byste v kůži profesorky Trelawneyové hrát famfrpál a trefit se do branek i s jejími brýlemi s čočkami jako dna od sodovky? Ano? Připište si další body!

Hmm, je Pepa v Nebelvíru nebo Zmijozelu?
Zdroj: Mad Head Show PRAHA Facebook
Famfrpál si někteří pletli s baseballem. A míč zase s potloukem, jak může dosvědčit boule na čele fotografa. Zdroj: Mad Head Show PRAHA Facebook

V tomto duchu se nesl celý večer, ale každá soutěž má svoji cílovou rovinku. My proto gratulujeme týmu Holky z Marsu k jejich vítězství a těšíme se na další klání, na kterém, doufáme, uvidíme i vás! Pubkvízy se čas od času opakují, takže věříme, že nebude trvat dlouho a bude opět možné poměřit síly našich šedých buněk mozkových. A pokud vás pubkvíz neláká, pořád můžete Endorfin navštívit a zkusit jejich únikovky, které jsou žánrově velice rozličné: Titanic, Star Wars, Freddy Krueger a další. Pořadatelům děkujeme za zábavný večer a slibujeme, že příště budou potřebovat boty na raketový pohon, protože budeme mnohem lépe připraveni a naše odpovědi budou bleskem připraveny k odevzdání!

Největší hvězdou večera byl ovšem maskot týmu Pottercamp, „Tesák“ Čejs. Foto: FildasKirk

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..