Možná patříte k těm, které jiné hry nechávají chladnými. Přesto jste byli jako správní Potterheadi celí nažhavení na blížící se pecku Hogwarts Legacy, o jejímž vývoji jsme vás průběžně informovali již od prvopočátku, kdy se objevily fámy o chystané hře. Nyní však musí naše nadšení lehce opadnout, neboť Warner Bros. oznámil, že vydání hry odkládá. Znovu.

Nevěšme ale hlavu! Jednak je to jistě z dobrého důvodu a jednak nám byla dodána ještě jiná informace. Hra byla původně ohlášena na konec tohoto roku, ovšem bez konkrétního data. Nyní se sice posunula zase až na příští rok, ale alespoň už známe datum – všichni si tedy v kalendáři zakroužkujme 10. únor 2023, neboť v ten den cestujeme do Bradavic 19. století! (POZOR: platí pouze pro PC, PS a Xbox. Hráči užívající Switch budou patrně muset čekat o něco, zatím neurčito, déle).

Oznámení z internetu obsahující poděkování fanouškům od autorů hry za jejich reakci u příležitosti oficiálního ohlášení hry a zároveň oznamující původní datum vydání do letošního roku.
Staré oznámení z ledna 2021, které znovu neplatí.

Chtěli bychom poděkovat fanouškům z celého světa za jejich senzační reakci na oznámení ohledně Hogwarts Legacy od Portkey Games. Jelikož je pro nás nejzásadnější vytvořit co nejlepší zážitek z hraní v kouzelnickém světě, dáváme hře tolik času, kolik je potřeba. Hogwart Legacy bude vydáno 2022.

Překlad oznámení z ledna 2021.

Jaký dobrý důvod bychom ale mohli naleznout v jinak celkem frustrující zprávě? Jak někteří jistě vědí, vývoj virtuální hry není nic jednoduchého, a co potom, když se jedná o jednu z těch ambiciźnějších, jejíž cíle jsou titulní stránky herních časopisů a nadšení fanoušků jednoho z nějvětších fandomových univerz. Autoři chtějí mít hru plně dokončenou. Odstrašujícím příkladem je totiž existence množství her, které ztroskotaly právě na tom, že vydavatel tlačil na vydání. Hry se tak vydaly nedokončené – buď něco chybělo nebo byly plné chyb, tzv. „bugů“, které se nepodařilo zachytit (např. Cyberpunk 2077 byl očekáván, avšak kvůli mnohým bugům se proměnil v jedno velké zklamání). Nutno ale dodat, že v době před rozmachem internetu se tolik bugů nemnožilo. Jelikož byl problém distribuovat hráčům opravy, dávali si vývojáři větší pozor. Dnes jen vydají patch, který si hráči stáhnou, popřípadě to za ně udělá hra sama. Snad je zamezení bugů alespoň jeden z důvodů, proč vydání Hogwart Legacy odložit.

Oznámení o odložení vydání hry, omluva fanouškům a poděkování za trpělivost od Chandlera Wooda, manažera z Avalanche Software.

Je tedy dobře, že WB dává vývojářům čas navíc. I tak bude ovšem po vydání nutná obezřetnost a shovívavost. Oproti hráčům je vývojářů přeci jen málo, a tak spoustu bugů objeví často až hráči, kteří se dostanou do situace, kterou vývojáři úplně neplánovali. Věřme, že s Hogwarts Legacy to vyjde… a až Hogwarts Legacy vyjdevyjde v Potterzone zase nový článek.

Oznámení o přeložení vydání Hogwarts Legacy z 12. srpna

Hogwarts Legacy bude spuštěn 10. února 2023 pro PlayStation, Xbox a PC. Datum pro vydání hry na Nintento Switch bude zveřejněno brzy. Tým (vývojářů) už se nemůže dočkat, až si zahrajete, potřebujeme ale ještě trochu času, abychom vám zprostředkovali ten nejlepší herní zážitek.

Překlad oznámení o přeložení hry z 12. srpna

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..