Tvůrci třetího dílu očekávaného filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství vypustili
13. prosince do světa nový trailer! Poodhalili tak směr, jakým se bude nový snímek ubírat. Ovšem jak už to tak u trailerů bývá, zároveň v nás vyvolal více otázek než odpovědí. Jakápak tajemství, o kterých fanoušci ještě nevědí, může slavný kouzelník Albus Brumbál ještě skrývat?

Je jisté, že zatím můžeme vařit jen z poloprázdného kotlíku. K dispozici máme suroviny poloviční dávky, které jsme sebrali z traileru. Avšak i z toho mála se dá umíchat jakýs takýs lektvar odhalení, který nám toho může o filmu hodně napovědět.

Známá i neznámá místa

Už v druhém dílu Fantastických zvířat jsme měli tu čest zavítat do Bradavic oděných do historického hávu první poloviny dvacátých let. Aby taky ne, vždyť ocitnout se v kouzelnickém světě a nevkročit přitom do nejúžasnějšího místa na planetě, ve kterém Harry strávil 6 let a kousek, bychom pokládali skoro za zločin. Srdce každé čarodějky a kouzelníka si přímo žádá návštěvu místa, jež pokládá za svůj druhý domov. A když už se do Bradavic vydá i sám Jacob a hoduje se studenty ve Velké síni, mohli bychom si myslet, že na hradě strávíme více času než ve druhém díle.

Brumbál zde ostatní členy týmu k modlitebnímu mlýnku. Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Další píchnutí nostalgie přichází se zjištěním, že se díváme do Komnaty nejvyšší potřeby. V ní se nachází exoticky vypadající transportní zařízení, které vypadá jako budhistický modlitební mlýnek. Z toho můžeme usoudit, že by se mohlo jednat o přenášedlo do Asie, konkrétně do Bhútánu (jedno z natáčecích míst filmu). A protože je modlitební mlýnek spojován s budhismem, lze se také domnívat, že naše hrdiny přenese do kamenného chrámu, kde později v traileru vidíme i Grindelwalda. Dost možná jsou jeho součástí i dlouhé schody, po kterých vidíme stoupat Mloka.

Na fotografii je Gellert Grindelwald v podání Madse Mikkelsena. Vidíme ho od pasu nahoru s tasenou hůlkou, s níž míří kamsi doprava. Napravo za ním je postava v dlouhé oranžové tunice. Pozadí je rozmazané, ale jde o kamenné schody.
Válka proti mudlům začíná dnes. Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Určitě se rádi projdeme také po Prasinkách, které si pamatujeme hlavně s načechranými bílými peřinkami ležícími na střechách vysokých domků. Theseus a Mlok zde hledají Albuse, jenže místo něj tam naleznou někoho jiného…

V traileru jsme spatřili i úplně nová místa. Mlok s roztomile žblebtajícím Větvíkem vstupují do tajemného bambusového lesa. Podle dosavadních zpráv o natáčecích místech filmu se domýšlíme, že jsme vstoupili na čínskou půdu. V traileru je ostatně mnoho záběrů, na kterých si můžeme všimnout asijského písma. Ale kde se potom nachází jeskyně, ve které jsme viděli Thesea a Mloka a v níž se to hemží zajímavými stvořeními připomínající kraby? Copak asi na všech těch místech hledají?

Na fotografii vidíme velké náměstí, kolem kterého jsou stěny budovy. Po každé straně jsou davy lidí. Ti vlevo drží žluté standarty a nad nimi visí velká žlutá standarta s krebou hlavy ženy a pod ní nápis "Chefe Supremo". Davy vpravo mají červené standarty a nad nimi visí dvě velké červené s nápisy v asijském písmu. Po stranách jsou rozsvícené pouliční lampy a některá okna na pozadí svítí, je totiž tma a chodníky jsou zasněžené.
Copak se tu asi děje a proč proti sobě stojí davy lidí s různými standartami? Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

V neposlední řadě se podíváme také do proslulého Grindelwaldova vězení Nurmengard v Rakousku. Tajemné černokněžníkovo sídlo však v této době slouží k jinému účelu. Zjistíme, k jakému?

Staří známí a nové postavy

Theseus Scamander se v traileru ujal představování jednotlivých členů zabijáckého týmu, který si to jede rozdat přímo s Grindelwaldem. Určitě nás nepřekvapí, že je v něm v prvé řadě magiozoolog Mlok Scamander. Že už se v něm ocitne i jeho sličná asistentka Bunty, kterou vidíme kráčet po ulicích s německými nápisy a s kufrem v rukách, už by nás ale mohlo celkem zaskočit. Mezi další patří sám Theseus Scamander a Yusuf Kama, o němž jsme se v předchozím díle dozvěděli, že je nevlastním bratrem Lety Lenstrageové. Dále pak Eulalie „Lally“ Hicksová, ředitelka americké školy čar a kouzel a samozřejmě nečar Jacob Kowalski. Zdá se, že právě ve třetím díle nastane jeho velká chvíle. A možná, že Grindelwaldovi nakonec ukáže a dokáže, že podceňovat nečary se nevyplácí. Co se ale stalo s Tinou, kterou jsme neviděli ani na jednom ze záběrů? Je možné, že se vydala hledat svou sestru? Má na starosti nějaký úplně jiný úkol, který není totožný s tím, který právě řeší všichni ostatní?

Na fotografii je celkem šest postav, které se dívají kamsi do dáli. Zleva Lally, Theseus, Albus, Jacob a Mlok. Kousek a Albusem a Jacobem stojí ženská postava, která vypadá jako mladá profesorka McGonagallová. Všichni stojí ve Velké síni.
Kdopak to tam stojí vzadu? Že by ne jen tak ledajaká profesorka přeměňování? Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Zato Queenie se nám ukazuje hned ve dvou světlech. Nejdříve objímá milovaného Jacoba ve svém roztomilém maršmelounovém kabátku a podruhé ji vidíme zachmuřenou v černém oděvu. Mohlo by to znamenat, že propadla kouzlu Grindelwalda a byla zaslepena černou magií? Mimochodem při bližším prozkoumání můžeme za jejími zády vidět Yusufa. Copak tam asi pohledává?

Poprvé jsme také mohli spatřit staronového Gellerta Grindelwalda s novou tváří, ale stále stejně starou náturou. Jak se zdá, tvůrci ani herec sám se nesnažili postavu připodobnit k Johnymu Deppovi. Chybí mu knírek a jeho vlasy nejsou nagelované. Původní dvoubarevnost očí také není příliš nápadná. Patrně v tom bude záměr a my se můžeme jen domnívat, zda tu byla zkrátka jen snaha neprovokovat fanoušky Johnnyho Deppa a dát najevo, že oba herce nemůžeme dokonale ztotožňovat. V traileru jsme tak nakousli sušenku s náplní, která chutná každému jinak a kterou dojíme až po zhlédnutí filmu. Jestlipak vás Mads ve své nové roli zaujal?

Na fotografii je Credence v černém oděvu a dlouhými černými vlasy. Dívá se kamsi nad sebe. V pozadí je zasněžená skála a kolem něj je tma.
Credence je zpět a má nový účes! Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Grindelwaldův důvěřivý psík Credence ostatně také přichází s novým vzhledem. Zdá se, že pokavaď musel skončit se svou minulostí definitivně, pak to musel udělat komplet i s vizáží. Připadá vám Credence s rockersky dlouhými vlasy dospělejší?

A zase nám tu někdo chybí. Neviděl někdo Nagini? Kampak se asi poděla a kampak ji její cesta asi zavedla?

Název filmu nás nemůže přivést do slepé uličky, dozajista tu půjde o Brumbála. Vypadá to, že uvidíme jeho staré i nové „já“, nebo spíš jeho nové a staré, pokud jde o naši dlouhodobější známost s nimi. Jenomže s kartami rodiny Brumbálů zahraje také Albusův mladší bratr Aberforth. Jakpak by ne, vždyť on sám je důležitou součástí rodinné tragédie, která se týká Ariany. Třeba i on leccos odhalí o tajemstvích nejen svého bratra, ale i o celé rodině. Dosud jsme s ním ve FZ neměli tu čest, ačkoli jsme už v dřívějším článku avizovali, že se s ním určitě potkáme.

Na fotografii je kníratý muž ve světle modré košili a vyhrnutými rukávy k loktům a hnědé vestě. Stojí k nám z boku, ale hlavu má natočenou k divákovi. Stojí u velkého zrcadla s umyvadlem ve velmi tmavé místnosti.
„Albus? Jop, jsem jeho brácha.“ Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Mimochodem, kdopak to tam v bradavické síni stojí opodál za Albusem, Lally, Theeseem, Jacobem a Mlokem? Je to Bunty, anebo by to mohla být fanoušky tolik „oblíbená“ mladší verze profesorky McGonagallové?

Nesmíme zapomenout ani na zvířectvo, které budeme během naší dlouhé poutě poznávat. Větvíka na Mlokově rameni jsme už nepochybně poznali. Ale co ti kraby v jeskyni? Mohli bychom konečně na vlastní oči spatřit ohňové kraby, kteři se těšili velké přízni Hagrida a naopak velké nepřízni studentů? Co obrovský štírovitý ocas s bodcem na jeho konci? A hlavně do modra zbarvený „ptakoještěr“ s rudými křídly? A koho to to chytil na svou ocasní udičku? Mloku?!

Na fotografii je velký ptakoještěr s modrým břichem a červenými rozepjatými křídly. Má dlouhý ocas, ovinutý kolem nějakého člověka. Na pozadí jsou zeleně zarostlé skály a řeka.
Copak je to za roztomilé zvířátko? Zdroj: trailer Fantastická zvířat: Brumbálova tajemství

Zajímavé momenty

Pravděpodobně nejvíce fascinující jsou pro diváky některé – nebo spíše většina momentů, které nás mohou překvapovat více či méně. Asi málokoho zvedne ze židle záběr na Brumbála, který si (díky Mlokově hrabákovi) přišel ke krevnímu paktu uzavřeného v minulosti s Grindelwaldem. Copak s ním asi udělá?

Možná nás ani moc nepřekvapí objímací scéna Jacoba s Queenie. Ale o jakou jde skutečnost? Je to současnost? Anebo jen pouhopouhá vzpomínka, či snad sen? Vždyť na jiném záběru vypadá Queenie docela jinak, a už rozhodně ne jako křehounký cukroušek.

Na fotografii je přísně vyhlížející Queenie v černých šatech s volánky na ramenou a hlubokým výstřihem. Kolem krku má dlouhý zlatý řetízek. Vlevo za ní je Yusuf Kama v šedém obleku. Oba jsou ve vznosně vyhlížející místnosti se slavnostně prostřenými stoly po obou stranách obrázku. Pozadí je rozmazzané
Opravdu změnila Queenie stranu? A co tam dělá Yusuf? Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Pokud jde o milostné příběhy, Theseus ztratil svoji milou Letu ve druhém díle Fantastických zvířat. To ale neznamená, že zůstane sám až do hořkého konce. V hůlkovém souboji proti několika protivníkům ho totiž vidíme po boku stejně tak odhodlané Lally. A nám by se chtělo spekulovat o tom, že by třeba mohla obsadit uprázdněné místo v Theseově srdci, jež opustila nebohá nebožka Leta.

Jako Mlokův bratr ovšem zaboduje v už zmíněné jeskyni, kde po vzoru svého zkušenějšího bratra zatančí exotický krabí tanec. Snad to není zase nějaký vábivý rituál; s úsměvem vzpomínáme ještě na Jacoba a jeho ledovou příhodu s třaskavcem.

Na fotografii je spousta malých oranžových stvoření, kteří vypadají jako kraby. Jsou na skalce a panuje velká tma.
Svačinka Scamanderovi přišla dobrovolně k nám! Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Co zůstává stále záhadou, je zjevení fénixe, který se vznáší nad Credencovou hlavou. Je tedy skutečně Aureliem Bumbálem, nebo ne? A není ten pták náhodou vycpaný a rozhýbaný pomocí kouzel? Co když je ale přeci jen součástí některého z Brumbálových tajemství?

Trailer nám také ukazuje několik střetnutí Albuse s Credencem. Vypadá to, že zoufalým obskuriálem, hledajícím pravdu o tom, kým je, cloumá nenávist. Bude tedy nepochybně silným protivníkem. Už také proto, že známe důvod, který vedl Grindelwalda k jeho hledání. Měl totiž vizi, že „muže, kterého se bojí ze všech nejvíce, má zabít obskuriál.“

Na fotografii jsou zasněžené Prasinky s domy s vysokými střechami a komíny. Skrz vesnici vede pěšina, po které kráčí dvě postavy.
Vydáme se do zasněžených Prasinek. Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Co je ovšem asi největším překvapením – a nutno dodat, že příjemným – pak poznatek, že Jacob dostane velkou příležitost a získá svou vlastní hůlku. Nevybrala si ho sice sama, nýbrž Brumbál, ale co na tom. Kdybychom takový exkluzivní balíček od Brumbála dostali pod vánoční stromek, tak by nám to bylo taky jedno.

Není divu, že je Jacob z vlastní hůlky celý nadšený a nenechá si na ni sáhnout ani bradavickými studenty, kterým ještě teče dýňový džus po bradě. Náš mudla je navíc plný sebevědomí, když mladé žáby ještě poučuje o tom, že hůlky jsou nebezpečné. Určitě má pravdu, my ale jen doufáme, že nebude (příliš) nebezpečná pro něj samotného.

Na fotografii je Jacob s bílým velkým bryndákem. Drží svou hůlku a sedí u stolu. Naproti němu jsou dvě dívenky s bradavických uniformách.
„Nesahejte mi na mou novou hračku!“ Zdroj: trailer Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Mimochodem všimli jste si poletující Zlatonky a kouzelníka, který si to na koštěti téměř neznatelně prosvištěl mezi věžemi bradavického hradu? Zdá se nám to, anebo měl na svém rudém dresu číslo 7? Že by Harryho předchůdce? Takže uvidíme famfrpál v období války?

Co ovšem zaráží nejen nás, ale opět a zase nás, pak skutečnost, že ačkoli se Mlok Scamander jal společně s dalšími spasit svět, dostane od Brumbála pouhé 3 body pro Mrzimor. Cože???

Na fotografii je známé meme se třemi postavami. Mládenec vpravo (s nápisem "Brumbál" pokukuje po smějící se dívce vlevo (s nápisem "3 body pro Mrzimor"). Kdyžto dívka zcela vpravo (s nápisem "Nebelvír" , která se zdá být mládencovou přítelkyní, je zcela v šoku.
Taky koukáte jak ta sůva z nudlí, co? Zdroj: Potterfan Facebook

Tak nezapomeňte, u nás přijdou Fantastická zvířata do kin s velkým předstihem, na rozdíl od zbytku světa – bude to už 7. dubna! Následující den se odehraje ve Velké Británii a teprve 15. dubna v Americe. A pak, že žijeme v banánové republice…

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..