Jeví se jako černí, kostnatí koně s netopýřími křídly, avšak jsou neviditelní pro každého, koho se „nedotkla smrt“, což testrálům dodává poněkud morbidní pověst. Po dlouhá staletí bylo zjevení testrála považováno za špatné znamení. Byli loveni a zneužíváni po mnoho let a jejich skutečná povaha (která je mírná a přátelská) zůstávala nepochopena. Testrálové nejsou znamením smůly ani nejsou (jakkoliv to jejich vzhled může naznačovat) pro lidi nebezpeční a jejich hlavní obranou je strach, který případným pozorovatelům na první pohled nahání svým vzezřením.

Zdroj: harrypotter.fandom.com

Schopnost vidět testrála je znamením, že daný člověk spatřil smrt a byl schopen na emocionální úrovni porozumět, co smrt znamená. Není tak žádným překvapením, že trvalo takovou dobu, než byl jejich význam plně pochopen, neboť přesný okamžik, kdy k tomuto pochopení smrti dojde, se člověk od člověka liší.

Film Harry Potter a Relikvie smrti

Harry Potter nebyl schopen vidět testrály celá léta od okamžiku, kdy před jeho zrakem zemřela jeho matka, neboť v době vraždy byl ještě batoletem, a tudíž neschopen tuto ztrátu chápat. Dokonce i po smrti Cedrika Diggoryho trvalo několik týdnů, než na něj plně dopadlo vědomí o finalitě smrti. Až tehdy mohl spatřit testrály, kteří táhnou kočáry z vlakové stanice v Prasinkách na hrad. Naopak Lenka Láskorádová, která ztratila svoji maminku ve svém životě také vcelku brzy, byla schopna testrály spatřit poměrně krátce poté díky své intuitivní a vnímavé povaze a taktéž nemá strach z posmrtného života.

Film Harry Potter a Fénixův řád

Ačkoliv je tedy jejich vzhled strašidelný, jsou tito masožraví koně symbolem cesty do jiné dimenze (pozn. překl: jen spekulace, ale možná dokonce symbolika přechodu do jiné formy bytí – tedy cesta do posmrtného života, případně jedna ze symbolik dospění, které někdy smrt blízkého způsobí) a odměňují ty, kteří jim důvěřují, věrností a poslušností.

Zdroj: Pottermore.com

Testrálové se přirozeně vyskytují na Britských ostrovech a v Irsku, nicméně zprávy o jejich spatření bývají zaznamenávány též z Francie a z Pyrenejského poloostrova. Existují náznaky, že testrálové mají jistou spojitost s kouzelníky keltského původu, kteří koně vpravdě milovali. V jiných částech světa se pak nacházejí tamní verze testrálů.

Zdroj:
https://www.pottermore.com/writing-by-jk-rowling/thestrals

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..