Už je to tady! Nastartujte košťata, oprašte hůlky a nažehlete hábity, protože nejkouzelnější akce roku právě klepe na dveře! Zveme vás na Potterfest, který se koná už tuto sobotu 7. září od 9. hodiny v pražském Národním domě!

Již třetí ročník festivalu, oslavující kouzelnický svět Harryho Pottera i jeho fanoušků, byl přichystán opět na podzim. Vůbec poprvé se pořádal 23. září roku 2017 v malém divadélku Venuše ve Švehlovce a pojal kolem 230 osob (reportáž zde). Druhý slet čarodějnic a čarodějů byl svolán o rok později 17. listopadu do kina Dlabačov, aby mohlo 377 účastníků společně shlédnout premiéru druhého dílu Fantastických zvířat (zde). Letos se však vracíme opět do měsíce září, snad aby si všichni, kteří zamíří do školy, spravili náladu. Potterfest ovšem tentokrát povýšil, neboť zabral hned celý Národní dům na pražských Vinohradech jen pro sebe a přes 800 svých potterovských následovníků! Tak tomu se říká potterfestová evoluce! Kdo ví, zda v budoucnu neobsadí rovnou celý pražský Hrad!

Program z Potterfestu 2017. Foto: Acalanthi

Ehm, dobře. Zpátky na zem, respektive do Národního domu na Vinohradech, kde nám to bude koneckonců připadat také dost nóbl. Nádherné historické prostory ovšem nejsou to hlavní, co na akci tolik láká. Tím je samozřejmě pestrý program, který sestavila nechvalně známá skupina Potterfan. Takže už zajisté víte, na co se můžete předem připravit.

Z programového menu si určitě vybere každý to, co mu bude chutnat nejvíce. Vždyť koho by zrovna nelákalo hlavní dění ve velkém pozlaceném sále, vždycky se může zabavit dalšími doprovodnými akcemi, kterých se letos pořádá o mnoho více než loni. Prostory a různá zákoutí Národního domu to totiž nejen umožňují, ale také k tomu přímo vybízejí.

Nazdobený Majakovského sál v Národním domě. Zdroj: zatisicatering.cz

Hlavním chodem v kouzelnickém programovém lístku jsou především besedy s osobnostmi, se kterými byste si rande jen tak z fleku nedali. Od toho je zde právě Potterfest, jenž tato dostaveníčka zprostředkovává. I letos se tak můžeme těšit na tři zajímavé hosty. První z nich je Ondřej Müller, programový ředitel nakladatelství Albatros, díky němuž jsou naše knižní poličky plné potterovských knížek. Pozvání přijala také Galina Miklínová, která obohatila první Kámen mudrců svými vlastními obrázky. A třetím hostem je Aleš Procházka, herec a dabér, jenž propůjčil svůj hlas jedné z nejoblíbenějších postav potterovského universa, Severusovi Snapeovi! Vy jej teď budete moci slyšet naživo.

Hosté Potterfestu. Zdroj: Pottertfest.cz

Po besedách na vás čekají další chuťovky z potterfanské kuchyně, aby se skutečně nikdo necítil jako mudla. Tak se naučíte, jak zacházet s hůlkou v soubojnickém klubu. Přenesete se přímo do dění skrze známé potterovské melodie z filmů díky Filmové filharmonii, která vám zahraje živě! A také zhlédnete zábavnou divadelní hru od Potterfan týmu, exkluzivně secvičenou pouze pro tento ročník Potterfestu – nikde jinde ji totiž už neuvidíte. A jak se jmenuje? Slunce, sláma, mandragora… To nepotřebuje komentář.

Soutěživé povahy ani letos nepřijdou zkrátka, protože se budou moci zúčastnit literárního klání v soutěži o Bleskobrk nebo předvést svůj originální cosplay v Nejkrásnějším úsměvu týdeníku čarodějek. Dokážete triumfnout i samotného Zlatoslava Lockharta?

Cosplay Harryho a Rona ve Ford Anglia z Potterfestu 2018. Foto: Michal Kára, LARPy, cosplay a tak…

Pokud byste se však přece jen cítili být trochu přesyceni a rádi byste si alespoň na chvíli odpočinuli od hlavního dění, rozhodně se budete mít vždy kam uchýlit. Připraveny jsou koutky pro konzolové hráče, lego výstava i plné kotlíky s lego kostičkami na hraní, fotokoutek a oblíbený instagraf, odkud si můžete ihned odnést své nově pořízené momentky. Vůbec poprvé je letos na Potterfestu možné odstavit děcka (což jsme beztak všichni) na workshopy, které budou probíhat paralelně s hlavním programem. Vyrábět budeme knižní záložky, ministerské oběžníky a zcela nově také potterovská přáníčka a vánoční ozdoby – ano, i Potterfan už v tuto dobu bere Vánoce vážně.

Soubojnický klub z Potterfestu 2017. Foto: Michal Kára, LARPy, cosplay a tak…

Po celou dobu programu bude fungovat také obchod na Příčné ulici, kde seženete veškeré kouzelnické vybavení jak do vašeho pokojíčku, tak také do školy; od sešitů s propiskami přes cukrovinky, bižuterii, sběratelské figurky, knihy až po fantastická plyšová zvířátka nebo hůlky.

Až doteď jsme mluvili o duchovním papu pro vaše mozky i srdíčka. Jak to ale bude s tím opravdovým jídlem? Rozhodně se nemusíte bát, ani v případě, že pocházíte z mrzimorské koleje. Servírovat se budou burgery Hagridovy jednohubky, Kentauří špízy, rozteklé Pozdravy z Krásnohůlek, alias grilovaný hermelín, nebo speciální drink Krev nepřítele, uzmutá násilím. Nadšenci do ekologie budou mít o to větší radost, neboť budou jídla podávána na bio nádobí.

Tak ať slouží! Z divadla na Potterfestu 2018. Foto: Michal Kára, LARPy, cosplay a tak…

Kávoví maniaci si navíc také přijdou na své s italskou kávou od partnera Potterfestu Ravasio Caffé. A co je sympatické, k jejímu získání nebudete potřebovat žádné galeony. Dalšími partnery, kteří udělají všem návštěvníkům radost, jsou nakladatelství Albatros, nakladatelství Slovart, Audiolibrix, věnující každému hostu audioknihu, Lego, Filmová filharmonie, časopis Pevnost, Electro World nebo MůjMix.

Potterfest 2018. Foto: Michal Kára, LARPy, cosplay a tak…

Tak takhle vypadá menu z Potterfestu, který, jak doufáme, uspokojí vaše nevyzpytatelné chuťové pohárky. A že přijdou samí labužníci, je jisté už teď, protože všechny vstupenky, od scvrčku po galeon, byly už vyprodány.

Podrobný program a časový harmonogram naleznete na stránce Potterfest.cz.

Dobrou chuť!

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..