Zatímco si v kalendáři odškrtáváme dny do otevření expozice v londýnských studiích (o které jsme psali zde), ani Universal Studio Resort v Orlandu na novinky nezanevřel a připravil nám hned dvě!

universalorlando.com

Ta první je velká stejně jako její průvodce, kterým nebude nikdo jiný než bradavický klíčník a šafář Rubeus Hagrid. Ve své motorce nás Hagrid vezme na kouzelnou jízdu po horské dráze, kde budeme mít možnost spatřit fantastická zvířata kouzelnického světa (jen doufejme, že třaskavé skvorejše a tlustočervy mu orlandský personál zakázal!).

Pro tuto chvíli nám bude průvodcem Tom Felton alias Draco Malfoy, který se tak trochu zatoulal v Zapovězeném lese, aby pro nás odhalil hned několik chystaných překvapení:

V tomto videu nás Tom provází orlandským studiem, které vítá své návštěvníky v Prasinkách. Odtud jsme vedeni přes londýnské nádraží King’s Cross, hrad Bradavice až k Příčné ulici, kde můžeme mimo jiné navštívit i Gringottovu banku. Cesta nás nakonec zavede až k nové atrakci, kde už by si nás měl převzít Hagrid jako průvodce svým vlastním roztomile děsivým světem magických potvor.

A co všechno v něm uvidíme? Na toto téma Tom vyzpovídal Alana Gilmorea, který nese zodpovědnost za to, že magický svět Harryho Pottera doslova ožil nejen ve filmech, ale také v orlandských studiích.

Návštěvník zahájí svou pouť na Hagridově vyučovací hodině péče o kouzelné tvory, kde posléze nastoupí do jeho slavné motorky (dárek od Siriuse Blacka). S ní „poletí“ až 80 km/hod skrze živý Zapovězený les se všemi jeho nástrahami i magickými tvory.

Plánek dráhy. Zdroj: Slashfilm.com

K oživení lesa bylo zapotřebí vysázet na 1200 obrovských stromů! Setkáme se zde s cornwallskými rarachy, hipogryfem Klofanem nebo dračicí Norbertou. kterou v Kameni mudrců ukrýval Hagrid ve své dřevěné chýši. Nouze nebude ani o chlupatá zvířátka: seznámíme se s tříhlavým psem Chloupkem, psem Tesákem (ten má jen jednu hlavu), Aragogem a celou jeho nemalou akromantulí rodinkou. Pozorným kouzelníkům a čarodějkám neuniknou ani testrálové, jednorožci, kentauři a možná, že se objeví i obří oliheň obývající Velké jezero. Alan nás navíc ještě láká na magické tvory, kteří – chudinkové – v potterovských filmech žádnou roli nezískali . Pro naše oči budou tedy něčím zcela novým.

Zdá se, že během cesty v Hagridově motorce čeká na návštěvníky také pár zapeklitostí, s nimiž si budou muset poradit sami. Narazí tak například na nechvalně proslulé ďáblovo osidlo, které si bude chtít své oběti takříkajíc trochu „osahat“. Doporučením pro návštěvníky je přibalit si s sebou na cestu i jakýs takýs důvtip.

Návštěva studií jistě stojí za to! Zdroj: universalorlando.com

Stále zůstává tajemstvím, pomocí jakých technik bude Hagridova dobrodružná jízda vytvořena. Je ovšem pravděpodobná kombinace animatroniky, projekce, ohnivých efektů a propadlišť, podobně jako tomu je u dosavadních atrakcí Harry Potter and Forbidden Journey a Harry Potter and the Escape From Gringotts. Stavební aktualizace naznačují, že ve srovnání se svým předchůdcem Dragon Challenge bude tato jízda mnohem delší. Také se oproti ostatním atrakcím se Hagridova jízda nebude týkat zlatého tria, což ji dělá o to jedinečnější.

Horská dráha Dragon Challenge, kterou nahradí Hagridova jízda. Zdroj: universalorlando.com

Rodinná horská dráha s názvem Hagrid’s Magical Creatures Motorbike Adventure se návštěvníkům Orlandských studií otevře 13. června 2019. Nahradí tak Dragon Challenge, kterou jsme mohli najít v Kouzelnickém světě Harryho Pottera na Ostrovech dobrodružství.

Tím ale novinky nekončí!

Nejen Orlando, ale i Universal Studios v Hollywoodu chystají přehlídku nejtemnějších bytostí a padouchů čarovného světa. Zbrusu nová projekce s názvem „Dark Arts at Hogwarts Castle“, promítaná – jak jinak – na Bradavickém hradu, slibuje úžasnou podívanou.

universalstudioshollywood.com

Okouzlující světla, hudba a speciální efekty přivedou k životu mozkomory, smrtijedy, Aragoga, horské troly a dokonce i samotného Pána Zla. Světelnou přehlídku doprovodí exkluzivní hudební skladby, založené na původní filmové hudbě Johna Williamse. Tuto novou hudbu dirigoval William Ross a nahrál ji londýnský symfonický orchestr.

© JKR/Pottermore Ltd. ™ Warner Bros.

V Hollywoodu proběhne slavnostní premiéra 11. a 12. dubna 2019 od 18 do 23 hodin. A co v Hollywoodu samozřejmě nikdy nesmí chybět, je velká paráda s červeným kobercem, občerstvením a novými potterovskými suvenýry!

Bradavický hrad pokrytý zlověstnými kletbami a strašlivými tvory budou moci návštěvníci sledovat i z horských drah, atrakcí a obchodů, které zůstanou otevřené až do konce akce.

Ukázka předchozí Hollywoodské projekce „The Nighttime Lights at Hogwarts Castle“ Zdroj: thecoasterkings.com

Promítání bohužel není trvalou atrakcí, v Hollywoodu ozdobí hrad od 13. do 28. dubna 2019 a na chvíli se vrátí v květnu ve dnech 25.-27. 5. 2019.
Orlandská studia zatím přesná data projekcí nezveřejnila. Nezbývá nic jiného, než pečlivě střežit jejich stránky.

Zdroj: Forbes a Pottermore

Maya

Studentka Mrzimoru, která je kdykoli připravená hájit čest své koleje jak při Potter Aktivity, tak i při samotném Souboji kolejí! Když jsem mimo Bradavice, volný čas využívám ke studiu a výcviku mudlovských psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..