Setkání fanoušků Harryho Pottera a ostatně i jiných fandomů nejsou už dnes nic neobvyklého. Ovšem oficiální festival relativně nově vydané mobilní hry Harry Potter: Wizards Unite se ještě nikdy nekonal. Teprve dva měsíce po jejím vydání se však chystá historicky první taková akce na americký svátek práce o víkendu 31. srpna a 1. září ve White River State Park v Indianapolisu.

Pottermore.com

Kouzelníci, sjednoťte se! Tak zní heslo mobilní hry, která je v mnohém podobná honu na Pokémony. Ostatně se tak hra i jmenuje – Wizards Unite. A kde že se mají kouzelníci všech zemí sjednotit? V Indianapolisu, kam je každý srdečně zván (máme to „krapet“ z ruky, co?). Hráči WU už moc dobře znají pojem „Kalamita“. Brzy se ukáže, že Indianapolis je jich plná a tyto Kalamity přitahuje jako magnet. Kouzelníci – vlastně vy, hráči – jste povoláni k tomu, abyste se připojili k S.O.S. (Statute of Secrecy Task Force), tedy k „úderné jednotce“, zajišťující zachování Zákona o utajení, a vypořádali se s mimořádnou situací ve White River State Park.

Pottermore.com

A co že se zde děje tak neobvyklého? Jedním slovem: draci. Kalamita (jíž rozumíme samostatně jednající kouzlo, které přenáší vše, čeho se kdy lidé v kouzelnickém světě báli, koho chovali v úctě, nebo co si dokonce přáli vlastnit – lidi, kouzelné tvory, vzácné artefakty, a dokonce i vzpomínky – na náhodná místa ve světě) se právě „rozhodla“ pro draky a rozmístila je po celém bělojezerském státním parku. A to je z hlediska zachování Zákona o utajení kouzelníků vážně velký průšvih. Ministerstvo se proto rozhodlo povolat všechny kouzelníky, aby přijeli a pomohli dát zase všechno do pořádku. Úkol je hodnocen na škále obtížnosti od relativně zvládnutelný do „pěkně“ smrtící. Takže je třeba se mít na pozoru, zhluboka se nadechnout a nastavit se do módu „krotitel draků“.

V parku se bude nacházet také ukazatel pohotovosti v podobě hodin, které známe z filmu Fantastická zvířata z budovy MACUSY. Při hře bude dobré ho mít na dohled, protože bude mít nápovědnou funkci – proto mějte oči na stopkách, kouzelník nikdy neví, co se může stát!

Pottermore.com

A pokud už se hráči i jejich telefony budou cítit vybití, budou mít možnost usadit se ve speciálním skleníku k odpočinku a nabití telefonu. Kouzelníci si zde budou také moci ověřit své znalosti v bylinkářství, v lektvarech i v jiných studijních předmětech, za což mohou sklidit i nějakou tu odměnu a vyhrát cenu.

Ještě bude třeba dát bacha na styčné vlajky, které jsou rozmístěny v areálu. Ty totiž budou hráče navigovat ke specifickým „nálezným“ („Foundables“), tvorům a artefaktům, které se budou v parku průběžně vynořovat. Ale pozor na akromantulí vajíčka! Věřte nám alespoň v tomhle. A neměli byste nechávat v jejich blízkosti ani draky. Před tím alespoň důrazně varuje Pottermore.

Potttermore.com

Pokud byste měli přece jen zájem a k tomu mimořádně výkonné létající koště, které vás zvládne přepravit přes Atlantik, můžete si vstupenky na akci zakoupit na stránkách Wizards Unite. Pochopitelně nejsou zrovna za pakatel. Jenže vykrádat Gringottovic banku se skutečně nevyplatí, tak na to myslete!

Zdroj:
https://www.pottermore.com/news/everything-you-need-to-know-about-the-harry-potter-wizards-unite-fan-festival

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..