Kvikálkov, Zobí ulice číslo 4, přístěnek pod schody. Právě tam vyrůstal malý Harry Potter. Ve stísněném prostoru bez oken. Kdo by tehdy řekl, že jeho svět se rozroste až za hranice Británie a ještě mnohem dál? Přerostl dokonce i světadíly a dále se šíří v nehmotném světě internetu. Právě takto vyrostl Wizarding World, který nyní dospívá, a svým fanouškům teď nabízí něco nového.

Pottermore.com

Rok 1997, kdy vyšla první kniha dobrodružství Harryho Pottera, byl přelomový. Už krátce po vydání se Harry Potter stal mainstreamem. A vše neviditelné se dalo do pohybu. Od té doby bují universum, které pomáhají utvářet lidé po celém světě. Ti zakládají vlastní stránky a blogy a píší vlastní fanfiction. Taková aktivita v tak obrovském měřítku nemohla zůstat bez odezvy.

Roku 2012 se zrodil Pottermore, který každý fanoušek uvítal s nadšením. Od té doby si můžeme doplňovat znalosti z kouzelnického světa příběhy, rozvíjející myšlenky samotné stvořitelky tohoto světa J.K. Rowlingové. Pottermore je nicméně známý hlavně tím, že rozřazuje každého zájemce o kouzelnické studium do bradavických kolejí. A to na základě algoritmů, které vytvořila sama Rowlingová. Díky tomu víme, kdo jsme – Nebelvíři, Mrzimoři, Havraspáři, Zmijozelové. A díky Pottermoru také známe své patrony a hůlky, které si nás samy vybraly. Máme tak vlastní identitu, s níž se můžeme pohybovat ve světě kouzel.

Pottermore.com

Jenomže čas a s ním i nové technologie jdou neustále dopředu. Rychleji a rychleji a s ním i rozvoj kouzelnického světa. A hle, zrodilo se Portkey Games, které udalo nové tempo v dalším vývoji Wizarding World, jenž je jeho vlastníkem. Portkey Games bylo vytvořeno Warner Bros. Interactive Entertainment a rozhodně nejde o náhodné pojmenování. Portkey je totiž anglický ekvivalent pro české slovo „přenášedlo“ (pozn. autorky: složeno ze slov port – brána, vstup a key – klíč), a to proto, aby přenášelo potterovské fandy do jejich vlastního světa dobrodružství a příběhu, ve kterém se budou moci rozhodovat sami za sebe. Všechno inspirované světem Rowlingové.

Portkey games vytváří ve spolupráci s Nianticem Harry Potter: Wizards Unite, tedy hru, v níž máme být my sami středobodem dění a v níž budeme hrát důležitou roli. Tato snaha povzbudila Wizarding World k vytvoření nové filozofie o tom, jak ještě více vtáhnout fanoušky do svého světa kouzel.

Mobilnet.cz

V posledních několika letech se dostáváme mnohem dál, než jsme si na samém začátku dokázali vůbec představit. Takže co teď? Wizarding World, které díky novým technologiím nabralo další dech, chce přenést knihy, filmy, jejich postavy, nestvůry i známá místa co nejautentičtěji přímo k nám, do našich srdcí a do naší reality. Pottermore tedy už 1. května oznámil na svých stránkách, že chystá něco nového a že se transformuje do nových stránek, které by nám měly umožnit cestu do samého nitra potterovského univerza.

Tento pátek 17. května nám Wizarding World podalo ruku přímo, aby nás zatáhlo do svého plánu a nabídlo nám vytvoření kouzelnického pasu. S ním se budeme moci ve Wizarding World prokazovat. Tato stránka je však propojena s Pottermorem, takže kouzelníci, kteří jsou zde registrováni, nemusejí zakládat nový účet. Jejich přihlašovací údaje včetně hesla zůstávají zachovány. Stejně tak i jejich příslušnost ke koleji, patron a hůlka. O nic nepřijdete.

Wizardingworld.com

Novinkou je nastavení vašich nejoblíbenějších velkých maličkostí ze světa Harryho Pottera – kouzel a lektvarů, magických předmětů a jídla, postav a míst. Vytvořenou novou vizitkou se pak můžete pochlubit mezi kamarády přímo online. Společně s novým designem vašeho profilu jde tedy zatím jen o maličkost, někoho však může hodně potěšit. Kdo z nás se totiž nerad chlubí tím, co má rád?

A jeden takový zajímavý poznatek: s těmito novými údaji lze vytvořit až 5 milionů možných kombinací.

Nováčci, kteří nejsou zaregistrováni na Pottermore, si samozřejmě musí zřídit nový účet na WizardingWorld.com.

Výběr nejoblíbenějších předmětů a jídel, postav, kouzel a lektvarů pro vaši novou kouzelnickou vizitku. Wizardingworld.com

Na rozdíl od kouzelníků z USA a UK máme ale tu smůlu, že se registrací nemůžeme automaticky zařadit do soutěže o volňásky na divadelní hru Harry Potter a Prokleté dítě (v Londýně, New Yorku nebo San Franciscu). V ceně je navíc ještě ubytování, letenky a také osobní setkání s divadelními herci.

Nově vytvořený kouzelnický pas by nám měl každopádně posloužit nejen jako login k WizardingWorld.com, ale také jako klíč ke dveřím, za nimiž je svět Harryho Pottera a Fantastických zvířat v nové perspektivě. V jaké přesně, o tom Pottermore zatím nic neprozradil. Jeho lákavá slova však zní dost zajímavě. Doufejme tedy, že půjde o reálnou vizi.

Tohle má být začátek naší nové cesty. A Pottermore nebo spíš už Wizarding World nám je bude odhalovat kousek po kousku.

V čekání a očekávání nám budiž inspirací jeden známý citát:

Brumbál: „O tom, jací jsme doopravdy, Harry, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme.“

Harry Potter a Tajemná komnata
Časová osa, aneb jak šel čas s Wizarding World. Zdroj: Pottermore.com

Inspirováno články z Pottermore:
https://www.pottermore.com/news/from-early-internet-trends-to-virtual-reality-how-the-wizarding-world-keeps-innovating

https://www.pottermore.com/news/as-wizarding-passport-launches-today-share-your-wizarding-world-favourites

Acalanthi

Spoléhám na to, že Moudrý klobouk dobře věděl, co se mnou. A tak mě k mému vlastnímu překvapení poslal do mrzimorské koleje. Přestože mám ale raději modrou než žlutou, zabydlela se má mysl u jezevců tak dokonale, že jsem odhodlaná se za ně bít až do posledního krvavého kola ve hře Potter aktivity, dokud konečně slavně nezvítězíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..