Niantic a WB Games zveřejnili úžasné novinky o napjatě očekávané mobilní hře Wizards Unite, která má vdechnout život světu čar a kouzel zcela novým způsobem. Co jsme se o ní zatím dozvěděli?

Druhý velký projekt od Portkey Games

Wizards Unite je již druhým titulem ze skupiny Portkey Games – označení pro hry od Warner Bros. Interactive Entertainment, které nás vtahují do středu nových dobrodružství kouzelnického světa, inspirovaného příběhy J. K. Rowlingové (tím prvním projektem je již téměř rok vydaná hra Hogwarts Mystery).

Co příběh?

PŘEKVAPENÍ! Blahopřejeme, tímto okamžikem (resp. spuštěním hry) se stáváte členem speciálního oddílu pro udržování zákona o utajování světa kouzel. Tato skupina byla založena Ministerstvem kouzel a Mezinárodním sdružením kouzelníků, aby vyšetřila a zastavila „Kalamitu“. 

„Kalamitou“ se myslí nám neznámá síla, která způsobuje, že se mudlům zjevují artefakty, magické bytosti, lidé a dokonce i vzpomínky z kouzelnického světa. Proto se nyní musí všichni čarodějové a čarodějky spojit, aby vše zachránili a dali do pořádku.

Jak to má fungovat? Tak třeba se může stát, že se cestou na nákup na zemi najednou objeví kouzelná Stopa, která naznačuje, že je poblíž k nalezení
něco magického. Prošetření Stopy způsobí setkání např. s hipogryfem Klofanem, kterého sem zanesla Kalamita a je nyní uvězněn v chaotické matoucí magii. Takováto setkání hra označuje jako Nálezy.

Pottermore

Vaším úkolem je zažehnat možný problém odčarováním oné magie a navrátit Klofana tam, kam patří. A Klofan je jen jednou z mnoha známých postav, které budeme moci potkat.

Wizards Unite změní způsob, jakým vnímáme svět okolo nás

Otázkou přirozeně je, jakým způsobem budeme vůbec schopni Klofana spatřit. Koneckonců, hipogryfové nejsou zrovna běžným tvorem na této planetě. Nuže, již nějakou dobu víme, že Wizards Unite je mobilní hra s rozšířeno realitou. Teprve nyní se nám dostává více podrobností, díky nimž si dovedeme představit, co od hry očekávat.

Nejprve se každý z nás musí stát tím nejlepším čarodějem nebo čarodějkou a vytvořit si svého avatara (, kterého si můžeme díky rozšířené realitě vystrojit do kouzelných doplňků – šály, klobouky a brýle Lenky Láskorádové) – to vše s pomocí selfie modu vašeho telefonu. Nastavíme si samozřejmě i naši bradavickou kolej, hůlku (jádro, dřevo, délka a ohebnost), čímž dokončíme tvorbu naší průkazky pracovníka Ministerstva kouzel. A pak už je vše připraveno a naše okolí začne žít magickým životem.

Jelikož se tato hra odehrává ve skutečném světě, který musíme prozkoumávat, bude telefon užívat technologie rozšířené reality k zobrazení magické mapy, která napodobí naše okolí. Obyčejné mudlovské stavby se tak promění v magické pevnosti, hostince, skleníky atd., ze kterých budeme dostávat důležité zásoby jako třeba chutné jídlo nebo ingredience pro lektvary – zkrátka vše, co se může hodit k nadcházejícím čarovným výzvám (o nich si řekneme později). A samozřejmě po celou dobu budeme mít u sebe i naši hůlku, kterou budeme přemáhat „Zmatené“.

Hledání magických Stop

Pottermore Facebook

Pozorní fanoušci (či čtenáři Potterzone), kteří sledují vývoj hry, už se se Stopami v podstatě seznámili v dosud zveřejněných videích. Těmito Stopami se myslí jistý zlobivý hrabák nebo bezpilotní Nimbus 2000.

Stopy jsou spouštědlem, které po aktivaci zjeví Nález. Jakmile je Nález odhalen (třeba již výše zmíněný Klofan nebo vzpomínka – např. na Harryho, který v polovině famfrpálového zápasu málem obdržel mozkomorův polibek) – je třeba na obrazovce telefonu nakreslit znak, kterým jako správní čarodějové a čarodějky přemůžeme Kalamitu. Jakmile je toto úspěšně provedeno, Nález se vrátí na své původní místo ve světě kouzel.

Volba profese

Ve hře jsme sice rekruty speciálního oddílu pro udržování zákona o utajování světa kouzel, ale to není naše zaměstnání – a to ve hře také musíme mít.

Budeme si moci vybrat ze tří oblíbených profesí: bystrozor, magiozoolog nebo učitel obrany proti černé magii (pozn. překl.: doufejme, že kdo si vybere učitele, nebude limitován pouze jedním školním rokem). Ať už si vyberete kteroukoliv z těchto profesí, vězte, že tato volba bude mít zásadní vliv na budoucí vývoj vaší postavy – jejích schopností a dovedností. A to se bude náramně hodit, protože…

Pottermore

Je výhodné spolupracovat s ostatními

Hra se hraje nejlépe s přáteli (nebo alespoň s dalšími lidmi, s nimiž se na ulici srazíte). Na své cestě totiž narazíte také na výzvy, které lze splnit pouze ve spolupráci s ostatními hráči.

Oblasti, které lze navštívit, jsou nazývány Pevnosti. Na těchto místech vás obyčejně čekají souboje. Kupříkladu se zde můžete utkat s nepříjemným hejnem cornwallských rarachů, které budete muset zahnat, což je ale možné jen ve skupině. Všichni jistě máme v živé paměti, co se stalo, když si s těmito čertíky zahrával profesor Lockhart…

A pokud budeme spolupracovat se spoluhráči jiných čarodějných profesí, objevíme a dokážeme toho mnohem více, jakožto i zvýšíme šance na odemčení vzácného herního obsahu.

Pottermore

A to vše je jen špička ledovce…

Ačkoliv je naším ultimátním úkolem napravit škody napáchané průnikem magie do mudlovského světa a zajistit utajení toho magického, dostane se nám možností účastnit se menších vedlejších úkolů. V našem okolí bude na mapě vyznačena spousta úžasných magických věcí, které jen čekají na to, až je někdo sebere – což se právě hodí pro jednu z miniher, ve které se vaří lektvary.

Hra podporuje pohyb venku

Různá prostředí ovlivní zážitek ze hry a taktéž ovlivní, jaké předměty budou k nalezení v setkáních. Počasí, zeměpisná poloha, přírodní vlivy a jevy, část dne, dokonce i měsíční fáze, to vše má vliv na druh a množství nalezitelných věcí. Připravte se tedy a začněte plánovat procházky, které budou kouzelnější než obvykle.

Nalézejte vhodné přísady a vařte vaše vlastní lektvary – a že přijdou vhod, zejména pokud si na vás něco zkusí cornwallský rarášek a vy potřebujete doplnit zdraví.

A pokud to pro vás není dost skutečné…

Pokud se vám poštěstí nalézt přenášedlo, dostane se vám úplně nového zážitku. Zastoupená svojí patrně nejznámější podobou – starou holinkou – vám po jejich odemčení umožní prostřednictvím vašeho telefonu vstoupit do zcela nového světa (jako virtuální realita). V tomto „světě za zrcadlem“ bude k nalezení výběr známých lokací světa čar a kouzel.

Pottermore

Hra, která je nekonečná

Jak se zdá, čeká nás dobrodružství, které je skutečně lákavé. Uznejme, mudlovský svět je poněkud nudný. Avšak uvnitř Wizards Unite nalezneme zcela nový svět, vzdálený jen jedno ťuknutí na dotykovém displeji našich telefonů.

Vzrušující je svým způsobem i tajemství Kalamity. Co dělají naše oblíbené postavy a věci z kouzelnického světa mimo svá obvyklá působiště? Proč jsou zrovna zde? A jaké další magické záhady se ještě vynoří zpoza obzoru? Očekávejte tváře známé i neznámé, které nám pomohou zjistit, co se vlastně děje: zejména tajemné nové postavy mohou být klíčovým vodítkem k rozluštění této záhady. Vývojáři hry slibují, že hra obsahuje velmi propracovanou příběhovou linii, která nás má dovést k odhalení pravdy, k níž se můžeme pídit i několik let!

Asi bude rozumné koupit si nové terénní boty…

Wizards Unite můžeme očekávat ještě letos. A jako obvykle, i nyní vás navedeme k dalším informacím, které jsou k nalezení na oficiálních webových stránkách.

Pottermore

Názor redakce Potterzone

Toliko k tomu, co má Pottermore co říci. Co na to Potterzone? Že nás čeká parádní nářez! Ovšem trocha objektivity jistě také neuškodí. Takže, jakkoliv termín rozšířená realita zní parádně, jedná se pořád jen o mobilní hru. Neočekávejme tedy nic na úrovni Skyrim VR. Interakce s touto virtuální realitou bude zajištěna přes obrazovku našich telefonů. Přesto je ale nutné uznat, že předběžné obrázky vypadají velice slibně.

Co je z obrázků jednoznačně zřejmé, je podobnost s Pokemon GO. A není to podobnost náhodná: koneckonců obě hry mají stejného tvůrce. To by měla být nesmírná výhoda, protože to znamená, že vývojáři pracují s něčím, s čím již mají zkušenosti. Můžeme tedy očekávat něco jako Pokemon GO zasazené do světa Harryho Pottera? Ano i ne. Stopy a Nálezy jsou až příliš podobné výskytu Pokemonů a jejich odchycení (a kreslení znaků na displej je kombinací seslání kouzla v Hogwarts Mystery a zatočeného hodu Pokeballem v Pokemon GO). Nicméně v Pokemon GO se nedá zrovna hovořit o propracovaném příběhu, ani o pokročilém nastavení postavy do takové míry, že má skill tree specifický pro zvolenou profesi.

Hypable.com

Zdroje:
https://www.pottermore.com/news/everything-you-need-to-know-about-harry-potter-wizards-unite-gameplay
https://www.harrypotterwizardsunite.com/post/hpwufirstlook/

Poznámka překladatele: Termíny Stopa a Nález či slovní spojení „speciální oddíl pro udržování zákona o utajování světa kouzel“ jsou mým vlastním překladem. Bude-li hra eventuálně přeložena do češtiny, je pravděpodobné, že budou tyto výrazy přeloženy jinak. O případných změnách (jakožto o dalších informacích) však budeme informovat.

FildasKirk

Zpočátku, ovlivněn heroickým obdivem k Harrymu, jsem se považoval za Nebelvíra. Později jsem si uvědomil, že bezhlavě se vrhat do šílených dobrodružství na mě vůbec nesedí – a přiznejme si i s rozmyslem se vrhat do šílených dobrodružství by bylo na pováženou. Naopak, dvakrát měř, jednou řež, ale nejprve si o tom třikrát něco nastuduj je více můj styl. Takže jsem Havraspár a kdo mě označí za Nebelvíra, bude mu po odečtení kolejních bodů udělen trest naučit se nazpaměť Dějiny Bradavic. Prý je to prima lehké čtení před spaním.

2 Replies to “Vše, co potřebujete vědět o Wizards Unite”

 1. Prosím o radu… Když zapnu hru, tak se mi zobrazí mapa a hned zčerná… Co s tím? Děkuji

  1. Dobrý večer,
   ačkoliv nás v redakci velice těší, že v nás máte důvěru a obracíte se o radu právě na nás, nemáme bohužel s hrou společného nic více, než jen zájem o svět Harry Pottera (proto jsme o ní také psali a také ji občas hrajeme). Doporučujeme kontaktovat přímo vývojáře (https://niantic.helpshift.com/a/hpwizardsunite/?p=web), nebo zkusit reddit. Stránky jsou pochopitelně v angličtině.
   Přejeme mnoho zdaru, rychlé vyřešení problému a spoustu zábavy při potlačování Kalamity.
   FildasKirk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..