Tak jako sama Rowlingová, i Harry Potter má dnes velmi významný den. Harry slaví své 39. narozeniny!

My, šťastní kouzelníci, jistě rádi vzpomínáme na naše dětství a pestrobarevně kouzelné oslavy narozenin s našimi kamarády, kteří přišli na kus dortu, s rodiči pilně dokumentujícími celý ten veselý den, a hlavně na ty hromady dárků!

Bohužel, Harry takové štěstí neměl. Jeho první narozeninová oslava, při níž se díky koštěti od kmotra Siriuse projevil jeho famfrpálový talent, byla na dlouhou dobu i poslední. Dursleyovi Harryho velký den náležitě opomíjeli a teprve až v nehostinné chatce uprostřed rozbouřených vod byly jeho další, jedenácté narozeniny v rámci možností oslaveny. Od té doby uplynulo mnoho vody a myslím, že jako dospělý si Harry oslavování svých narozenin vynahradí.

Jak to asi bude vypadat

craftcentricbeer.com

Nejprve si Harry musí vybrat nějaké vhodné místo k uspořádání pořádné párty, kterou mají zvláště nebelvírští talent rozjet. Někde daleko od mudlů, v hezkém pevném a stabilním domě, který vydrží divoké skotačení jeho početných přátel… Doupě je rozhodně skvělá volba (a Molly jistě všechny zúčastněné ráda pohostí). Pochutiny sežene v Georgově obchůdku a Ginny určitě také přiloží ruku k dílu. A Ron má doma tajnou zásobu hihňavice, máslových ležáků a ohnivé whisky! (Žít s ministryní kouzel není jednoduché, víte?)

A teď, jaký hudební doprovod zařídit? Mezi populární interprety u kouzelníků patří jistá kapela s názvem „Koťátka“ s Ropuchou v čele… No, Ginny má kočky ráda, tak proč je nepozvat…

Kapela Koťátka v čele s Ropuchou.
warrenphotographic.co.uk

Protože 39. narozeniny člověk moc často neslaví (někdo třeba vůbec, chudák Cedric…), musí být nezapomenutelné! A o to se snad postará nově sestavený baletní sbor, který inscenuje Bajky barda Beedleho a prý jim dodává nový rozměr. Inu, proč je nepozvat také – alespoň bude oslava působit s baletem vznešeněji a vážněji.

A nakonec, jak zabavit děti? Když byl Harry jednou na procházce, narazil na mudlovskou pouť, kde děti vozili poníci… Snad nebude McGonagallové vadit, když si na jeden den vypůjčí bradavické testrály. A pro ty menší děti bude stačit pár tlustočervů – méně nebezpečnou a tak spolehlivou chůvu aby kouzelník pohledal!

Ježdění na testrálech je ověřená zábava… Když je vidíte…
harrypotter.fandom.com

Tak tedy… Harryho oslava bude jistě zážitek a pro ty z nás, kteří pozvánku na jeho oslavu neobdrželi, mám dobrou zprávu – slaví se po celém světě! A to dokonce i tady u nás v České republice – téměř celý dnešní den se můžeme procházet po Brně a hledat magické artefakty, z nichž některé nám mohou vykouzlit krásné ceny – nalezené předměty jsou opatřeny kódy, z nichž některé mohou být výherní. Jakmile budou uloveny všechny čokoládové žabky, huláci, zlatonky a další kouzelné předměty, všichni lovci se sejdou a zapijí Harryho narozeniny mudlovským máslovým ležákem!

Pojďme dnes do brněnských ulic ve svém kouzelnickém oblečení, ať připomeneme i mudlům tento velký den! Akce se koná od 15:00.

Událost můžete najít i na mudlovském Facebooku zde. Zajišťuje ji komunita Potterhead.

Mapa artefaktů v Brně
Zdroj

Maya

Studentka Mrzimoru, která je kdykoli připravená hájit čest své koleje jak při Potter Aktivity, tak i při samotném Souboji kolejí! Když jsem mimo Bradavice, volný čas využívám ke studiu a výcviku mudlovských psů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..